grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

rafiigameplay

1 rok temu

Ciekawe Seriale na Netflixie

Netflix posiada w swojej bibliotece kilka tysięcy seriali, w tym morzu treści można znaleźć rzeczy ciekawe, ambitne i wartościowe, ale łatwo też pobłądzić i trafić na głupie serialiki bez pomysłu na siebie. W tym artykule chciałbym przedstawić kilka wybranych tytułów które, moim zdaniem, warto obejrzeć na Netflixie. Lista nie jest podzielona na miejsca, każdy z seriali przedstawionych jest unikalny, prezentuję inna historie i inaczej skupia uwagę na niektóre rzeczy. Lista jest subiektywna, natomiast przedstawione seriale zdobyły uznanie przez krytyków i cieszą się ogromną rzeszą popularności wsród fanów. Bez przedłużania, zaczynajmy !

BREAKING BAD 

Serial który bez wątpienia nadał nowe standardy. Zarys fabularny można streścić w kilku zdaniach. Walter White, nauczyciel chemii dowiaduję się że ma raka i postanawia zabezpieczyć swoją rodzinę produkując metamfetamine, wraz z swoim uczniem ze szkoły. Taki opis może dla wielu być odpychający, natomiast Breaking Bad to serial któremu naprawdę warto dać szanse. Usłyszałem kiedyś że to serial o dwóch ludziach: jednym który jest zły ale stara się być dobry i drugim który jest dobry ale stara się być zły, napewno podczas oglądania dojdziecie który jest który. Serial ma 5 sezonów które są bardzo spójne ze sobą. Rzadko się widuję tak dobrze poprowadzony serial od począku do końca. Spotkałem się z opiniami że 1 sezon jest nudny i myślę że faktycznie akcja w nim jest najwolniejsza, ale od połowy 2 sezonu akcja nabiera tempa i nie zwalnia do końca. Serial o przemianie bohaterów- która została bardzo dobrze ukazana podczas trwania historii. Ukazuję też że zawsze trzeba zmierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji. Nazywany jednym z najlepszych seriali wszechczasów nie bez powodu, jeśli jeszcze nie widzieliście to współczuję i zazdroszczę, polecam gorąco i miłego seansu :)

HOUSE OF CARDS

Historia bardzo ambitnego polityka Franka Underwooda który nie cofnie się przed niczym by uzyskać władzę. Wszystko zaczyna się gdy główny bohater został pominięty przy wyborze na stanowisko sekretarza stanu przez prezydenta, wtedy postanawia zaplanować grubymi nićmi szyty plan. Frank Underwood jest złą postacią, ale przy tym bardzo charyzmatyczną przez co serial ogląda się bardzo ciekawie, bo niby wiemy że nie powiniśmy ale i tak kibicujemy głównemu bohaterowi. Serial ma kilka zwrotów akcji, momentów które robią wrażenia i jeden po którym ciężko pozbierać myśli do kupy. Główny bohater łamie czwartą ścianę i prowadzi rozmowę z oglądającym. Kolejną fajną sprawą jest to że Frank jest genialnym strategiem i planuję z ogromnym wyprzedzeniem swoje akcje. My jako widzowie widzimy niektore działanie, większe lub mniejsze, ale dopiero za jakiś czas możemy odgadnąć czemu to służyło i wtedy można złapać się za głowę i docenić geniusz Franka który wszystko zaplanował. Bardzo dobry serial pokazujący dążenia do władzy bez żadnych skrupułów i bez względu na koszty. Niestety zakończenie, przynajmniej dla mnie, nie jest satysfakcjonujące, przez zawirowania wokół osoby aktora grającego Franka serial został zakończony szybciej niż planowane i w ostatnim sezonie nie ma Underwooda, który bez wątpienia dawał serialowi bardzo dużo. Mimo to jednak serial naprawdę świetny i bardzo polecam obejrzeć. "

DOM Z PAPIERU

Hiszpański serial opowiadający historię przestępców którzy postanowili napaść na Mennice Królewską. Za całym przedsięwzięciem stoi profesor, mózg operacji który wymyślił idealny plan i  pozostał na zewnątrz nadzorując całą sytuację i negocjując z policją. Grupa ma za zadanie jak najdłużej utrzymać się w środku i drukować pieniądze, pomocni są ku temu zakładnicy jako żywa tarcza. Serial ogląda się bardzo przyjemnie i pewnie nie jest jakoś bardzo ambitnie zrobiony, natomiast przez swoją ciekawą historię zebrał ogromną publikę. Historia pierwotnie miała zakończyć się w 2 sezonie, ale przez popularność jaką zyskała, postanowiono zrobić kolejne 3 sezony, które widać że wcześniej nie były planowane. Natomiast jako całość, jeśli tylko zaczniecie oglądać z dobrym nastawieniem, czyli ani negatywnym ani przesadnie pozytywnym to myślę że serial może się bardzo spodobać. W niektórych momentach łapię gorsze momenty, ale przez te sezony można zżyć się z bohaterami i oglądać historię z zapartym tchem. 

DARK

Serial sci-fi opowiadający o podróżach w czasie. Historia krąży wokół przeszłości, przyszłosci i teraźniejszości. Serial jest pełen zagadek i niejasności które poznajemy na przestrzeni jego trwania. Niekiedy można się pogubić, kiedy słyszymy te wszystkie niemieckie imiona i nazwiska i ich odpowiedniki z 3 czasów, sam tak miałem raz i nawet nie próbowałem już łączyć tych kropek, a oddałem się tej niesamowitej historii, ale dla ludzi którzy lubią przekminiać, analizować rózne rzeczy to Dark jest idealny. Serial ma 3 sezony które dopełniają siebie, na końcu miałem poczucie że dostałem spójną i zamkniętą historię. Nie chciałbym więcej spojlerować, ale napewno jeśli macie chwilkę, zważywszy na to że to relatywnie krótki serial patrząc na moją listę, to polecam obejrzeć i odkywać tajemnicę razem z głównymi bohaterami.

Peaky Blinders

Serial opowiadający o wzroście wpływów rodziny Shelby. Thomas Shelby wraca z frontu 1 wojny światowej. Wydarzenia których był świadkiem zmieniły go jako osobe. Kiedy nadarza się okazja i zyskuje skradziony transport broni postanawia zagrać ryzykowną grę dzięki której, jeśli się powiedzie, może wynieść swój gang na nieznany dotychczas poziom. Serial składa się z 6 sezonów, z czego każdy ma 6 odcinków, natomiast gdy się je ogląda to ma się odczucie nasycenia, jakby każdy z tych odcinków był wypełniony po przegi, ciągle dzieję się coś ciekawego dla widza i czasem są to niesamowicie napisane dialogi, czasem sceny strzelanin, a niekiedy po prostu muzyka i piękne sceny które widzimy. Serial ma niesamowity klimat, historia jest angażująca i z zapartym tchem śledzimy losy gangu z Birmingham, gra aktorska jest na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza u aktora który grał Thomasa. Cillian Murphy zagrał przywódcę rodziny Shelbych po prostu niesamowicie jego pewność siebie który biła z ekranu. Niech pierwszy rzuci kamieniem kto nie próbował odwzorować jego postaw, ruchów, mimiki po obejrzeniu serialu. Całość składa się na naprawdę świetny serial, mimo że ostatni sezon nie podobał mi się aż tak bardzo to dzieło napewno zasługuję na obejrzenia. 

OUTRO

To koniec tej skromnej listy, napewno dobrych seriali jest jeszcze dużo więcej i dalej mam kilka, może nawet kilkanaście produkcji które mogłyby tu się jeszcze spokojnie znaleźć i może kiedyś zrobię drugą cześć. Napiszcie jaki jest Wasz ulubiony serial który oglądaliście. Mam nadzieję że przedstawione przeze mnie seriale się Wam spodobają :)

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy