logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

MatHeo

12 miesięcy temu

Arctica 88

O GRZE:

Arctica 88 jest kolejną grą stworzoną przez studio Euphoria Horror Games, która jest grą mobilną (jak w sumie większość LUB wszystkie gry od owego studia). Jest to kolejna gra opierająca się na podobnej mechanice co np. Death Park 2, a dokładniej mówię tu o grze typu horror - przetrwanie, która ma nutkę strachu i niezbyt długą, ale także niezbyt krótką fabułę. Grę rozpoczynamy Prologiem (jak w sumie niejedną grę), w którym rozpoczynamy przygodę w kopalni, ale gdy znajdziemy czapkę naszego ojca, który tam zaginął, to owy Prolog się kończy (potem jest mapa kopalnia 1 i 2, która jest dalszą częścią Prologa)  i zaczanamy na Antarctice w głównym budynku, gdzie mieszkaliśmy razem z osobami, z którymi przybyliśmy w owe miejsce. 

Naszą przygodę rozpoczynamy dość młodym chłopakiem (który tak na oko ma mniej więcej 26-30 lat), a naszym głównym celem jest odnalezienie ojca (i przyjaciól), którzy zaginęli na Antarctica rzecz jasna nie było by w tym nic trudnego, gdyby nie nasi główni przeciwni, a dokładniej potwory. Na początku mamy najabrdziej podstawowych przeciwników, którzy mają małe zdrowie i słaby atak. Jest ich na początku również mniej, ale z czasem (a dokładnie popychaniem fabuły do przodu) zaczyna się to zmieniać. Spotykamy coraz to groźniejszych przeciwników, którzy stanowią większe zagrożenie, między innymi dlatego, ponieważ zadają większe obrażenia i mają większą wytrzymałość (poziom zdrowia). W tej grze również jest rożnorodność nie tylko potworów, ale i lokalizacji jakie zwiedzamy, a także broni, których używamy. Bronie można zdobyć rzecz jasna na dwa sposoby albo zdobyć w grze za friko, albo zakupić w sklepie, ale każdy zrobi jak woli (...)

Wracając do lokalizacji - w grze mamy około 6-8 misji, a każdą z nich stanowi jedna mapa. Mapy są jednak rozbudowe nie dziala to na mechanice *o tu postawię drzewko i mapa gotowiec*. W mapach tworzonych przez owe studio można znaleźć nawet sporo szczegółów, a także znajdźiek. Tak. W owej grze mamy znajdźki, których jest około 16 (o ile dobrze pamiętam) i każda z nich jest często schowana w takich miejscach, gdzie my gracze rzadko patrzymy lub w ogóle nie zwracamy na owe miejsca uwagi, np. gdzieś w rogu za beczką. 

Gra nie ma tylko i wyłącznie mechaniki chodzenia, ale w jednej z misji (po znalezieniu zagubionej części do skutera śnieżnego) możemy na nim się trochę przejechać, a nawet musimy, bo bez tego nie dokonamy postępu fabuły.

W owej przygodzie znajdziemy również kilka notatek, które często opowiadają co nie co związanego z wydarzeniamy *aktualnymi*,czyli takimi jakie rozgrywają się w grze. Są to jednak rzadkie i krótkie notatki, ale zawsze wnoszą coś wiedzy o wydarzeniach z owej gry. 

Arctica posiada także to, czego my gracze czekujemy od gier, a dokładniej język polski, co pozwala nam lepiej zrozumieć grę. Rzecz jasna ma on czasami małe błędy, ale łatwo się domyśleć co tam powinny być napisane :)

 

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022