grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

12

AZTORM

2 lata temu

Ark survival evolved - recenzja

    Cześć! Dzisiaj napiszę recenzję o grze ARK Survival Evolved. Na wstępie chciałbym wszystkim podziękować za przeczytanie artykułu. Jest to moja recenzja, która pisze z mojego doświadczenia z gry. Przedstawię wam co to ARK, co się w nim robi oraz moje doznania grając w tę grę.  A więc bez zbędnego przedłużania zaczynajmy. Zapraszam!!

    Ark survival evolved to gra skupiona na dinozaurach, skupiona na trybie singleplayer ale oczywiście nie zabrakło multipayer. Na początku respimy się w wybranym miejscu, nie mami nic poza dziwnym kamieniem w skórze. Żeby przetrwać musimy się rozwijać, levelować, zbierać surowce, oswajać dinozaury, budować bazy no i przede wszystkim dobrze się bawić. Z mojego doświadczenia ta gra nie jest aż taka prosta, trzeba dobrze ją zrozumieć i mieć plan na grę, oczywiście można też lecieć na głęboką wodę i robić wszystko to co wleci nam pod nos. Moim zdaniem priorytet na początek to szybkie levelowanie. Dlaczego? Żeby łatwiej oswajać dinozaury potrzebny jest łuk i strzały usypiające, które można zdobyć na 21 levelu. Dla mnie najlepszym dinozaurem na sam start jest Sarcozaur lub Raptor. Raptor jest dobry do transportu a Sarco jest idealnym stworzeniem do walki na samym początku gry. Gdy już mamy pierwsze dinozaury staramy coraz bardziej się rozwijać i budować powoli pierwszą bazę, najlepiej wyposażyć się w piec a następnie w warsztat jeśli będzie to możliwe. Z czasem będziemy mogli oswajać coraz lepsze i mocniejsze dinozaury co się wiąże z tym, że będziemy coraz mocniejszym plemieniem.

Chciałbym przedstawić najlepsze dinozaury pod względem transportu/zbieractwa:

Triceratops – dinozaur, który jest roślinożerny. Z natury nie atakuje lecz gdy my to zrobimy wtedy będzie szykował odwet. Łatwo go oswoić ale za pomocą strzał usypiających a nie procy. Jest on bardzo przydatny do zbierania jagódek a w szczególności oswaja się go ze względu na zapotrzebowanie na narcoberki. Wytwarzamy z nich i zepsutego mięsa narkotyki, które wykorzystujemy do oswajania ( tworzenie strzał usypiających) oraz do zwiększania odurzenia podczas oswajania, żeby dinozaur się nie wybudził.

Raptor – dinozaur mięsożerny, mały łatwy w oswojeniu, możemy go złapać za pomocą boli i wtedy użyć procy lub innych rzeczy do oswajania. Przydatny do walki z małymi stworzeniami ale łatwo się na nim porusza.

Ankylozaur – również roślinożerny i spokojny dinozaur. A do czego tym razem ten jest? On jest przede wszystkim do wydobycia kamienia i metalu ze skał. Jest to bardzo ważne szczególnie w późniejszych stadiach gry. Metal to jedna z najpotrzebniejszych rzeczy aby móc rozwijać się dalej. Wszystkie siodła, bronie, bazy i zbroje są właśnie z niego.

T-rex – chyba każdy go zna prawda? Trex jest najgroźniejszym dinozaurem w ARK. Rozwali każdego na swojej drodze więc nikt mu się nie oprze. Do czego on jest? Transport, walka a nawet można go używać do transportu. W zasadzie do czego chcesz!

    Tym krótkim artykułem chciałem wam przedstawić podstawy Arka i moją recenzję. Gra jest bardzo ciekawa, moim zdaniem wato ją kupić. Jedynym minusem jest to, że jak gracie przez epic games to bardzo ciężko jest się połączyć na własnym serwerze z kolegą. Dlaczego? To już musicie pytać się Epic Games. Mimo to można zagrać na serwerze, który już istnieje. Grając samemu gra może się dosyć szybko znudzić, ale od czego ma się przyjaciół!?

Z mojej strony to na tyle. Cześć!!

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy