grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

Iwo6443431

2 lata temu

Assetto Corsa, czyli rewelacyjny symulator.

Jestem wielkim fanem gier wyścigowych i bez względu na to, czy jest to pojedyncza kategoria, taka jak F1, czy gra wielospecjaliczna, taka jak Gran Turismo, nie ma nic lepszego niż wyruszenie na tor i zachęcenie kilku innych do zjedzenia twojego kurzu. A jednak pomimo mojego zamiłowania do wszystkich rzeczy związanych z wyścigami, zawsze jest jedna kategoria, do której zmierzam, grając w coś takiego jak Gran Turismo lub Project CARS, a są to wyścigi GT3. To jedyne samochody, którymi wygrałem, grając w GT i PCars online, to dla nich spędzam godziny na opracowywaniu własnych malowań i zawsze zwracam uwagę, kiedy wybieram lobby do ścigania się.

Kiedy więc ogłoszono, że Assetto Corsa Competizione, GT3 tylko kontynuacja oryginalnej gry Assetto Corsa, pojawi się na konsolach, był to niezwykle ekscytujący moment; podniecenie, które okazało się mniej lub bardziej uzasadnione.

Warto podkreślić, że Assetto Corsa Competizione to całkiem prosta wyścigówka. Nie jest to najładniejsza gra, jaką można dostać na konsole obecnej generacji, i chociaż nie wygląda źle, różnica między nią a grami takimi jak GT, a nawet Driveclub, jest dość wyraźna. Opcje powtórek są ograniczone, co oznacza, że ​​po zaciętym wyścigu online nie widać powtórki, gdy nagle i natychmiastowo teleportujesz się z powrotem do boksów gotowych na następny wyścig, a także tych z was, którzy lubią bawić się tryb fotograficzny zostanie wypatroszony ze względu na brak opcji aparatu lub swobodny ruch na widoku. Edytor barw jest również niesamowicie prosty (i, z mojego doświadczenia, też nie działa zbyt dobrze), więc nie będziesz w stanie zrobić wiele poza wybraniem gotowego wzoru i zmianą kilku kolorów.

Ale wyścigi. Mój Boże, wyścigi. Jeśli chcesz intensywnych, wymagających i genialnych wyścigów, jesteś we właściwym miejscu.

Rozpoczynając od trybu kariery, zostaniesz wrzucony do Lamborghini na Monzy, przechodząc swoje kroki w różnych warunkach, co prowadzi do dołączenia do wybranego zespołu, takich jak McLaren, Aston Martin i szereg innych. Twoja kariera przechodzi następnie przez szereg wyścigów i wydarzeń, z czasem kwalifikacji i wyścigów, które dają ci inny rodzaj wyścigu niż te, które zapewniają określoną liczbę okrążeń. Jest wiele rzeczy, do których można się przyzwyczaić, od startów kołowych, które musisz kontrolować, po obowiązkowe pit stopy, ale najważniejszą rzeczą, którą będziesz oglądać na początku, są wszystkie dane, które gra zbiera o tobie w każdym momencie włączenia (lub wyłączenia) ) tor.
Ideą wczesnych etapów kariery ACC jest nauczenie Cię, że bezpieczna, czysta i ostrożna jazda jest ważniejsza na początku niż szybka jazda. Zapal tylne opony z każdego zakrętu, pokonuj zakręty i spędź czas na przecinaniu żwiru, a wpłyniesz na swoje oceny, co doprowadzi do zirytowania inżyniera na Ciebie i różnych sugestii, jak ulepszyć. Dzięki temu systemowi, który przenosi się również na wyścigi online, nie wejdziesz do lepszych, czystszych poczekalni bez udowodnienia swojej wartości, jeśli chodzi o uporządkowane wyścigi. To powiedziawszy, jeśli chodzi o wyścigi online, ACC nie wydaje się przyciągać kierowców, którzy chcą tylko wywołać chaos. Miałem sporo wyścigów online i poza jednym wyścigiem, w którym jeden z kierowców albo chciał sprawiać kłopoty, albo był po prostu okropnym kierowcą, wyścigi były mocne, ale uczciwe. To nie jest gra dla zwykłych kierowców, i chociaż działa znakomicie ze standardowym kontrolerem bez konieczności używania pełnego zestawu kół, nie widzę wielu osób, które to odbierają, jeśli nie są zainteresowane „właściwymi” wyścigami. To dobra wiadomość dla wyścigów online.

O tak, i ukłon w stronę dźwięku. Używam kamery na masce, tak jak w większości gier wyścigowych, w które gram, a dźwięk przez przyzwoity zestaw słuchawek lub głośników jest szalony. Pomiędzy szorstkim warczeniem własnego silnika a łoskotem na krawężnikach, zgrzytem twojego samochodu o innych, brzmi to brutalnie genialnie. Nawet spikerzy stadionowi w tle, którzy opowiadają o ostatnim wyścigu i gdzie seria już się ściga, jest fantastycznie. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​jest to z łatwością najlepszy dźwięk, jaki słyszałem w konsolowej grze wyścigowej. Znajdź sposób na podkręcenie go bez denerwowania sąsiadów, a pokochasz to.
Dla mnie więc, kiedy masz grę, w której wyścigi są tak dobre, fantazyjne dodatki nie mają tak naprawdę znaczenia. Będę szczery, tęsknię za powtórkami, możliwością obejrzenia całego wyścigu, a nawet tylko jego fragmentów po bardzo trudnym wyścigu, ale dla kierowcy GT3 jest to bardzo dobre. Jeśli wyobrazisz sobie coroczną kłótnię między grami piłkarskimi FIFA i Pro Evo, zrozumiesz, jak to działa – Gran Turismo to FIFA wyścigowa, pełna pięknie renderowanych samochodów, niekończących się barw i powtórek, do których możesz się zatrzymać i dostosować twoje serce jest zadowolone, a jednak czasami wyścigi mogą wydawać się trochę sterylne, a w sieci nie ma końca. Ale obok siedział Assetto Corsa Competizione, Pro Evo kierowców wyścigowych. Tak, menu nie są czasami zbyt łatwe w nawigacji, gra nie jest tak ładna, a dzwonki i gwizdki zostały pominięte, ale faktyczna rozgrywka i samo wyścigi? Niesamowite.

Więc jeśli, tak jak ja, tęskniłeś za grą wyścigową, która zapewni Ci ścisłe, czyste i intensywne wyścigi zarówno online, jak i offline, i jesteś zadowolony z trzymania się samochodów GT3, to Assetto Corsa Competizione może być grą, którą chcesz szukam. Pracuj nad tym, podnieś swoją ocenę bezpieczeństwa, a zobaczysz zupełnie nowy świat wyścigów w bardziej zaawansowanych poczekalniach i wreszcie przekonasz się, na czym polegają właściwe wyścigi online.

Ale dla tych, którzy przyzwyczaili się do gier wyścigowych z większą głębią, Assetto Corsa może się nie udać. Na przykład tryb kariery oferuje nieco przestarzałe podejście do awansowania w rankingach z najwolniejszych samochodów drogowych w oparciu o medale i wyniki zdobyte poprzez mieszankę wyścigów, ataków czasowych i dryfowania na każdym „poziomie”.

Nie wydaje się to szczególnie karierą kierowcy wyścigowego, ale zachęca graczy do pracy z szeregiem oferowanych maszyn, ponieważ nie chodzi o kupowanie samochodów do ścigania się, jak w niektórych innych grach.

Samochody ze sztuczną inteligencją (AI) to mieszana torba: całkiem dobrze współdziałają ze sobą i nie jeżdżą po szynach okrążenie po okrążeniu, ale w niektórych sytuacjach przeciwko samochodowi kontrolowanemu przez człowieka są zbyt łatwo zastraszane. Dla niektórych nie będzie to problemem, ponieważ taka symulacja prawdopodobnie przyciągnie graczy zainteresowanych wykorzystywaniem wyścigów online, a nie przeciwników AI.

Więc jeśli chodzi o pozytywy kontra negatywy, nasza odpowiedź na płot brzmi: „to zależy”. Prawdopodobnie jest tu wystarczająco dużo, aby zagorzali fani gier wyścigowych poczuli, że muszą dodać go do swojej kolekcji. Zwłaszcza znakomita obsługa zabytkowych samochodów zwiększa to wagę.

Przed nami jeszcze więcej – oficjalne samochody Ferrari F1 z 2013 i 2015 roku mają zostać wydane jako dodatkowa zawartość w przyszłości, wraz z torem Red Bull Ring i specjalnym pakietem Porsche do pobrania. Niemiecka firma nieczęsto wydaje licencje, więc jest to strzał w dziesiątkę dla tego małego studia.

Podczas gdy lista samochodów jest stosunkowo dobrze wypełniona, jeśli mały samochód drogowy jest ciężki dla naszych upodobań, istnieją inne obszary gry, które wydają się ograniczone. Oznacza to, że ciężar osiągnięcia sukcesu gry spoczywa niemal wyłącznie na modelu prowadzenia i wrażeniach z jazdy.

Wydaje się, że pewną rolę odegrały tutaj ograniczone zasoby, z rozmiarami siatki ograniczonymi do zaledwie 16 samochodów, a w grze nie ma deszczowej pogody, jazdy nocą ani radia zespołowego.

Jest tu jednak jeden szczególny klejnot – oryginalny pełny układ Monzy, w tym przerażająca bankowość. Po raz kolejny wyróżniają się historyczne części gry.

Będzie wielu fanów, którzy będą tęsknić za wyścigowym tytułem, w którym wrażenia z jazdy są głównym punktem sprzedaży, i ci ludzie nie będą zawiedzeni.

Progresywny styl jazdy zawsze jest nagradzany, a fizyka zachęca do cierpliwości na środku zakrętu – cnota często tracona w innych grach. Istnieje jasne zrozumienie fizyki samochodów wyścigowych i dogłębne opcje konfiguracji samochodu, które będą dla niektórych muzyką dla uszu.

Niezależnie od tego, czy są to bolidy F1 z lat 60., 70. lub 80., czy klasyczne samochody sportowe i auta turystyczne, w tym maszyny DTM z wczesnych lat 90., Assetto Corsa oferuje modele prowadzenia dla historycznych kierowców wyścigowych, które znacznie przewyższają wszystko, co oferuje konsole do gier.

Projektanci gry wyszli poza leniwe podejście „stare samochody muszą być prawie niemożliwe do prowadzenia”, zamiast tego tworząc satysfakcjonujące wrażenie, w którym klasyczna maszyneria dużo się porusza, ale w progresywny, kontrolowany sposób z korzyściami w zakresie czasu okrążenia dla tych, którzy są w stanie wcisnąć samochód na środku zakrętu.

Pomimo skupienia się na uczynieniu gry wyzwaniem, a jej twórcy przyznają, że „nie chcemy ułatwiać jej w żaden sposób”, Assetto Corsa również wykonała lepszą robotę niż większość gier wyścigowych, wykorzystując pomoc kierowcy, aby utrudnić nawet najtrudniejsze samochody, które można odtwarzać bez poczucia, że ​​komputer nagle wykonuje całą pracę za Ciebie.

Podczas gdy większość starych maszyn F1 pochodzi z Classic Team Lotus, jak widzieliśmy w innych grach, istnieje dodatkowy bonus w postaci Ferrari 312T z gatunku z lat 70., jednego z kilku kultowych samochodów Maranello, które pojawią się w tym włoskim stworzona gra.

Mówiąc prościej, jeśli czujesz, że gry wyścigowe zawiodły fanów historycznych wyścigów w przeszłości, jest to jeden z obszarów, w którym Assetto Corsa nie zawodzi.

Nowoczesna oferta wyścigowa jest ograniczona w niektórych obszarach, ale wyścigi GT są dobrze reprezentowane, a jednomiejscowe samochody są pokryte bolidem Formuły Abarth i bolidem wyścigowym Lotus T125 „F1”, który dobrze sprawdza się w znalezieniu sposobu na zaoferowanie Osiągi jak w F1 bez oficjalnej licencji.
Jednak w dzisiejszych czasach nieczęsto zdarza się, że gra jest wydawana z naciskiem wyłącznie na symulację jazdy przede wszystkim. Krok naprzód Kunos Simulazioni, który wprowadził na konsole swój tytuł Assetto Corsa na PC.

Ta gra wchodzi na bardzo konkurencyjny rynek, nie próbując polegać na dzwonkach i gwizdkach, którymi chwali się wielu jej rywali.

Jako Fan Forzy Horizon, gram częściej w Forzę, lecz swojego czasu grałem sporo w właśnie w ten symulator i oba te tytuły wam polecam.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy