logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

12

PatrickMG

6 miesięcy temu

Co lepsze ETS2 czy ATS?

         W tym artykule chciałbym pokazać, która gra (ETS2, ATS) jest lepsza. Postaram się pokazać jak najwięcej plusów oraz minusów. Oprócz tego powiem też czym różnią się te dwie gry od pozostałych gier samochodowych.

Zacznę od przedstawienia o czym są te dwie gry. Obydwie gry polegają na dostarczaniu dostaw jeżdżąc ciężarówkami. Wygląda to tak, że wybierasz sobie jakieś zlecenie a następnie jedziesz z daną dostawą od punktu A do punktu B. Istnieje również możliwość grania ze znajomymi tworząc własny konwój. Poza tym możesz również grać online z masą innych ludzi, jednak do tego potrzebujesz osobnej aplikacji - TruckersMP. Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwoma grami jest miejsce na świecie, w którym robisz dostawy. W ETS2 jeździsz po prawie całej Europie, a w ATS jeździsz w USA. A więc co warto kupić bardziej?

-Mapa
W ETS2 jak już wspomniałem jeździ się po PRAWIE całej Europie. Jeżeli chcemy móc jeździć po całej europie potrzebujemy zakupić DLC co jest dosyć słabe, jednak bez kupowania DLC wcale nie jest aż tak źle bo i tak jest mnóstwo dróg. Natomiast w ATS jest już nieco gorzej. Mianowicie gra bez zakupu DLC zawiera jedynie kilka stanów w zachodniej części USA. 

Mapa z gry ETS2Mapa z gry ATS

 

-Widoki

Kolejną rzeczą jaką chce porównać są widoki w grze. Jako, że mam obydwie te gry osobiście uważam, że w ATS są O WIELE lepsze widoki niż w ETS2. Kiedy gram w ETS2 podczas jechania widzę za oknem jedynie nudne drzewa i nic poza tym. Natomiast w ATS moim zdaniem jest o wiele ciekawiej jeździć i jednocześnie patrzeć się przez okno bądź nawet przed siebie bo jest tam o wiele więcej ciekawych rzeczy. Jednak mówię, że to tylko moja opinia, więc polecam pooglądać sobie gameplaye z obydwu gier i wtedy porównać sobie co jest lepsze.

-Opcja online

Jeżeli chcielibyśmy grać online to znowu moim zdaniem ETS2 będzie lepszym rozwiązaniem. Powód jest taki, że ETS2 jest po prostu bardziej popularniejszy a co za tym idzie więcej ludzi w niego gra. Zatem jeżeli chciałbyś grać z prawdziwymi ludźmi zamiast NPC to polecam bardziej ETS2. 

-Wygląd ciężarówek

Następną rzeczą jest wygląd ciężarówek. Mógłbym opisać tutaj jak najdokładniej co jak wygląda jednak myślę, że to bezsensu i o wiele lepiej będzie jeżeli po prostu umieszczę trochę zdjęć ciężarówek z tych dwóch gier, a ty możesz sobie po prostu zobaczyć, które są lepsze. Dodam też, że możesz dowolnie zmieniać kolory oraz niektóre detale ciężarówki.

ATS: wygląd ciężarówkiwygląd           ETS2:wyglądwyglądd

-Cena

Te dwie gry obecnie kosztują tyle samo. ATS - 79,99 PLN // ETS2 - 79,99 PLN

Jeżeli wciąż nie wiesz, która gra jest lepsza lub nie wiesz czy te gry cię zainteresują, no a nie chcesz wydawać aż 80zł na nic to pamiętaj, że zawsze możesz pobrać wersję Demo. Jest ona dostępna na obydwie gry. Oprócz tego polecam na Youtube obejrzeć trochę filmików pokazujących tę grę.

Czym różnią się te dwie gry od innych gier samochodowych?

Przede wszystkim główną cechą, którą ATS i ETS2 różnią się od pozostałych gier typu: Forza, Need for speed itp. jest brak opcji wyścigów. Zauważ, że są to jedne z nielicznych gier samochodowych, w których nie chodzi o ściganie się. Niektórzy przez to nie lubią tych dwóch tytułów, jednak ja uważam, że właśnie fajnie zagrać sobie dla odmiany w taką wersję gry samochodowej. Jest to na pewno bardzo relaksujące kiedy na spokojnie możesz sobie poprowadzić pojazdem.

Dodatkowo

Chcę jeszcze dodać, że niedługo zbliża się okres świąteczny a co za tym idzie masa promocji. Na podstawie poprzednich promocji najprawdopodobniej te dwie gry będą kosztować tylko 19,99 PLN. Jest to super cena. 

      Podsumowując na podstawie tych informacji mam nadzieję, że jakkolwiek pomogłem przy wyborze gry lub ogólnie zainteresowałem kogoś. Ja osobiście obydwie te gry uwielbiam.

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022