logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

13

Orgiarokucelina

2 miesięce temu

Kurka wodna 2 - wzmianka o grze

Kreskówkowe strzelanki są gatunkiem ciekawym i dość starym, kiedyś były znane na konsolach 8-bitowych w naszym polskim przypadku na pirackim pegasusie, kilka lat poźniej dostęp do komputerów PC się znacznie powiększył i na rynek na początku lat dwutysięcznych wyszła gra Kurka wodna. wśród graczy najbardziej została zapamiętana część druga najprawdopodobniej za grafikę i humor. Gra została stworzona przez Toontraxx a wydana przez TopWare Interactive. kosztowała dwadzieścia złotych i zawierała tylko jedną płytę CD.

Po uruchomieniu gry widzimy naszego głównego antagonistę którym będziemy likwidować te przeklęte ptaszory czyli pana Franka. akcja gry zaczyna się gdy podczas odpoczynku a nawet snu naszego gospodarza budzi drób który potem przerobimy na rosół a my za nimi gonimi, i to tyle z fabuły już później nigdy więcej nie będzie wątku fabularnego ukazanego za pomocą animacji. tak o to zaczynamy grę, poruszamy myszką kamerę i strzelamy w wrogów, do dyspozycji mamy kilka broni z czego podstawowy pistolet jest ciężki do opanowania ale jeszcze da się coś z niego ustrzelać, inne bronie a nawet power-up-y odblokowujemy poprzez a jakże zabijanie kur z zapasami w szponach, kolejne bronie to strzelba która już potrafi dobrze dopiec a nawet zestrzelić kilka celi na raz, mamy również do dyspozycji uzi które zużywa się bardzo szybko i wymagana jest od nas niezwykła oszczędność na wypadek jakby na raz pojawiło się całe stado rozwścieczonych ptaszorów.

W grze jest dość mała ilość poziomów ale i tak w niektórych momentach poziom trudności może sprawić że nie będziemy w stanie dociągnąć gry do końca (nawet na ustawionym poziomie łatwym), pierwszy poziom rozgrywa się na polskiej wsi gdzie dookoła widać charakterystyczną w grach z kreskówkową grafiką klimat tych miejsc: łąki, chatki, ogólnie bardzo dużo żółtych kolorów. Następna mapa to mapa w lesie, na drzewach wiszą nie wiadomo skąd obrazy kłusowników, niedaleko jest również jakiś zapas drzewa, sama droga do lasu prowadzi przez rzekę a w tym etapie trafienie przeciwników jest utrudnione gdyż na przeszkodzie stoją nam drzewa a nie chcemy niszczyć przyrody tylko unieszkodliwić wredne kury. Następnie (w zależności od wersji gry) mamy poziom świąteczny w którym możemy nie tylko strzelać jak leci ale jednocześnie patrzeć czy prezenty trafiają idealnie do kominów by przy okazji pomóc świętemu mikołajowi w zadaniu dostarczenia dzieciom prezentów. pozostałe mapy mają swoje własne smaczki ale to już rozpiska na osobny artykuł.

 

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Do zobaczenia.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022