logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

Nyxuu

1 rok temu

37 ciekawostek FNaF

Hej w tym artykule postaram się wypisać wszystkie ciekawostki jakie znam z gry Five Nights at Freddy's. Lecimy z ciekawostkami, kolejność losowa.

1. W pierwszej części FNaF nie gramy Williamem Aftonem a Michaelem Schmidtem.

2. Dusza Evana Aftona oraz Cassidy tkwi w Golden Freddym.

3. Chica posiada różową babeczkę która jest robotem.

4. W pierwszej części Five Nights at Freddy's gdy Bonnie wejdzie do naszego biura możemy usłyszeć jego oddech.

5. W drugiej części gry Foxy jest jedynym animatronikiem który posiada animację ruchu.

6. Aby spotkać Golden Freddy'ego w pierwszej części Five Nights at Freddy's pojawić musi nam się jego plakat na kamerze 2B, gdy wyjdziemy z widoku kamery Golden Freddy będzie znajdywał się już w naszym biurze.

7. Foxy jest ulubionym animatronikiem Phone Guy'a.

8. Papierowy chłopiec który znika raz na jakiś czas jest prawdopodobnie odwzorowaniem Balloon Boy'a.

9. Foxy z pierwszej części Five Nights at Freddy's jako jedyny ze wszystkich animatroników nie posiada jumpscare'a.

   Istnieje na ten temat teoria że jako jedyny ze wszystkich animatroników nie zabija nas, a nasza postać umiera na zawał  

   serca...

10. Freddy Fazbear's pizza to odwzorowanie restauracji ChuckEChesse's na której podstawie stworzono pierwszą część Five Nights at Freddy's.

11. Balloon Boy jest jedyną postacią o której Phone Guy nie wspomniał ani razu gdyż jest tylko dekoracją która wita gości w pokoju gier.

12. Wiele osób uważa że Shadow Freddy to Golden Freddy, wskazuje na to fakt iż oboje posiadają kapelusz, wystające kable z oczu oraz brak lewego ucha.

13. Jedna z minigier w Five Nights at Freddy's II pokazuje nam 4 martwe dusze którym przyporządkowujemy maski animatroników, po przyporządkowaniu wszystkich przez ułamek sekundy ukazuje nam się jeszcze jedna dusza jest to najprawdopodobniej Golden Freddy.

14. Toy Freddy jest jedynym animatronikiem który wchodzi do naszego biura przez główny korytarz.

15. Na twarzy Freddy'ego w pierwszej częsci FNaF jest odbita ręka dziecka niektórzy wiążą to z ugryzieniem w 1987, endoszkielet był włożony głęboko w kostium Freddy'ego, a sam kostium nie mógłby wyrządzić tyle szkód.

16. Argumentami na to że Balloon Boy nie jest halucynacją jest to że znajduje się on w pudełku z animatronikami, a za pomocą jego głosu odciągamy Springtrapa.

17. W czwartej częsci Five Nights at Freddy's gdy popatrzymy się w lewych drzwiach na ścianę możemy ujrzeć zdjęcia twórcy FNaF'a (Scott'a Cawthon'a

wraz z jego dwoma synami i prawdopodobnie żoną.

18. Niektórzy uważają że endoszkielet z drugiej częsci Five Nights at Freddy's należy do Foxy'ego. Wszystko by się zgadzało gdyby mieli ten sam kolor oczu.

19. Mangle jest jedynym animatronikiem który porusza się po ścianach.

20. Marionetka jest jedynym animatronikiem który nie posiada własnego endoszkieletu.

21. Bonnie był pierwszym animatronikiem którego wymyślił stwórca (Scott Cawthon).

22. W pierwszej części FNaF'a Freddy posiada 2 jumpscare'y.

23. Marionetka występuje również w pierwszej części FNaF'a, dowodem na to są plakaty z płaczącym dzieckiem.

24. Każdy animatronik w Five Nights at Freddy's 4 przedstawia koszmar naszego głównego bohatera a gdy dojdziemy do nazwy piątej wszystkie te koszmary zmieniają się w jeden wielki koszmar, a jest to sam Fredbear który jest połączeniem wszystkich koszmarów w jedno, dlatego ten animatronik pokazuje się we wszystkich miejscach w tej grze, mogłoby sie zdarzyć że spotkamy Fredbear'a w dwóch miejscach na raz jednak on jest dla nas za szybki.

25. Niektórzy uważają że cały FNaF jest snem, może to potwierdzić jedna rzecz, mianowicie zegar który możemy zauważyć w lewych drzwiach który prawdopodobnie dzwoni o szóstej rano po każdej nocy zapewne dlatego każda noc w Five Nights at Freddy's kończy się o szóstej rano, zapewne dlatego że nasz bohater wtedy się budzi, ale nie wiadomo czy FNaF jest snem dziecka.

26. Zdecydowana większość graczy FNaF'a twierdzi że Fredbear to tak naprawdę Golden Freddy. 

       Osobiścię uważam że to plushtrap bardziej przypomina Golden Freddiego, a czym? Bardzo podobną pozycją siedzenia., otwartą buzią oraz         podobnym zachowaniem.

27. Niektórzy mogą się zastanawiać dlaczego na Foxy'ego W Five Nights at Freddy's 2 nie działa maska, dzieje się to prawdopodobnie dlatego że Foxy miał byc naprawiony wcześniej, wtedy kiedy nie wynalezniono jeszcze systemu rozpoznawania twarzy, później zrezygnowano z naprawy Foxy'ego i wzięto się za odbudowanie Bonnie'ego, Freddy'ego, oraz Chicki i dlatego wszyscy oprócz Foxy'ego są wyposażeni w system rozpoznawania twarzy.

28. Ennard składa się z połączonych częsci wszystkich animatroników z Five Nights at Freddy's Sister Location, zostały one zniszczone w "Scooping Room'ie" po to by Ennard mógł przejąć ich ciała.

29. W FNaF 2 Foxy'ego można zobaczyć tylko na 1 kamerze.

30. Gdy w FNaF 2 Toy Bonnie znajduje się na scenie w jego rękach zobaczyć możemy gitarę, jednak gdy przejdziemy na kamerę drugą gitara ta znika, zapewne dlatego aby Bonnie przy mordowaniu nas miał wolne ręce.

31. William Afton prawdopodobnie zbudował Circus Baby na cześć swojej córki, samo jej imie wzkazuje na jego sympatie, poza tym robot posiada dziewczęce kucyki .

32. W Five Nights at Freddy's Sister Location Scott Cawthon nieco powrócił do konceptu z FNaF 1 oraz FNaF 3 chodzi o to że jest tam 1 główny animatronik który wyróżnia się na tle innych a reszta to tylko mniej ważne bardziej prymitywne dodatki, w FNaF 1 jest to Freddy w FNaF 3 jest to Springtrap a w FNaF Sister Location jest to Circus Baby

33. Za każdym razem kiedy Springtrap zmienia swoją lokację słyszymy jego kroki oraz ciche jęki które z siebie wydaje.

34. Purple Guy który znajduje się w Springtrap'ie nazywa sie Michael Afton jest to syn mordercy piątki dzieci z Freddy Fazbear's pizza.

35. Chica w chwili gdy znajduje się na scenie wygląda normalnie jednak po zejściu z niej, jej oczy oraz dziub magicznie znikają. Jest wiele teorii dotyczących tych znikających częsci między innymi taka że wkłada swoje oczy do babeczki (z ciekawostki nr 3).  Jednak co to dziobu pozostaje się tylko domyślać ponieważ nie ma na tą zagadkę sensownej odpowiedzi.

36. Sptingtrap ukazje się pod koniec Five Nights at Freddy's Sister Location i oznajmia swojemu ojcu (Williamowi Aftonowi) że zamierza go znaleźć dzieje się to po tym jak spalił dom strachu, akcja tej cut scenki dzieje się w jego spalonych ruinach. 

37. Gdy Toy Freddy znajduje się na kamerach oraz w korytarzu wygląda całkiem przyjaźnie i sympatycznie jednak gdy postanowi się do nas zbliżyć jego oczy zmieniają kolor na czarny tak samo jak w przypadku Toy Chicki.

Dziękuję za przeczytanie do końca. Mam nadzieje że ciekawostki ukazane powyżej spodobały ci się.

 

 

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022