logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

KAAROOL

3 miesięce temu

Detroit: Become Human - opis gry

                                                      Cześć ! W dzisiejszym artykule opowiem o grze Detroit: Become Human

            Streszczenie fabuły gry: 
               Fabuła gry Detroit: Become Human toczy się w mieście Detroid w 2038 roku. W mieście jest powszechna moda na androidy, które z wyglądu i harakteru bardzo przypominają ludzi. Androidy są powszechnie wykorzystywane do prac domowych, opieki nad dziećmi, obsługa w sklepach, pomoc starszym ludziom, lub praca w tajnych organizacjach, lub praca na policji, straży pożarnej, albo nieliczne z nich pracują w pogotowiu. Jednym słowem androidy były ,,maszynaki'' zdolnymi do wszelkiej pracy fizycznej, lub zręcznościowej. A wszystko to dzięki sztucznej inteligencji, która pozwalała androidom na samodzielne podejmowanie decyzji. Androidy rozeszły się z fabryki niczym ,, Ciepłe Bułeczki '', trafiając do różnorakich zawodów wymienionych powyżej. Lecz z czasem androidy zaczeły się buntować właścicielom. Pierwszy bunt polegał na zaniedbywaniu obowiązków domowych, zmianie języka by nie móc się dogadać z właścicielami. Kiedy androidy zauważyły żę mimo to są ,, NIEWOLNIKAMI '' ludzi, androidy zaczeły uciekać z domów właścicieli, a nawet w ostateczności zabijać ich. Zprzeciwienie się ludzion niemal zparaliżowła kraj. Mie było o jeść, nikt nie pracował w policji, i innych ważnych zawodach, a także przez bunt prace straciło wiele ludzi nieodwracalnie.
                                                                                                        Opis głównych postaci
                     Connor - Jeden z trzech głównych postaci Detroit: Become Human. Jest on jednym z najbardziej zaawansowanych prototypów stworzonych przez firmę  CyberLife. Connor pomaga w policji w badaniu spraw o zbrodniach popełnionych przez inne androidy. Connor ma możliwość analizowania, i skanowania scen, oraz odtwarzania wydarzeń, które miały miejsce w niedalekiej przeszłości. Jego zdolnośći bardzo pomagają policji w badaniu zbrodnii popełnionych przez androidy. Connor jest jedynym takim modelem stworzonym przez firmę CyberLife.


 
  

                     Kara - Jedna z trzech głównych postaci Detroit: Become Human. Jest ona androidem powstanym w produkcji masowej firmy CyberLife, czyli jest modelem AX400. Te modele zostały zaprojektowane do wykonywania codziennych prac  domowych i opieki głównie nad małymi dziećmi. Potrafią mówić w 300 językach, ugotoać ponad 9000 rodzajów potraw, opowiedzieć 9000 bajek dla dzieci na dobranoc, oraz pomagają dzieciom w odrabianu lekcji, pracy domowej, oraz bawią się z nimi. Cechy androidów AX400 to posłuszność, sympatyczność, oraz cierpliwość do małych dzieci.                    
 
 

                    Hank Anderson - Człowiek pracujący w policji. Jasno pokazuje swoim zachowaniem że nienawidzi androidów, i nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Hank to starszy mężczyzna z nadwagą spowodowaną niezdrową dietą, oraz brakiem ćwiczeń fizycznych. Ma ciemnosiwe włosy (w przeszłości blond) sięgające mu za ucho, w tym samym kolorze brodę i jasnoniebieskie oczy. W mroźne dni ubiera się w znoszony, zniszczony płaszcz.


 
 

                    Marcus - Jeden z trzech głównych postaci Detroit: Become Human. Marcuj jest prezente dla starszego człoweka o imieni Carl Manfread. Podarował mu go Elijah'a Kamskiego, który wymyślił, i stworzył androidy.Po śmierci właściciela Marcus staje się lideram powstania androidów, przez co został nazwany przez ludzi ,,Lider Defektów''. Jeden z najlepier rozwiniętych androidów. W początkowej fazie rozgrywki nic nie mówi, i nie zwraca na siebie zbytnio uwagi. Nie zwracauwagi na to jeżeli ktoś go wyzywa, nie zwraca uwagi na ludzi prostetujących przeciwko androidom. Jednym słowem nie zwraca uwagi na swoje otoczenie.

  


                    Allice Williams - Jedna z głównych postaci w Detroit: Become Human. Jest ona przybraną córką Kary i Luthera, która w puźniejszym czasie okazuje się być androidem. Od początków gry dostrzec można że Allice jest cichą, skrytą, i niewinną dziewczynką, która ma wielkie przywiązanie do zabawek. Jedną z ulubionych jej zabawek był pluszak o imieniu Timothy. Ma do niego ogromne przywiązanie, i nie pozwoli go nikomu dotknąć, i skrzywdzić. jest maltretowana, i bita przez mężczyzne z którym mieszka mającym na imię Tood, który przybrał ją sobie za córkę. Alice boi się Todda za to, że uszkodził Karę, i odczuwa ogromny smutek, gdy Kara zostaje ponownie zabita oraz obrażana, co prowadzi do traumy związanej z jej rozbitym rodzinnym domem.
                      Carl Manfred - Jest on sławnym malarzem, i przyjacielem Elijah'a. Jak wiemy z opisu Marcusa Malarz dostał go w prezencie od Elijah'a. Początkowo Marcus starał wykonawać swoje obowiązki normalnie, lecz z czasem Malarz zaczą ,,oswajać'' androida, i próbować się z nim zaprzyjaźnić. 
Marcus początkowo nie wiedział o co chodzi, iż przeważnie się nie odzywał, lecz gdy już Carl Manfred zaprzyjaźnił się z androidem, zaczą go traktować niczym sewgo jedynego syna. Marcus zdaje się odwzajemniał miłość do Carla Manfreda, lecz z czasem Malarz umiera na zawał serca, gdy Marcus kłuci się z Leo. Życie Marcu sa odmienia się błyskawicznie, pogrążając się w rozpaczy ... 
                    Elijah Kamski - Jest on wynalazcą. Stworzył firmę CyberLife, oraz własnoręcznie zaprojektował androidy. Początkowo Elijah twierdzi że jest człowiekiem zdolnym, stworzonym do tworzenia robotów. Zapewnia całe miasto Detroit że stworzy odpowiednią liczbę androidów, aby każdy mógł takiego zakupić. Początkowo androidy miały pomagać człowiekowi, przynosić im radość, i szczęscie. Lecz gdy na rynek trafiło już odpowiedniailość prototypów androidów, i ludzie zaczeli je pomału wykupywać, od razu zaczeli się buntować wynalazcy, zarzucając mu, że androidy stworzone przez niego są mądrzejsze, i bardziej sposzczegawcze, niż sami ludzie. Wynalazca zapewniał ludzkość, iż mimo że androidy są mondrzejsze, są posłuszne, i pokornie będą słuchać poleceń ludzi. 
                    North - Jedna z głównych postaci pobocznych w grzy Detroit: Become Human. Jako jeden z androidów, walczy o wolność dla robotów. Przy pierwszym spotkaniu z Marcusem nabiera do niego sympatii, oraz zaczyna go traktować jak brata. Android utalentowany poetycznie. Tworzy własne cytaty, które potem używa w codziennym życiu. 
    ,,Tym dla nich jesteśmy...tylko towarem na sklepowej witrynie. Już niedługo poznają prawdę'' - North do Marcusa pod sklepem CyberLife
           
Zakończenie - Mam nadzieję, że zachęciłem wsz do zagrania w grę Detroit: Become Human.
            Żegnam, i do następnego artykułu!

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022