grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

rafiigameplay

2 lata temu

4 CIEKAWE FILMY NA WAKACJE

                            4 CIEKAWE FILMY NA WAKACJE   

Wstęp: Wakacje to zazwyczaj okres w którym mamy dużo wolnego czasu. Planujemy ambitne posunięcia, rozwój osobisty, siłownie,diete natomiast większość z nas i tak prędzej czy później ląduje przed ekranem monitorów oglądając filmy. Dziś chciałbym Wam przedstawić moim zdaniem 4 ciekawych filmów godnych polecenia. Nie będę tutaj kusił się o poukładanie ich w  jakimś rankingu. Każda z produkcji jest na swój sposób unikatowa i ciężko je porównać gdyż skupiają się na innych aspektach. W artykule będą zarysy początków fabuł filmów dla tych którzy bardzo nie lubią spojlerów. Lista jest oczywiście w miarę subiektywna i też jest dużo więcej intrygujących i fajnych filmów- myślę jednak że nie pożałujecie poświęcając trochę swojego czasu na te konkretne: 

                                              INTERSTELLAR   

       

 Gatunek: SCI-FI 

 Opis: Na skutek błędów popełnionych przez ludzkość, grozi jej wymarcie. Główny bohater dostaje możliwość podróży przez tunel czasoprzestrzenny żeby znaleźć potencjalne odpowiedzi na pytania które mogą uratować ludzkość. Jeden z tych filmów przy których łzy napływają do oczu. Główny bohater musi poświęcić wiele dla swojej misji. Nauka i jej zawiłości również są tu świetnie przedstawione, samo zakończenie której jest niebananlne, nieskończoność wszechświata i zwykli, ludzcy bohaterowie mierzący się ze swoimi słabościami. Świetna produkcja warta uwagi.   OCENA NA FILMWEBIE: 7,9 (GŁOSÓW: 374 778)

                                 SKAZANI NA SHAWSHANK 

                       

Gatunek: Dramat/ Kryminał

Niesamowita adaptacja opowiadania Stephena Kinga. Niesłusznie skazany na dożywocie bankier będzie musiał poradzić sobie w przygnębiającym świecie więziennym. Opowieść o przyjaźni, walce do końca i nadziei. W więzieniu spotyka przestępców, nie tylko skazanych wyrokiem, sadystyczni strażnicy i apodyktyczny naczelnik na czele Shawshank. Piękne kino, zaskakujące zakończenie i według krytyków jeden z najlepszcyh filmów wszechczasów. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego klasyka, to współczuję i zazdroszczę.    OCENA NA FILMWEBIE: 8,8 (GŁOSÓW: 906 176)

                                                  FORREST GUMP

Gatunek: Dramat

Współczesny świat przedstawia nam obraz ludzi na pozór idealnych, eskpertów znających się w każdej dziedzinie, mądrych i oczytanych. Forrest Gump to film o bohaterze który nie urodził się zbyt inteligentny. Mimo braku tej cechy, wykorzystuję życie jak tylko może, nie daje sobie wmówić że coś jest niemożliwe, do wszystkiego co robi oddaje całego siebie, biegnie do celu nie zatrzymując się na moment. Jest bardzo prosty w swojej dobroci, szuka jedynie miłości. Film z ktorego przesłanie może zmotywować, zmusić do myślenia. Świetny za pierwszym razem i za każdym kolejnym.   OCENA NA FILMWEBIE: 8,5 (GŁOSÓW: 979 024)

                                                      MEMENTO

Gatunek: Dreszczowiec

Film który można układać jak puzzle, główny bohater co jakiś czas traci pamięć i może posługiwać się tylko wskazówkami które sobie zapisał. Jego wspomnienia tworzą całość filmu. Ogląda się to naprawdę świetnie starając się samemu połączyć kropki. Główny bohater prowadzi śledztwo na temat śmierci swojej żony- jest to ostatnia rzecz którą pamięta. Film jest bardzo nietypowy a zakończenie jest dużym zaskoczeniem. Produkcja do wysilenia szarych komórek.   OCENA NA FILMWEBIE: 7,6 (GŁOSÓW: 192 110)

PODSUMOWANIE:

Mam szczerą nadzieję że te filmy umilą Wam  wakacyjne wieczory. Jeśli widzieliście lub zobaczycie wszystkie te produkcję to zachęcam napisania Waszej opini który z nich jest najlepszy. Miłego seansu 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy