logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

18

Bober40

1 rok temu

Artykuł o platformie Steam

Siema! Dziś opowiem wam nieco o znanej wam platformie Steam, którą każdy zna. Steam został wydany 12 września 2003 roku przez firmę Valve Corporation. Siedziba firmy znajduje się w Seattle, w Stanach Zjednoczonych.

Ale czym jest Steam?

Steam jest platformą na której znajdują sie gry, które można kupić lub nabyć przez kody CD-key. Każdy ma swoją ulubioną grę w którą gra praktycznie codziennie. Moją grą jest CS:GO, TF2 i wiele innych. Nieraz mamy zniżki na gry, które wynoszą nawet 70%. Zatem grę, która kosztuje 200 zł można kupić na przecenie za mniej niż 100 zł.

Jakie niebezpieczeństwa panują na Steamie?

Prawdopodobnie dostaliście kiedyś linka od kolegi ze stroną do darmowych skinów. Nie wchodźcie w linka, a tym bardziej się nie logujcie. Jest to fałszywe logowanie przez Steam, ale łatwo to sprawdzić. Wystarczy sprawdzić, czy w linku zamiast steamcommunity jest steamconnunity. Jeżeli tak,  to otrzymaliśmy linka do fake strony. Po zalogowaniu możesz stracić konto Steam.

 

Jak odzyskać takie konto Steam?

Konto można odzyskać przez znany wam Steam Support. Jeśli straciliście konto, kilkacie "Nie pamiętam hasła", następnie "Moje konto zostało skradzione". Wówczas będzie możliwość wysłania resetowania na e-mail. Jednak po kradzieży może być to niemożliwe, bo email będzie inny. Zatem wybieracie "Nie mam dostępu do adresu e-mail i uzupełniacie formularz z danymi konta. Im więcej danych podacie, tym lepiej. Podajecie takie dane jak klucze, Paysafecard i inne dane, jakie mieliście powiązane z swoim kontem. Po uzupełnieniu takiego formularza wysyłacie go i czekacie na odpowiedź do 24 godzin. Jednak często odpowiadają szybciej. Potem resetują wam hasło i macie dostęp do konta. Pamiętajcie, że trzeba podać dane dokładnie i opisać sytuację skradzionego konta, ponieważ oni i tak wiedzą jak straciliście konto.

 

Dodanie Steam Guarda

Spytacie się, co to jest. Steam Guard to zabezpieczenie przed zgadnięciem waszego loginu i hasła. Jeśli ktoś będzie chciał się zalogować na wasze konto, będzie do tego potrzebował kodu z telefonu. Steam Guard przyda się np. do potwierdzania wymian sprzedaży lub korzystanie ze Steama poza domem. Pamiętajcie, jeśli Steam jest dla was ważny, zabezpieczajcie go jak to możliwe, ponieważ brak zabezpieczeń kończy sie kradzieżą konta. 

Odzyskałem konto i mam VAC'a. Co mam zrobić?

Jeśli po odzyskaniu konta macie VAC'a, napiszcie do supportu i opiszcie dokładnie sytuację. Poproście ich, aby sprawdzili historię logowań do gier. Jeśli nie wy cheatowaliście, to VAC może zostać usunięty. Jednak są na to małe szanse zgodnie z  regulaminem Steam, ale możecie podejmować  próby.

Koniec:

Myślę, że to wszystko, co chce wam przekazać na temat Steama. Myślę, że wam się spodoba mój artykuł. Jeśli tak to dajcie znać, bedę wdzięczny i życzę miłego czytania.

Artykuł Napisał Uzytkownik Bober40

 

"

"

"

"

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022