logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

6

Marcin432

1 rok temu

Bedwars

No dobrze wiem, że ten artykuł miał być poświęcony błędami serwera hypixel ale postanowiłem, że podam wam moje porady dotyczące gry bedwars, bo wiem, że dużo osób ma z tym problem. Artykuł będzie podzielony na klika części:

 

    1. JAK ZAGRAĆ NA BEDWARS?

    2.RUSH NA PIERWSZEGO PRZECIWNIKA

    3.CO KUPIĆ ZA DIAMENTY?

    4.ELIMINACJA KOLEJNYCH PRZECIWNIKÓW

    5.EMERALDY

   6. Bedwars dream

 

1. Okej, zanim zaczniemy naukę to wogóle jak dołączyć na bedwarsy? Jeśli ktoś czytał mój poprzedni artykuł to pewnie wie już co to za serwer hypixel, bo właśnie na tym serwerze będziemy sie skupiać (oczywiście są też inne serwery bedwars ale hypixel jest najpopularniejszym serwerem bedwars oraz to właśnie oni wymyślili tą minigrę.) Pierwsze co robimy po wejściu do Minecraft (wersja od 1.8-1.18 w dniu 13.02.2022) wchodzimy w tryb wieloosobowy (multiplayer) następnie w dodaj serwer (add server) i w polu adres serwera (server adress) wpisujemy mc.hypixel.net (tak jak na obrazku poniżej) lub stuck.hypixel.net (gdy chcemy mieć lepszy ping). Teraz wystarczy, że klikniesz dołącz na serwer (join server) i już jesteś na hypixelu. No dobrze ale co mi to da jak ja chcę w bedwars zagrać a nie jakieś hypixele. Aby wejść na grę bedwars musisz kliknąć w kompas prawym przyciskiem myszy i wybrać łóżko. Potem wybierasz tryb solo,duo,trio (możesz zagrać też ze znajomym zapraszając go komendą /p invite {nick gracza}). Gdy już to zrobiłeś to czekaj aż runda się zacznie. 

    2. Rush, to prawie najważniejsza rzecz na bedwars, aby nie zginąć od razu. Jak najlepiej wyeliminować najbliższego przeciwnika? Najlepiej uzbierać 16 żelaza i 4 złota. Następnie stawiamy wełnę na łóżko (tak jak na obrazku poniżej). I budujemy się albo na wprost lub na prawo, lub lewo (zależy gdzie bliżej). Najlepiej nauczyć się metody budowania zwaną "speedbridge" polegająca na klikaniu, trzymaniu a i s lub d i s oraz puszczaniu shifta w odpowiednim momencie (jak chcecie to moge niedługo zrobić artykuło-poradnik jak zrobić speedbridge). Dodatkowo możecie się nauczyć też butterfly click czyli metodę klikania, dzięki czemu możecie łatwiej pokonać przeciwnika. Metoda ta polega na klikaniu dwoma palcami w jeden przycisk na myszce, na zmiane. Najlepszymi myszkami do tzw. klepy są:

- Glorius model o

-Glorius model d

- Bloddy a 90, a 70, a 60

- Większość myszek od roccata.

Dobrze przechodzimy już do rusha bo sie rozpisałem. Więc jak już się dobudowałeś do przeciwnika, podbuduj się trochę wyższej i zrzuć tnt. Następnie zniszcz łóżko oraz postaraj się pokonać przeciwnika. 

 

    3. Jeśli dobudowaleś się do wyspy na przeciwko przeciwnika to pewnie twoim oczom ukazały się diamenty. Za diamenty w bazie przeciwnika lub twojej możesz kupić za nie:

- Sharpness (ostrość na miecze) 4 diax

- Protection 1,2,3,4 (ochronę 1,2,3,4 w zależności ile masz diamentów. 

- Szybkie kopanie (2,4 diamenty)

- Piecyk (raczej odradzane)

- Pułapki (najlepiej kupić pułapkę powolnego kopania)

Według mnie najlepiej kupić za 4 diamenty protection i pułapkę powolnego kopania a potem juz sharpness i protection.

 

    4. Kolejnym krokiem jest po prostu budowanie się do kolejnych przeciwników niszczenie łóżka i eliminacje ich.

 

 

    5. Emeraldy są również przydatne do gry. Można za nie kupić np. diamentową zbroję, diamentowy miecz, obsydian, jajko do budowania, łuk i wiele więcej. Można kupić również mikstury na szybkość, skok i niewidzialność. Wykorzystać można je np kiedy przeciwnik jest "wystakowany" (czyli ma wszystko co najlepsze) można wypić niewidzialność, zniszczyć mu łóżko i go rozwalić.

 

 

    6. Jeśli znudziły ci sie juz bedwarsy to nie wiem czy wiesz ale co tydzień można zagrać na "zmodyfikowanej" wersji bedwars! (Aktualizacja jest co Czwartek wieczorem czasu polskiego). Można tam zagrać np bedwars skyblock, bez voidow, strzelanki typu cs:go i wiele więcej! 

 

  

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022