logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

1

eivor

1 rok temu

13 Gier które wykończą twoją cierpliwość

1.The Elder Scrolls V: Skyrim:

Nawet po pokonaniu Alduina, Pożeracza Światów, w The Elder Scrolls V: Skyrim wciąż jest tak wiele do zrobienia. Gracze mogą podjąć się mnóstwa zadań pobocznych, misji gildii i innych zadań, które pozwolą im odkrywać przez ponad 200 godzin. Po wydaniu gry Bethesda wydała trzy pakiety rozszerzeń — Dawnguard, Hearthfire i Dragonborn — które dodają jeszcze więcej treści do i tak już rozrastającej się gry. Hearthfire daje graczom możliwość budowania domów i adopcji dzieci, co oznacza, że teoretycznie można by w grze żyć w nieskończoność. Co więcej, Skyrim's Radiant Quest System — który generuje dla ciebie zadania na podstawie twoich postępów w grze — gwarantuje, że w grze zawsze będzie coś do zrobienia. 

 

 

2.The Witcher 3: Wild Hunt:

Nawet w epoce, w której przeciętna przebojowa gra osiąga około 80 godzin, Wiedźmin 3: Dziki Gon wciąż jest nienormalnie ogromny. Speedrunnerom udało się dotrzeć do kredytów w ciągu około 25 godzin, ale ten wyczyn wymaga gry całkowicie nagiej. Biorąc pod uwagę niezliczone zadania poboczne, kontrakty i ukryte wydarzenia rozsiane po całej grze, przeciętny gracz spędzi około 200 godzin na drodze do końca (i to jest optymistyczne). Pomijając wszystkie zaplanowane spotkania, kolejnym ważnym czynnikiem niewiarygodnej długości Wiedźmina 3 jest to, jak rozległy jest świat gry. Kontynent jest podzielony na kilka różnych regionów z miastami, miasteczkami i wioskami rozsianymi po całym świecie. Każde miasto ma eklektyczną populację NPC, z którą można wchodzić w interakcje, a dzicz jest wypełniona ukrytymi skarbami i zdradzieckimi jaskiniami. Aby zagrać w 100%, musisz zbadać każdy zakątek tego gigantycznego świata. 

 

3.Grand Theft Auto V:

Aby w 100% ukończyć Grand Theft Auto V, musisz zrobić znacznie więcej niż tylko ukończyć historię, która na początku jest bardzo długa (w sumie jest 69 misji fabularnych, z których wszystkie zawierają opcjonalne cele bonusowe). Musisz także ukończyć 20 misji dla nieznajomych i dziwaków, 14 losowych wydarzeń, 42 hobby i rozrywki oraz 16 różnych zadań. Do tego dochodzą wyzwania do kolekcjonowania w grze, takie jak próby czasowe, skoki kaskaderskie, misje łowieckie i spotkania z przypadkowymi nieznajomymi. Jeśli chcesz ukończyć grę, lepiej zacznij doskonalić swoje umiejętności w wirtualnym tenisie. 

 

4.Batman: Arkham Knight:

Jeśli nie jesteś świadomy, prawdziwym antagonistą serii Batman: Arkham jest kolekcja trofeów Człowieka-Zagadki, które są strategicznie ukryte w całym Gotham. Chociaż możesz zignorować te przedmioty kolekcjonerskie w pierwszych kilku grach, Arkham Knight zmusza cię do znalezienia wszystkich 243 trofeów Człowieka-Zagadki, aby dotrzeć do prawdziwego zakończenia, które wciąż jest klifem. 

5.Dark Souls II:

Pomijając szaloną długość i mnóstwo osiągnięć / trofeów Dark Souls II, sama liczba bitew z bossami w tej grze sprawia, że ukończenie jest prawie niemożliwe. Niektórzy bossowie są opcjonalni, co jest małym wytchnieniem, ale perfekcjoniści nie będą w stanie zaakceptować łatwego wyjścia. Musisz być prostym masochistą, aby poradzić sobie z szaloną trudnością gry, i nie ma samouczka wyjaśniającego wiele systemów i statystyk franczyzy (jeśli chcesz być dobry, musisz skonsultować się z fanowskim wiki). Zadanie całkowitego ukończenia tej gry jest jednym z biblijnych proporcji. 

6.Fallout 3:

Fallout 3 jest w zasadzie niemożliwy do 100%, ponieważ wiele jego misji ma wiele potencjalnych wyników, a niektórych towarzyszy można zdobyć tylko wtedy, gdy masz określony poziom karmy. Dodatkowo musisz znaleźć wszystkie bobble głowy, które są ukryte w ruinach obszaru DC. Po ukończeniu wszystkich misji fabularnych, zadań pobocznych i innych interakcji z gry podstawowej, dostępnych jest pięć potężnych pakietów DLC, które dodają znacznie więcej zawartości. Wszystkie te dodatki oprócz jednego zwiększają rozmiar mapy, dzięki czemu gracze mogą odkrywać części Pensylwanii i Maryland, gdy w stolicy kraju poczuje się to samo.
 
 
7.The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild:
Według Kotaku, ukończenie pierwszego udanego 100% speedrunu The Legend of Zelda: Breath of the Wild zajęło 49 godzin, co powinno powiedzieć coś o długości gry. W przypadku graczy, którzy się mniej spieszą, zobaczenie i zrobienie wszystkiego, co ta ogromna gra Nintendo, zajmie jeszcze więcej czasu. Zapomnij o obszarach fabularnych i zadaniach pobocznych, największym wyzwaniem jest skupienie się na jednym konkretnym zadaniu. W końcu Breath of the Wild zachęca graczy do prostego odkrywania świata, nie prowadząc ich za rękę do kolejnego celu. W rezultacie łatwo jest chodzić bez celu, podziwiając naturalne piękno Hyrule bez troski na całym świecie.
 
 
8.Dragon Age: Inquisition:
Według dewelopera BioWare, ukończenie całej zawartości Dragon Age: Inkwizycja może zająć graczowi od 150 do 200 godzin. Nawet jeśli będziesz trzymać się głównego wątku, dotarcie do końca zajmie ci około 20-40 godzin. Jednak gdy dotrzesz do tego punktu, prawdopodobnie będziesz tak zanurzony w kontynencie Thedas, że spędzisz niezliczone godziny na zwiedzaniu reszty świata. Chociaż podstawowa gra jest ogromna, istnieje również pięć pakietów rozszerzeń, które dodają nowe wątki, misje, regiony (między innymi) do podstawowego doświadczenia. 
 
 
9.Assassin's Creed Origins:
Ubisoft wciąż wydaje DLC do Assassin's Creed Origins, ale rozmiar głównej gry sugeruje, że finalne wrażenia będą gigantyczne. Mapa gry to mozaika regionów, które obejmują Egipt, a każdy region zawiera kilka miast, mniejszych wiosek i innych punktów orientacyjnych. Ponadto istnieją dodatkowe sekretne obszary i grobowce, które gracze mogą odkryć na całej pustyni. Mapa jest tak duża, że przejście piechotą w czasie rzeczywistym zajmuje trzy godziny. Dzięki kampanii, która oferuje ponad 20 godzin rozgrywki (nawet bez mnóstwa zadań pobocznych), Origins jest największą grą z serii. 
 
 
10.Metal Gear Solid V: The Phantom Pain:
Drugi rozdział Metal Gear Solid V: The Phantom Pain rozpoczyna 31 misji w historii. Aby osiągnąć ten punkt, spędziłeś dziesiątki godzin skradając się, porywając kozy, przesiadując w pudle i grając z kasetami z lat 80-tych. Teraz gra wymaga powtórzenia większości poziomów na znacznie wyższym poziomie trudności. Aby być uczciwym, historia toczy się dalej z nowymi, wcześniej niewidzianymi filmami, więc druga połowa gry to tylko umiarkowana przeróbka. Pokonanie drugiego zestawu misji odblokowuje prawdziwe zakończenie gry, które ujawnia szokującą prawdę o Big Bossie i szczegółowo opisuje wydarzenia prowadzące do pierwszej gry Metal Gear Solid. Chociaż jest to zdecydowanie opłacalna zapłata, święte piekło jest żmudną podróżą, aby tam dotrzeć. 
 
 
11.NieR: Automata:
Dobra, po pierwsze, NieR: Automata zawiera w sumie 26 zakończeń. Chociaż możesz osiągnąć wiele zakończeń w jednym przejściu, jeśli chcesz zobaczyć, jak zakończy się historia, będziesz musiał przejść całą grę trzy razy. Pierwsza rozgrywka zajmie Ci około 12-16 godzin i ma częściowo satysfakcjonujące zakończenie. Gdy napisy zostaną ukończone, odblokowuje się nieco zmieniona wersja trybu fabularnego, która pozwala poznać narrację z innej perspektywy. Po ukończeniu tej gry – która rozpoczyna się po około ośmiu godzinach – musisz ukończyć trzecie przejście przez grę, aby odblokować prawdziwe zakończenie. Aha, a jeśli chcesz zobaczyć czwarte zakończenie, gra wymaga trwałego usunięcia wszystkich plików zapisu, zmuszając cię do ponownego uruchomienia od zera. Baw się dobrze! 
 
 
12.Mass Effect 3:
Mass Effect 3 wzbudza kontrowersje nie tylko ze względu na swoje głupie zakończenia. Gracze, którzy chcą cieszyć się grą RPG dla jednego gracza, nie mają szczęścia, ponieważ uczestnictwo w komponencie dla wielu graczy jest wymagane do 100% ukończenia. Nawet jeśli nie masz Xbox Live Gold lub Playstation Plus, ilość czasu spędzanego na graniu online bezpośrednio wpływa na twoje wrażenia solo. Podczas grania w tę historię należy śledzić statystykę „Efektywnej siły militarnej”, która w zasadzie mierzy, jak przygotowana jest galaktyka do walki ze Żniwiarzami w ostatecznej rozgrywce nad Ziemią. Ta statystyka jest obliczana na podstawie twoich osiągnięć w trybie dla jednego gracza (decyzje z poprzednich dwóch tytułów są również brane pod uwagę, mam nadzieję, że zachowałeś swoje pliki zapisu), a także postępy w grze wieloosobowej. Jeśli nie grasz godzinami w trybie wieloosobowym, nie dostaniesz najlepszego zakończenia.
 
 
13.Super Mario Odyssey:
Jeśli grałeś w Super Mario 64 w latach 90., możesz pamiętać, że skończyłeś grę na długo przed zebraniem wszystkich 120 gwiazd mocy. Jeśli tak jest, będziesz miał ciężki czas ukończenia Super Mario Odyssey, który zawiera 999 księżyców mocy do zebrania. Podobnie jak jego poprzednik N64, Odyssey nie wymaga zbierania każdego księżyca mocy, aby przejść przez grę. Aby zmierzyć się z Bowserem, gracz musi zgromadzić tylko około 150 księżyców mocy, co stanowi niewielką część dostępnej sumy. Jednak dla komplementariuszy pokonanie Bowsera nie jest końcem gry. Gdy tylko księżniczka Peach zostanie uratowana, wraca do pracy, gdy Mario wyrusza, aby znaleźć pozostałe około 849 księżyców. Jeśli byłeś podekscytowany zebraniem 150, czas się zapiąć, ponieważ jesteś jedną szóstą drogi do 100%! Powodzenia w twoim szalonym polowaniu na padlinożerców, masochisto.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022