logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

rafiigameplay

9 miesięcy temu

Ark Surival Evolved- Opis gry

Ark Surival Evolved - Opis gry

 

 

 

 

 

 

Ark Surival Evolved to survivalowa, przygodowa gra akcji stworzona przez Studio Wildcard. Akcja rozgrywa się w otwartym świecie pełnym niebezpieczeństw, głównie w postaci dinozaurów. Jest to taki survivalowy Jurassic Park. Gra na ten moment ma kilkanaście oficjalnych grywalnych map różniących się od siebie florą oraz fauną, niektóre z nich są darmowe, inne przyjdzie nam kupić. Na początku pódzimy się nadzy w wybranym przez nas regionie mapy. Większość stworzeń chce nas zabić, a my musimy poradzić sobie w tym nieprzychylnym swiecie. Pierwsze co się rzuca w oczy to wszędzie występujące dinozaury które później możemy oswoić  i wykorzystać do swoich celów. Niektóre będą świetne do polowania, inne genialnie sprawdzą się do zdobywania surowców. Przyszedł czas na wybudowanie pierwszej bazy, pozwiedzanie trochę mapy na które ( w zależności jaką wybraliście) kryją się mniejsze bądz wieksze niespodzianki. Odkrywamy pierwsze jaskinie, w których po zaciętych bojach można zdobyć artefakty które posłużą do starcia się z bosem. Po pokonaniu go zdobędziemy schematy na sci fi zbroje, bronie i struktury. Ark ma bardzo rozbudowane multi, jest tryb pve i pvp oraz serwery prywatne. Granie samemu daje frajdę myślę że na spokojnie kilkadziesiat/ kilkaset godzin, ale multi znacząco wydłuża ten czas. Można zbudować najlepszą baze na serwerze pve i flexować się u bambików, albo zamieszkać w małej dziurze na serwie pvp i tryhardować bo bycie najbogatszym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dużym plusem Arka jest różnorodność, w grze występuje masa uzbrojenia, struktur, dinozaurów, map zawierających unikatowe biomy, rzeczy do zdobycia i bosy do pokonania. Podstawkę Arka dało się wychaczyć za darmo na epicu, jego aktualna cena na Steamie teraz to 72 zł, ale szczerze mówiąc stosunek jakości do ceny jest ogromny. Twórcy cały czas tworzą nowe aktualizację które nie tylko naprawiają jakieś błędy ale i dodają całkiem nowe rzeczy. 

DODATKI DO GRY:

Lista dodatków do gry w chronologiczny sposób w jaki się ukazały:

ARK: SCORCHED EARTH 

ARK:  ABERATION

ARK: EXTINCTION

ARK: GENESIS 1 oraz 2

W każdym z tych głównych dodatków jest przestawiona kontynuacja fabuły przedstawionej w podstawce. O fabule gry dowiadujemy się głównie z notatek, jest ona całkiem przyjemna i ciekawa, natomiast, tak jak wspomniałem, największą siła Arka jest możliwość eksplorowania nowych miejsc na mapie, budowania swojej wymarzonej bazy, oswajania nowych dinozaurów i testowanie ich umiejętności, walka z innymi graczami albo współpraca z nimi i pokonywanie bosów. Twórcy zapowiedzieli drugą część gry, natomiast napewno jeszcze trochę czasu minie nim ona się pojawi, a Ark mimo upływu lat dalej jest naprawdę bardzo solidnym, jednym z lepszych survivali na rynku. W grę można grać na wielu platformach: PC, konsola a nawet na telefonie zagracie, oczywiście będzie to kosztować spadkiem grafiki, ale opcja fajna. Tak sobie myślę że w sumię streściłem ważniejsze punkty i naprawdę dziwnie jest patrzeć że ten tekst nie jest długi, zważywszy na moje pozytywne odczucia z rozgrywki w Ark Survival Evolved. Nasuwa się wniosek że chyba samemu musicie spróbować odkryć świat gry i przeżyć naprawdę fajną przygodę, od kamiennych narzędzi, po zaawansowane wydobywacze surowców, od oswajania pociesznych Dodo, po ujeżdzanie T-Rexów, od latania na skromnych pterodaktylach, po szybowanie w niebiosach szybkimi managarmami. Jest to gra w której można spędzić setki świetnych godzin, eksplorując i odkrywajac nowe światy. Gierke można złapać na fajnych przecenach, jak i dodatki dlatego polecam się przyczaić i kupić. Jeśli lubicie survivale to świetna zabawa gwarantowana.

Napiszcie czy słyszeliście kiedyś o gierce i jaka jest Wasza ulubiona gra survivalowa. W tym artykule to by było na tylę, mam nadzięję że zachęciłem Was do dania grze szansy, albo powrotu po przerwie jeśli graliście wcześniej. Ark bez wątpienia jedna z lepszych gierek do miłego spędzenia czasu, choć oczywiście czasem jak na jakiś bagnach rzucą się stwory znikąd, to nie dość że wystraszą na zawał, to jeszcze zabiją Ciebie i stado dinków z którymi przyszłeś, ale to są własnie tej jakże świetnej gry. Polecam gorąco i dzięki za uwagę :) 

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022