logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

3

Kurczakkk2115

9 miesięcy temu

Dlaczego COUNTER-STRIKE GLOBAL OFFENSIVE jest taki popularny?

Siemka! Na wstępie opowie Wam na czym polega sama gra. W counter-strike Global Offensive musimy po prostu strzelać. Jest to strzelanka, multiplayer która ma wiele urozmaiceń, trybów oraz dodatków. Sama gra jest dość stara, natomiast stale zachodzą aktualizację oraz nowości w różnych postaciach, ale o tym opowiem Wam dalej! W grze przede wszystkim najważniejszym trybem są mecze rankingowe. Mianowicie dzielą się na dwa tryby: Skrzydłowy oraz turniejowy. Ten pierwszy polega na tym, że gramy 2v2 na połowie mapy z nomalnego meczu i aktywny jest jeden bombsite. Turniejowy natomiast polega na grze 5v5 w której gramy na pełnowymiarowej mapie oraz dostępne są dwa bombsite, na których zadaniem terrorystów jest zaplantowanie bomby, a anty-terrorystów rozbrojenie jej przed czasem jej wybuchu. Czas plantowania to jakieś 3 sekundy, rozplantowywania to 10 sekund bez specjalnego narzędzia, a 5 sekund po zakupieniu takiego narzędzia na początku rundy za zaledwie 400$. W tych trybach musimy zabijać przeciwną drużynę, przez co dostajemy środki na granie. Bardzo ważna jest ekonomia, gdyż np desert eagle (najdroższy pistolet) kosztuje 700$ natomiast awp już 4600$ (broń która praktycznie zabijasz na jeden strzał.) Ważne jest również to, że możemy decydować o długości meczu, jak i również tego na jakiej mapie dojdzie do rywalizacji. Map jest bardzo dużo, a największą popularnościa cieszy się mirage, dust II , inferno i overpass. Na skrzydłowym natomiast inferno, vertigo oraz overpass. Mecz można ustawić krótki, długi lub aby losowo wybrało. Krótki składa się z 16 rund, a długi natomiast 30 rund. Krótki trwa średnio 15-29 minut, a długi 30-50 min. Warto wspomnieć, że możemy grać za równo ze znajomymi, jak i losowymi osobami z którymi nigdy się nie widzieliśmy. Myślę, że opowiedzialem najważniejsze rzeczy i moge zabrać Was w podróż za obszerniejszym opowiadaniem  o Counter- Strike Global Offensive.

 

1) Skiny (Skórki do skinów)                                                                                                                                                                                                                                  Aby gra była przyjemniejsza możemy korzystać z usługi w postaci skinów . Skiny możemy kupić na steamie (rynek), trafić ze skrzynek które są dostępne na stronie oraz w ofertach wymiany. Można również wypłacić je chociażby z takich stron jak GryNaPlus! Na wstępie warto zaznaczyć iż skiny nie pomagają w rozgrywce i są one stosowane tylko do tego, aby gra była przyjemniejsza wizualnie. Najtańsze skiny jesteśmy w stanie dostać nawet za grosze, natomiast najdroższe sięgaja bardzo duzych kwot których nie chce pisać. Natomiast aby zrobić fajny ekwipunek musimy przeznczyć myśle 2000zł. Może być to wiadomo tansze lub drozsze, natomaist te 2000 to taki ekwipunek który jest już okej. Występują różne formy kolorów skinów, zaczynając od najbardziej trafialnych czyli szarych, potem niebieskie, fioletowe, różowe, czerwone oraz najrzadsze czyli złote. Złote skiny to tylko kosy wraz z rękawiczkami. Są bardzo ekskluzywne i drogie, najtańsza kasa to już wartość 250zł, a najdroższe podchodzą pod kilkanaście tysięcy. Wiadomo, że są takie czerowne które po prostu są czerwone a są drogie, chociażby jak fire-serpent, dragonlore czy awp|fade. Są to również powalające kwoty które zaczynają sie na kilku tysiącach.

2) Drugi temat o jakims wspomnę to rangi które możemy zdobyć poprzez dobre granie w Counter-strike global offensive.                                                                 Poprzez wygrywanie  meczy jesteśmy w stanie zdobywać kolejne stopnie. Zaczynając od najgorszej rangi jaką jest silver 1, potem mamy w kolejności silver 2, silver 3 , silver 4, silver 5 oraz silver elite. Dalej zaczynamy i mamy cztery goldy, także też droga nie jest krotka. potem mamy dwa kałachy (kałach i skrzyżowany.) Potem orzełek, supreme, lem i dobrze znany przez każdego... Global! W nazwie samej gry jest counter strike GLOBAL offensive co powoduje, że ta ranga jest bardzo ekskluzywna. Ja mam wygrane około 500 mecz w counter strike, co oznacza że bardzo dużo grałem w tą wspaniałą grę. Im wyższa ranga, tym lepiej jesteśmy traktowani, bardziej z szacunkiem i oczywiście więcej się od nas wymaga, gdyż kałach powinien wnosić większy poziom niż silver czy gold. Po krótce opowiem Wam też, że silver to bardzo specyficzna ranga gdyż jest tam wiele ludzi które po prostu nie umieją grać, a są tacy którzy zdecydowanie zasługują na coś wyższego- lecz nie mogą wyjśc z różnych przyczyn. Chociazby przez wspólną drużynę która nie pomaga, nie daje informacji badz po prostu nie potrafi grać. Warto wspomnieć, że nie warto używać róznych wspomagaczy w postaci oszukiwania, gdyż jest to zgłaszane i możemy dostać vacbana co spowoduje brak możliwości rozgrywania gier.

 

3) Jakie skrzynki dostępne mamy w cs:go?

 

             Każda ze skrzynek zawiera unikalne skiny, dzieki którym nasza rozgrywka będzie po prostu ciekawsza. Skrzynki zaczynają sie w kosztach od 15-30 groszy a konczą nawet na kilku stówach. Także jest dość duża rozbieżność. Często skrzynkę możemy dostać po meczu, gdyż wypadają Nam po meczach. Oczywiste jest to, że do skrzynki trzeba również dokupić kluczyk, który kosztuje 10zł. Często nie zwraca się nam skrzynka gdyż trafiamy coś taniego, natomiast nie jest to zawsze taka droga. Czasami jesteśmy w stanie zrobić profit, nie ma na to recepty bo tak na prawdę jest to w 100% losowe. Powiem z doświadczenia, że otwierałem wiele skrzynke w cs:go i nie zdarzyło Mi się, żebym dostał profit ogromny. nie wiem czy trafiłem coś w ogole co zwróciło mi skrzynkę, więc troche smieszna sytuacja aczkolwiek ktoś musi stracić aby ktoś sie zarobił i to jest logiczna strona zarobku.

 

W tym artykule to by było na tyle, jeśli spodobał Ci się artykuł to na pewno miłe by było jak byś wyniósł z niego jak najwięcej, a być może to dzięki Mnie spodoba Ci się ta cudowna gra jaką jest counter- strike global offensive!

 

Życze każdemu powodzenia, rozwijania się oraz oczywiście awansowania na wysokie rangi przez co umiejętności będą rosły!

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022