grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

5

WojtasCT

2 lata temu

Ciekawostki o cs go

                                                   CS:GO 

1. Piraci zamiast terrorystów

Niewiele osób wie, że CS:GO posiada opcję, która spodobałaby się najbardziej zagorzałym fanom piratesports. No, chyba że ty też znasz piracki. Tak, piracki. W celu jego aktywacji należy uruchomić Steama, w bibliotece kliknąć prawym przyciskiem myszy w Counter-Strike’a: Global Offensive, a następnie we właściwościach do opcji uruchamiania dodać -language pirate. Niestety, gra nie jest aż tak piracka, jak była kiedyś, gdyż całe główne menu jest po angielsku, lecz gdy dołączysz do meczu, zauważysz już na początku, że do wybrania masz albo drużynę piratów, albo antyterrorystów! Również pozostałe komunikaty podczas rozgrywki wygłaszane są w specyficznym języku. Arrr!

                                     Wprowadzenie

                             

Wydaje ci się, że skiny w CS-ie były od zawsze? Nic bardziej mylnego! Wprowadzono je dopiero w sierpniu 2013 roku. W aktualizacji o nazwie Arms Deal dodano skrzynki, które do dzisiaj zapewniają graczom emocje przy otwieraniu, a czasem też… wartościowe skiny. Fani gry na start otrzymali aż sto nowych skórek, a Valve wyemitowało również eSports Weapon Case. Pieniądze ze sprzedaży kluczy do niej miały być przeznaczone na nagrody na turniejach. Warto wspomnieć, że tego samego dnia w grze pojawiły się M4A1-S i USP-S.

                                     Raj dla programistów

Programiści Valve nie obyli się bez wpadek. W kwietniu dowiedzieliśmy się o wycieku kodów źródłowych Counter-Strike’a: Global Offensive i Team Fortress 2. Pochodziły one z 2017 roku, a niezależni programiści po ich szybkim przejrzeniu wydali ostrzeżenie przed uruchamianiem tych gier. Ich twórcy wkrótce wygłosili jednak oświadczenie, w którym powiedzieli, że błędy bezpieczeństwa zostały już załatane, a kod, który na zawsze zostanie już w internecie, może być niezłym przykładem dla zorientowanych osób, na to jak zbudowany został CS:GO.

                                      Niedostępny karabin

Kolejny easter eggs fani serii znaleźli w logo Counter-Strike’a: Global Offensive. Przyjrzyjcie się mu. Jaki karabinek jest trzymany przez antyterrorystę? To SCAR-L, który nigdy nie był oficjalnie dostępny w tej wersji gry. Czyżby spółka z Bellevue pierwotnie planowała dodanie jeszcze jednej broni?

1. W 2017 roku najlepszym zawodnikiem w CS:GO był Marcelo ‘coldzera’ David, grający w ekipie SK Gaming.

2.Najstarszą drużyną w Counter Strike Global Offensive jest Silver Snipers. Średnia wieku graczy to ponad 71 lat (najstarszy ma 81 lat).

3. Trzech graczy z największą ilością rozegranych map to Polacy z Virtus.pro: NEO (1448 map), TaZ (1396 map) i pashaBiceps (1392 mapy) (dane z 30 kwietnia 2018 roku).

4.Najlepszym w Polsce komentatorem CS:GO jest Piotr ‘izak’ Skowyrski. Ma kanał na you tube z ponad 1,7 mln subskrypcji.

5. Szwedzi wygrali najwięcej dużych turniejów

Dwie najlepsze ekipy z Szwecji to NIP i Fnatic, które zwyciężyły łącznie 38 rozgrywek. Ponadto Szwedzi okazali się najlepsi podczas czterech turniejów rangi Major. Drugim krajem, który ma największą liczbę wygranych zmagań jest Francja. Jej reprezentanci pokonali wszystkich przeciwników podczas 22 rozgrywek.

Kraje z największą liczbą zwyciężonych turniejów:

– Szwecja 38
– Francja 22
– Dania 20

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy