logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

13

pkeydrop876

1 rok temu

5 gier, w które polecam zagrać

 Przedstawię wam kilka gier, w które najczęściej gram na platformię Steam. 

 

       1. RAFT

Wyprodukowana została przez studio Redbeet Interactive, a wydana przez Axolot Games 23 maja 2018 roku w formię wczesnego dostępu na platformę Steam. Dostępne platformy to: Microsoft Windows i Linux.

W obecnej chwili gra na Steam kosztuję 71,99 zł.

Gra przedstawiona jest z widoku pierwszoosobowego. Umożliwia rozgrywkę w trybię dla jednego gracza, jak i w trybie wieloosobowym.

Grę zaczynamy na małym kawałku tratwy, oczywiście na środku oceanu. Dostajemy do dyspozycji hak, możemy za jego pomocą wyławiać z wody potrzebne nam przedmioty, np. drewno, plastik, którę jest nam potrzebne do rozbudowywania tratwy. Możemy opuścić naszą tratwę i zbierać rzeczy pływając, ale trzeba pamiętać, że w tym czasie tratwa może zostać porwana przez prąd morski, a my możemy zostać zaatakowani przez krążącego w pobliżu rekina. Istnieję również możliwość podpłynięcia tratwą do wysp, którę można eksplorować w celu zdobycia specjalnych przedmiotów i zasobów. Mamy możliwość również nurkowania. Oprócz ulepszania i budowania naszej tratwy, musimy pamiętać o zaspokajaniu naszych podstawowych potrzeb, takich jak głód i pragnienie. 

gdy zbudujemy radio, znajdujące się na stole badawczym, twórcy przedstawiają nam Fabułę. Świat został opuszczony, a główny bohater poszukuję swojej żony i córki. Korzystając z radia, można znaleźć pobliskie sygnały radiowe. Fabułę przedstawiono za pośrednictwem sekwencji przygód, których gracz doświadcza podczas eksploracjii wysp. Wyspy z fabuły, możemy odnaleźć tylko dzięki radiu. Są one dużo większe od pozostałych. Takich wysp jest na razie tylko trzy. Raft nadal jest rozwijany, co oznacza, że fabuła gry nie została jeszcze ukończona.

Grę RAFT oczeniam na 7/10.

     

        2. MEDIEVAL DYNASTY

"Poluj, buduj, dowódź i przetrwaj w ciężkich warunkach: załóż dynastię i zadbaj o jej długie panowanie lub zgiń próbując!"

Gra zoswtała wydana przez Toplitz productions 17 września 2020 roku. Producentem gry jest Rander Cube SA- polskie studio. Na razie jest dostępna tylko na platformię Microsoft Windows.

Cena na Steam obecnie wynosi 109,00 zł.

Medieval Dynasty jest przyjemną grą o przetrwaniu, budowaniu i zarządzaniu wioską. Produkcja wciąga na długie godziny i pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu. 

W grze Medieval dynasty wcielasz się w młodzieńca, któremu udało się uciec przed wojną i chce być jedynym panem swojego losu. Zaczynasz samotnie, nie masz wiedzy ani pieniędzy, ale z czasem opanujesz wiele dziedzin i staniesz się liderem społeczności oraz założycielem bogatej dynastii, której przeznaczeniem jest rządzić przez wiele pokoleń. Do naszych obowiązków należy obrona przed dzikimi zwięrzętami, polowanie, zbieranie zasobów i wytwarzanie narzędzi, budowanie domu. a wreszczie i całej wioski. Nie możemy zapominać o zaspokajaniu podstawowych potrzeb, głodu i pragnienia.

Grę oceniam na 9/10

 

       3. DON'T STARVE TOGETHER

Gra została wyprodukowana i wydana przez Klei Entertainment 21 kwietnia 2016 roku. Jest dostępna na platrormach PlayStation 4, macOS, Xbox One, Linux oraz Microsoft Windows.

Grę obecnie możeny zakupić na Steam za 53,99 zł. W pakiecie dostajemy drugą, którą możemy wysłać znajomemu.

Don't Starve Together to samodzielny i skupiający się na rozgrywce wieloosobowy dodatek do Don't Starve, bezkompromisowej gry o przetrwaniu w dzikich odstępach.

Odwieź prawdziwy, niezbadany świat pełen niezwykłych stworzeń, niebezpieczeństw i niespodzianek. Zbieraj surowce, alby stworzyć nowe przedmioty i konstrukcję, którę pozwolą Ci przetrwać jak najdłużej według twojego  własnego pomysły. odkrywaj fascynujące tajemnice niezwykłego świata, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć.

Grę oceniam na 6,5/10

 

      4. DEAD BY DAYLIGHT

Twórcą gry jest Dave Richard. Gra została wydana 14 czerwca 2016 roku, wyprodukowana przez Behaviour Interactive. Dostępne platformy to PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 5, Mocrosoft Windows, iOS, Google Stadia, Android.

Gra obecnie kosztuję 71,99 zł. Jest to wersja podstawowa bez dodatków.

Dead By Daylight to gra akcji z asymetrycznym trybem multiplayer (4 na 1), oparta na motywie znanym z klasycznych horrorów, w których grubka młodych osób jest nękana przez psychopatycznego mordercę.

Graj jako ocalały, przetrwaj w drużynie lub przeżyj najdłużej z nich wszystkich albo jako zabójca i poświęcaj ocalałych Bytowi. W Dead By Daylight znajdziesz legendarnych zabójców z najpopularniejszych serri horrorów. Między innymi: Michael Mayers z filmów Halloween, Piramidogłowy z Silent Hill, Ghost Face. A jeśli masz ochotę zagrać jako ocalały, również znajdziesz tu uwielbianych bohaterów z klasycznych tytułów- Laurie Strode z Halloween, Davida Tappa z Piły oraz Cheryl Maso z Silent Hill. Jeszcze nie dawno można było zdobyć dodatek dla miłośników Stranger Things, i wcielić się w Nancy, Steva oraz jako zabójcą Demogorgona. Dodatek jednak został usunięty i nie ma możliwości zakupu. W marcu ma wyjść kolaboracja z Ringu.

Grę oceniam na 10/10

 

       5. GREEN HELL

Green Hell to realistyczny symulator przetrwania, rozgrywający się w otwartym świecie niezbadanego lasu deszczowego Amazonii. Gra stworzona została przez Creepy Jar- niezależne polskie studio deweloperskie, założone między innymi przez byłych pracowników firmy Techland. Gra została wydana 5 września 2019 roku na platformę Microsoft Windows. Dostępne są również inne platformy, takie jak: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Xbox Series X/S, Microsoft Windows.

Gre możemy zakupić za 89,99 zł. Dość dużo, ale warto wyczekiwać na promocję.

Jest to jednoosobowa gra, jak i również wieloosobowa ( tryb współpracy ). Im więcej osób tym przyjemniejsza gra. Greem Hell posiada kilka trybów: Fabuła- przetrawaj i poznaj historię Jak'e Higginsa. Przetrwanie- Skub się na mechanice przetrwania w tym trybie bez końca. The Spiritis of Amazonia- dowiedz się, co wydarzyło się przed zdarzeniami z trybu Fabuła. ( rekomendowany dla graczy, którzy ukończyli Fabułę). Wyzwanie- Wyzwania czasowe dla ekspertów przetrwania. Podejmój wyzwania zaoferowane przez grę.

Grę oceniam na 8/10

Polecam każdą wymienioną grę nie pożałujecie.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022