grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

12

Duda4

2 lata temu

Cities: Skylines - czy warto kupić?

Wprowadzenie:

W 2013 roku wyszła kolejna gra z serii SimCity studia Maxis potocznie nazywana SimCity 5. Okazała się niewypałem głownie przez bardzo niewielki region do zabudowania oraz brak możliwości gry bez stałego połączenia z internetem co później zostało naprawione. Problemem również była sztuczna inteligencja mieszkańców którzy mimo wcześniejszych obietnic jechali do najbliższej wolnej pracy i wracali do najbliższego możliwego domu.

Na miesiąc przed premierą Cities: Skylines została wydana gra Cities XXL studia Focus Home Interactive, która była tak naprawdę niczym się nie różniła od poprzedniej gry z tej serii.

O grze:

W końcu 10 marca 2015 zostało wydane Cities: Skylines studia Colossal Order, które połączyło zalety SimCity i Cities XXL. W grze jest system kamieni milowych. Po rozpoczęciu gry trzeba zaspokić jedynie prąd i wode, można budować tylko małe drogi, małe budynki i działke 2kmx2km czyli taką jak w SimiCity , a wraz z rozwojem miasta odblokuwuje się większe drogi, budynki, kolejne usługi oraz możliwość powiękrzenia miasta standardowo 9 razy, z modyfikacjami nawet 25 razy!

Wielką zaletą gry jest otwartość na modyfikacje. W warsztacie steam gra ma ponad 200 tysięcy różnych modyfikacji, nowych budynków, dróg i map. Dzięki temu można naprawić różne błędy, zrobić interfejs bardziej czytelnym oraz polepszyć wrażenia z rozgrywki. Kolejnym plusem jest pełna symulacja życia mieszkańców. Mają oni swoje domy, prace, szkoły, potrzeby, samochody, itp. Mocną stroną Cities: Skylines jest transport publiczny. Mamy do wyboru autobusy, metro, pociągi, statki, samoloty, a z dlc również tramwaje, nadziemną kolej miejską (monorail), promy i sterowce. Można wyznaczać trasy, budować tory i stacje, ustalać ceny biletów, ilość pojazdów transportu ogólnie i na konkretnej linii w zależności od tego ile osób jeździ daną linią jak i to czy jest to linia dzienna, nocna czy całodobowa.

Optymalizacja gry mogłaby być trochę lepsza, ale nie ma tragedii. Teoretycznie minimalne wymagania gry są bardzo niskie, zalecane też nie są zbyt wysokie jednak przy dużej metropolii aby grać na wysokich ustawieniach w 1080p i 60 fps potrzebny jest dosyć dobry sprzęt. Można to jednak poprawić modyfikacjami np. wyłączyć fizykę drzew co nie przeszkadza mocno, a może dodać sporo fps. Problemem w grze jest błąd przez, który wszystkie samochody jadą jednym pasem przez co całe miasto się korkuje, ale można to naprawić za pomocą modyfikacji.

Gra posiada wiele dlc, największymi są After Dark, Snowfall, Natural Disasters, Mass Transit i Industries. Bez promocji na steam kosztują pomiędzy 45-55 zł za każdy jednak klucz można znaleźć już od 15 zł. Dodają one masę dodatkowej zawartości chociaż część można znaleźć w modyfikacjach.

Podsumowanie:

Odpowiadając na tytułowe pytanie tak, warto jest kupić grę Cities: Skylines. Klucz do standardowej wersji gry można kupić za 15 - 20 zł. Sam mam już ponad 100 godzin w grze i dalej mi się nie znudziła. Jeżeli komuś się spodoba polecam również kupić dlc. 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy