grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

Iwo6443431

2 lata temu

Czy da się sensownie pograć w Terrarie na PS3?

Kiedy Terraria została wypuszczona na PlayStation 3, chwaliliśmy jej różnorodną kolekcję treści i ogólną głębię, ale uważaliśmy, że niezręczny interfejs użytkownika i czasochłonna rozgrywka w naszej recenzji powstrzymują go od świetności. Jednak na urządzeniu przenośnym Sony gra korzysta z ekranu dotykowego systemu – ale czy nowa metoda sterowania wystarczy, aby oprzeć się na wydaniu konsoli domowej?

Plik:PS3-Fat-Console-Set.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia

Rozczarowujące, odpowiedź na to pytanie jest raczej stłumionym „może”. Interfejs dotykowy pozwala na zmianę ekwipunku i przełączanie sprzętu poprzez dźganie i przesuwanie ekranu, co brzmi jak ulepszenie w porównaniu z przeszukiwaniem menu za pomocą DualShock 3, dopóki go nie wypróbujesz. W rzeczywistości chwytanie i przeciąganie sprzętu po wciąż zbyt dużej siatce ekwipunku jest – w większości – tak samo kłopotliwe, ponieważ na początku palec zwykle zasłania dużą część małych ikon przedmiotów.

Podobnie jak w przypadku wersji na PS3, czas wciąż płynie, gdy przekopujesz się przez swoje fragmenty, a to ma tendencję do pogłębiania problemu, gdy desperacko próbujesz przeciągnąć właściwy przedmiot z jednej strony ekranu na drugą, podczas gdy wściekłe tłumy potworów są zajęty wokół ciebie. To samo dotyczy przełączania się między bronią a narzędziami – coś, co było stosunkowo proste w przypadku kontrolera, ponieważ wymagało tylko kilku naciśnięć przycisków, aby przewijać ulubione drobiazgi. Irytujące, tutaj musisz dotknąć żądanej ikony u góry wyświetlacza, ponownie blokując widok części ekranu.

Jednak chociaż interfejs edycji Vita może czasami okazać się tak nieporęczny jak tradycyjne sterowanie, nie mamy wątpliwości, że niektórzy gracze uznają go za bardziej przystępny – zwłaszcza jeśli jesteś typem, który stale korzysta z ekranu dotykowego telefonu komórkowego , na przykład. Niezależnie od tego, którą wersję zdecydujesz się nabyć, będzie to w dużej mierze zależeć od osobistych preferencji – ale jest jedna wyraźna zaleta tego przenośnego wydania nad starszym bratem: przenośność.

Najbardziej oczywistym dobrodziejstwem w grach przenośnych jest coś, z czego Terraria może skorzystać – możesz załadować grę na krótki pięciominutowy okres, aby wykuć nowy sprzęt lub możesz spędzić pół godziny na eksploracji głęboko pod ziemią, zanim ponownie uśpisz Vitę tryb. Wskakiwanie i wyskakiwanie z tego, co może być niesamowicie rozległym doświadczeniem, sprawia, że ​​wszystko wydaje się świeże, podczas gdy na PS3 tytuł może zacząć wydawać się trochę grindowaniem podczas dłuższych sesji.

50% Terraria on GOG.com

Poza punktami, które omówiliśmy, Terraria to ta sama gra, która została wydana na początku tego roku na domowym systemie Sony, więc jeśli chcesz przeczytać więcej o rozgrywce i mechanice tej wersji, koniecznie sprawdź naszą poprzednią recenzję autorstwa klikając tutaj. Wciąż do przejścia jest ogromna ilość zawartości, od odkrywania lochów pełnych skarbów po budowanie idealnego domu i tworzenie najlepszego zestawu zbroi, a ta najnowsza edycja oferuje również możliwość połączenia się z graczami PS3 dzięki funkcji cross-play funkcjonalność – więc nie musisz się martwić, jeśli Twoi znajomi posiadają tytuł wyłącznie na czarnej skrzynce Sony.

Podsumowując, da się w nią grać na tym urządzeniu, lecz osobiście preferuje PC.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy