logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

Clash Royale - świetna gra mobilna

Cześć! W tym artykule chciałbym opowiedzieć wam troche o grze Clash Royale - jednej z najpopularniejszych gier mobilnych. Miłego czytania!

Czytanie zajmie od 5-10minut

PODSTAWY GRY

Clash Royale - gra wydana przez  Supercell 2 marca 2016 roku to połączenie gry karcianej i strategicznej, celem gry jest zniszczenie zamków przeciwnika oraz obrona własnych. Podczas rozgrywki korzystamy z talii 8 kart, wybranych przed pojedynkiem. Każda karta ma swój określony poziom eliksiru od 1 do 10. Eliksir podczas gry odnawia sie 1/sek. Są trzy typy kart: jednostki naziemne, budynki oraz zaklęcia, które dzielimy na 4 kategorie: pospolite, rzadkie, epickie i legendarne. Karty mają swoje levele, którę możemy zwiększać poprzez otwieranie skrzyń w których dostajemy punkty do kart, bądź nowe postacie. Skrzynie dostajemy po każdej wygranej grze, ale jest jeden minus - możemy mieć maksymalnie 4 skrzynie w ekwipunku. W Clash Royale mamy aż 15 skrzyń: 

- Darmowa skrzynia / drewno
- Srebrna skrzynia
- Skrzynia ze złotem
- Skrzynia z koronami
- Olbrzymia skrzynia
- Epicka skrzynia
- Magiczna skrzynia
- Legendarna skrzynia
- Super Magic Chest
- Klanowa skrzynia i klanowa skrzynia bitewna
- Skrzynia wyboru
- Skrzynia Błyskawicy
- Lucky Chest
- King’s Chest
- Legendarna Skrzynia Króla

W grze jest system dobierania graczy, poprzez pucharki. Każda arena jest od określonej liczby pucharków. Oczywiście czym więcej mamy pucharków, dostajemy coraz to lepszych przeciwników. Możemy grać sami na jednego przeciwnika, bądź np. ze znajomym na dwóch przeciwników Aren jest łącznie 15, na każdej arenie odblokowujemy możliwość dostania coraz to lepszych postaci. Każda arena jest od określonej liczby pucharków. Areny dzielimy na:

- 0-300 Pucharków - Arena Goblin Stadium
- 300-600 Pucharków - Arena Bone Pit
- 600-1000 Pucharków - Arena Barbarian Bowl
- 1000-1300 Pucharków - Arena P.E.K.K.A's Playhouse
- 1300-1600 Pucharków - Arena Spell Valley
- 1600-2000 Pucharków - Arena Builder's Workshop
- 2000-2300 Pucharków - Arena Royal Arena
- 2300-2600 Pucharków - Arena Frozen Peak
- 2600-3000 Pucharków - Arena Jungle Arena
- 3000-3400 Pucharków - Arena Hog Mountain
- 3400-3800 Pucharków - Arena Electro Valley
- 3800-4200 Pucharków - Arena Spooky Town
- 4200-4600 Pucharków - Arena Rascal's Hideout
- 4600-5000 Pucharków - Arena Serenity Peak
- 5000+ Pucharków - Legendary Arena

SKLEP

W grze mamy możliwość sklepu, w którym mamy do kupienia: skrzynie, złoto, punkty do kart, gemy oraz złoto. Możemy kupić to wszystko poprzez prawdziwe pieniądze, lub walutę gry, czyli gemy. Przez tą opcje, Clash Royale jest często określane mianem gry Pay2Win.

 


KLANY

W Clash Royale mamy możliwość tworzenia własnych klanów, bądź dołączenia do klanu stworzonego przez innego gracza. Każdy klan ma określoną ilość pucharków, od której można do niego dołączyć. Możemy grać nierankingowe bitwy z osobami z naszego klanu, bądź wystawiać punkty do kart, które inne osoby z klanu mogą nam podarować. Co tydzień odbywają sie tak zwane ,,Wojny Klanów". Czyli siedmnodniowe wojny jednoosobowe z przeciwnikiem z innego klanu. W wojnie klanów uczestniczy 5klanów łącznie z naszym. Dziennie możemy maksymalnie rozegrać 4 bitwy na Wojnie Klanów. Za wygraną grę dostajemy więcej punktów dla klanu, za przegraną mniej. Po skończonej Wojnie klanów, każdy klan dostaje skrzynie za 1, 2, 3, 4 lub 5miejsce. Czym lepsza pozycja w rankingu, tym lepsza skrzynia. Jeśli klan osiągnie 1-3 miejsce, dostanie on pucharki klanowe, natomiast jeśli będzie miał 4-5 miejsce, straci je on. Pucharki klanowe decydują o lidze klanu - więcej pucharków klanowych - lepsza liga.

 

 

 

TURNIEJE

W grze mamy możliwość rywalizowania z innymi graczami w turniejach. Są 2 stałe turnieje - Grand Challenge i Classic Challenge. Dołączenie do  Grand Challenge kosztuję 100gemów, i są w nim nagrody do 22000złota i do 1100kart. Można mieć od 0-12 wygranych, Czym więcej wygranych tym lepsza nagroda. Natomiast dołączenie do Classic Challenge kosztuje 10gemów, są w nim nagrody do 2000złota i do 100kart. Co jakiś czas w grze pojawiają się inne turnieje, z coraz to lepszymi nagrodami.

 


PODSUMOWANIE

Moim zdaniem, Clash Royale to bardzo fajna gra, i mółbym ją polecić każdemu, ponieważ rundy trwają maksymalnie do 5minut, więc gra idealnie sprawdzi się dla ludzi, którzy raczej czasu na dluższe gry nie mają. Pozatym w grze istnieje ciekawy system dobierania graczy - poprzez areny, oraz motyw Wojny Klanów, czyli rywalizacja z innymi graczami. Gra na sklepie Google Play ma 4gwiazdki, więc oznacza to, że graczom się podoba. Mam nadzieję, że miło wam sie czytało i dzięki temu artykułowi ktoś dowie się o tej grze, i ja zainstaluje. Pozdrawiam Wojciechbarczak

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022