logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

1

kacper1452

1 rok temu

Battlefield 2042 - Recenzja

W tym artykule opiszę grę, która niedawno miała premierę, a mianowicie jest to Battlefield 2042. Grę stworzyło szwedzkie przedsiębiorstwo, które zajmuje się tworzeniem gier na komputery oraz konsole. Zostało założone ono w 1992 przez Ulfa Mandorffa, Andreasa Axelssona i Markusa N. Siedziba firmy EA DICE mieści się w Szwecji, w Sztokholmie. Na chwilę obecną firma posiada 714 pracowników (dane z 2020 roku). EA DICE tworzy gry strzelankowe np. Battlefield V, który wyszedł w 2018 roku, Battlefield 4 (2013) czy też Star Wars: Battlefront II. Od 2013 EA Dice posiada takze oddział zastępczy w Los Angeles.

Battlefield 2042 został stworzony na silniku, który należy do EA DICE. Silnik jest używany do takich gier jak Battlefield Bad Company, Battlefield 1943 czy Battlefield Bad Company 2. Językiem programowania tego silnika jest C++. Przechodząc już do samej gry, miała ono premierę 22 października 2021 roku i już zdobyła popularność na platformach typu Steam. Gra została stworzona na Xbox, Playstation 4, Playstation 5 oraz komputery. Battlefield jest kolejną odsłoną gry po Battlefield V, który jak już wspomniałem wyszedł w 2018 roku. Przechodząc do samego tytułu, gra przenosi nas w nieodleglą przyszłość i skupia się na multiplayerowej rozgrywce. Battlefield 2042 jest też powrotem do wojny totalnej z której słyną inne serie Battlefielda. Dynamika samej gry jest ekstra, zmieniające się pola bitew, nowoczesny arsenał broni. W tej wersji gry Battlefield dzieli się na trzy mapy. Pierwszą z nich jest wojna totalna, czyli podbój i przełamanie terytorium wroga, a dzięki wsparciu 128 graczy wrażenia są jeszcze większe niż dotychczas. Druga z nich to Battlefield TM Portal, tutaj można zmienić zasady wojny i odkryć nieoczekiwane bitwy w rozbudowanym świecie gry. Trzecia wersja to Battlefield TM Hard Zone. Jest to zupełnie nowy tryb niż dotychczas, który łączy wciągającą rozgrywkę z najlepszymi elementami map. Sama gra dzieli się na siedem ogromnych zaprojektowanych map z myślą o totalnej wojnie. Pozwala to odczuć jeszcze większe wrażenia z gry niż dotychczas w seriach Battlefielda. Na każde pole bitwy składa się wiele charakterystycznych obszarów walk, co zwiększa zróżnicowanie potyczek. Został wprowadzony nowy system specjalistów, który wprowadza wybieranie roli na polu bitwy, przez co można tworzyć wyjątkowe oddziały. Specjaliści zostali oparci na czterech różnych bardzo dobrze znanych klasach, a każda z tych specjalizacji posiada własną specjalizację oraz cechę, a resztę wyposażenia można wpełni samemu spersonalizować.

Podsumowując według mnie gra jest warta polecenia, ponieważ można oddalić się w przyszłość oraz poznać fajnych ludzi czy też pograć z kolegami.

"

"

"

"

"

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022