grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

5

PONG

2 lata temu

2 najlepsze gry 2022 roku

Cześć! W dziesiejszym artykule obmówimy 2 najlepsze gry 2022 roku. Zaczynajmy!

Dying Light 2 Stay Human:

Dying Light 2 Stay Human to pierwszoosobowa gra RPG akcji typu survival horror z otwartym światem opracowana przez Techland i wydana przez Techland Publishing , jest to kontynuacja Dying Light .

Dying Light 2 Stay Human został wydany na Microsoft Windows , PlayStation 4 , PlayStation 5 , Xbox One i Xbox Series X/S 4 lutego 2022 roku. Stay Human to pierwszy tytuł Dying Light, który wykorzystuje Denuvo jako DRM.

Fabuła:

„Ponad dwadzieścia lat temu w Harran walczyliśmy z wirusem — i przegraliśmy. Teraz znowu przegrywamy. Miasto, jedna z ostatnich dużych osad ludzkich, jest rozdarte konfliktami. Cywilizacja cofnęła się do Ciemnych Wieków. jednak wciąż mamy nadzieję. Jesteś wędrowcem, który może zmienić losy Miasta. Ale twoje wyjątkowe zdolności mają swoją cenę. Nawiedzany przez wspomnienia, których nie możesz rozszyfrować, wyruszasz, by poznać prawdę… i znaleźć się w strefa walki. Doskonal swoje umiejętności, aby pokonać wrogów i zdobyć sojuszników, będziesz potrzebować zarówno pięści, jak i sprytu. Odkryj mroczne tajemnice kryjące się za posiadaczami władzy, wybierz strony i zdecyduj o swoim przeznaczeniu. Ale gdziekolwiek zaprowadzą cię twoje działania, jest jedna rzecz, której nigdy nie zapomnisz — pozostań człowiekiem.
Oficjalna strona internetowa”

Ustawienie:

Wcielamy się w Aidena Caldwella , zarażonego ocalałego, który szuka lekarstwa w Mieście , gdzie gracz napotyka i ma możliwość pomocy różnym frakcjom, które się w nim znajdują, co wpływa na wynik i rozgrywkę. Akcja gry toczy się w 2036 roku, 22 lata po wydarzeniach z Dying Light i 15 lat po The Fall, katastrofalnym wydarzeniu pod koniec grudnia 2021 roku, w którym nowy zmutowany szczep wirusa Harran naruszył zabezpieczenie GRE i rozprzestrzenił się po całym świecie, pogrążając go w okres znany jako nowoczesne średniowiecze.

Rozgrywka

Chociaż do tej pory niewiele zostało ujawnionych na temat nowych mechanik rozgrywki dotyczących walki lub parkour, ogłoszono, że gra będzie zawierać dwukrotnie więcej ruchów parkour w porównaniu do jej poprzedniczki. Dying Light 2 Stay Human zapewni graczom większy wybór w misjach, umożliwiając graczom podejmowanie decyzji, które będą miały wpływ na środowisko wokół miasta. Wykonując misję w określony sposób, na przykład stając po stronie określonej frakcji, gracze zauważą znaczną zmianę w środowisku, ponieważ ta frakcja zyskuje wpływy i zacznie zmieniać miasto na swój własny, unikalny sposób. Niektóre frakcje mogą ostatecznie ustanowić porządek, podczas gdy inne rozkoszują się chaosem.

Oprócz frakcji, jedną z omawianych nowych zmian jest zmniejszenie spotkań z prawdziwymi zombie. W ciągu dnia miasto jest zamieszkane głównie przez ocalałych i członków frakcji, a zombie wychodzą na zewnątrz tylko w nocy, kiedy wszyscy udają się do domów. Zombie można również znaleźć wewnątrz, w ciemnych, niezamieszkanych budynkach.

Podczas podróży po mieście możesz modyfikować broń, biegać po ścianach i skakać, biegać po filarach, wykorzystywać zarażonych, aby powstrzymać upadek, ściągać osłony wentylacyjne, czołgać się przez nie i ukrywać się, używać lornetki do oznaczania celów i wykorzystywać swoją wytrzymałość do wyłamywania drzwi (ale to również wyczerpuje twoją wytrzymałość podczas wspinaczki). Bądź ostrożny podczas wspinaczki, zombie mogą cię złapać i ściągnąć w dół. Dying Light 2 zawiera również „Drzewo Technologiczne”, które oddziela biegłość w „Parkour” i „Walka”, zdobywaj EXP za każdą akcję i zdobywaj punkty umiejętności dla nowych umiejętności i ulepszeń. Osiągnąłeś wysokość, z której nie możesz zejść? Użyj swojej paralotni. Zyskasz hak, którym możesz huśtać się z obiektów (wrogowie również mogą się chwytać) lub przyciągać do siebie przedmioty, a nawet chwytać się w połowie walki, aby zamachnąć się kopnięciem na wroga/zainfekowanego. Możesz także użyć linki z hakiem jako ostatniego wzmocnienia szarpnięcia podczas wspinaczki i wyczerpania wytrzymałości.

Zaczynasz od o wiele mniej umiejętności parkour na początku i musisz je odblokować za pomocą punktów umiejętności, które również zwiększają stopniowo statystyki twojej postaci. Nie jest potwierdzone, czy zdobywasz HP w miarę zdobywania poziomu lub jeśli odblokujesz je jako punkt umiejętności. Gra oferuje wiele różnych strojów, które możesz nosić, które również wzmacniają twoje statystyki, takie jak obrona, HP itp. Mogą również istnieć zestawy strojów, które dodatkowo wzmacniają twoje statystyki.

Parkour i walka w tej grze są coraz trudniejsze, ponieważ jest więcej typów wrogów i więcej ruchów, nauka zajmuje trochę czasu, ale jest tego warta.

Postacie

 • Aiden Caldwell : Główny bohater gry, zarażony ocalały poszukujący lekarstwa. Jest członkiem podróżującej grupy ludzi znanej jako Pielgrzymi i podejmuje osobistą wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę, która jest kluczem do przeszłości, której nie pamięta i kim naprawdę jest.
 • Mia Caldwell : Zaginiona siostra Aidena, której szuka w Mieście.
 • Lawan : Była Nightrunner , która sprzymierza się z Aidenem w jej dążeniu do zemsty.
 • Frank : Mentor i przyjaciel głównego bohatera zostaje zastrzelony na początku dema rozgrywki.
 • Juan : Przyjaciel głównego bohatera.
 • Hakon : Były członek Nightrunners, legendarnej grupy, która pomagała ludziom, a nawet stawiała czoła niebezpieczeństwom nocy, aby to zrobić.
 • Chris Williams : Apodyktyczny przywódca grupy byłych więźniów znanych jako Renegaci .
 • Jack Matt : Przywódca sił pokojowych , który wierzy, że tylko on może zaprowadzić porządek w mieście.

Wrogowie

W trakcie Dying Light 2 gracz napotka różne typy zainfekowanych wrogów:

Horizon Forbidden West:

Horizon Forbidden West to nadchodząca gra wideo stworzona przez Guerrilla Games i wydana przez Sony Interactive Entertainment na PlayStation 4 i PlayStation 5. Premiera gry zaplanowana jest na 18 lutego 2022 r. Została oficjalnie ujawniona podczas Sony The Future of Gaming ujawnia wydarzenie na PlayStation 5 i jest kontynuacją gry Horizon Zero Dawn .

 

Streszczenie

Horizon Forbidden West kontynuuje historię Aloy pół roku później po wydarzeniach z Zero Dawn , młodej łowczyni z plemienia Nora wysłana na misję do tajemniczej granicy rozciągającej się od Utah po wybrzeże Pacyfiku, aby znaleźć źródło tajemniczej plagi , która zabija wszystko, co infekuje. W swojej podróży przez niezbadane krainy Zakazanego Zachodu napotyka wrogie regiony pełne naturalnych zagrożeń i spustoszonych przez potężne burze ., niebezpieczni wrogowie i śmiercionośne maszyny, zarówno nowe, jak i stare. Gdy Aloy próbuje zbadać szersze i głębsze części Zakazanego Zachodu, odkrywa szeroki wachlarz różnorodnych ekosystemów środowiskowych, w tym bujne doliny, suche pustynie, ośnieżone góry, tropikalne plaże i zrujnowane miasta, zarówno nad, jak i pod wodą.

„Kraina umiera. Zaciekłe burze i niepowstrzymana plaga niszczą rozproszone szczątki ludzkości, a przerażające nowe maszyny grasują po ich granicach. Życie na Ziemi zmierza ku kolejnemu wyginięciu i nikt nie wie, dlaczego. Odkrycie tajemnic należy do Aloy za tymi zagrożeniami i przywrócenia porządku i równowagi na świecie. Po drodze musi ponownie zjednoczyć się ze starymi przyjaciółmi, zawrzeć sojusze z walczącymi nowymi frakcjami i rozwikłać spuściznę starożytnej przeszłości – cały czas starając się wyprzedzić pozornie o krok niepokonany nowy wróg. Odkryj sekret zbliżającego się upadku Ziemi i odblokuj ukryty rozdział w zamierzchłej przeszłości... taki, który na zawsze zmieni Aloy."

 

Rozgrywka

 • Gracze mogą eksplorować szerzej i głębiej na większej mapie w porównaniu z poprzednią grą.
 • Eksploracja podwodna to nowy element, który pozwala graczom odkrywać tajemnice pod powierzchnią mórz, jezior i rzek.
 • Weź udział w strategicznych bitwach z ogromnymi maszynami i ludzkimi wrogami na koniach, używając broni, sprzętu i pułapek wykonanych z odzyskanych części.
 • Nowy system broni pozwoli graczom na ulepszanie broni w warsztacie , podczas gdy stroje dają teraz Aloy dostęp do nowych umiejętności specyficznych dla stroju.

Maszyny

W grze Horizon Forbidden West pojawi się menażeria znanych i nowych maszyn. Obecnie pokazano 28 maszyn, z czego ponad 40 potwierdzonych, z których dwanaście jest jak dotąd nowością na Zakazanym Zachodzie. Maszyny będą miały rozszerzone zachowania, a nadpisanymi maszynami można sterować między różnymi postawami.

Nowe maszyny

Potwierdzone powracające maszyny

Postacie

Obecnie potwierdzono pojawienie się 13 nazwanych postaci w Horizon Forbidden West , z których siedem to powracające postacie z Horizon Zero Dawn .

Powracający

Nowy

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy