grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

10

BigiMonkey

2 lata temu

Dlaczego Minecraft to najlepsza gra?

Czemu Minecraft to najlepsza gra?

Znana jako kultowa gra dzieciństwa znana jako Minecraft. Omawiana gra osiągnęła sukces dzięki swojej prostocie jak i fabule, sensem gry jest nie tylko aby ją przejść lecz rozbudować swój świat co sprawia, że gra w zasadzie może nigdy się nie skończyć.

 

Ale czy tylko to sprawia, że ludzie grają w nią dalej?

Otóż nie ponieważ Minecraft to nie tylko klocki bez znaczenia lecz oddzielny świat który łączy w sobie wiele różnych osób, dzięki serwerom na których można razem z innymi rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Minecraft Download - Pobierz Pełną Wersję Po Polsku - Keyzone

Czym są serwery Minecraft?

Serwery minecraft to oddzielna strona minecrafta ponieważ z samotnej rozgrywki możemy, zagrać z znajomymi bądź obcymi co sprawia że gra zaczyna łapać nowy sens możemy wymienić wiele rodzajów serwerów:

PVP- Serwery które na celu mają zbudowanie oddzielnej społeczności jest to społeczność często toksyczna ale ma też swoje zalety jak komunikacja z otoczeniem i swoim zespołem który zdobywa się poprzez granie i zapoznawanie się z innymi dzięki czemu potem można dołączyć do tak zwanej GILDII w której rozwija się swoją bazę i atakuje się bazy przeciwnych drużyn dzięki czemu potem można cieszyć się łupami z przebicia gildii.

Minecraft PVP 1.8.8 | sameQuizy

CREATIVE- Serwery które pozwalają rozwijać swoje umiejętności budowania. Dzięki takim serwerom można określać się i odreagowywać stres nabyty w normalnym życiu. Bezkolizyjna rozrywka z innymi graczami powoduje to, że nie powinniśmy się niczym stresować podczas grania na serwerze creative ponieważ nikt nam nic nie zniszczy ani nie zabije nas czego byśmy  nie chcieli. 

10 of the Best Creative Minecraft Servers | Minecraft

ROLEPLAY- Serwery typu bezkolizyjne dzięki tym serwerom możemy wcielić się w role np.górnika i sprzedawać swoje zdobyte przedmioty innym graczom dzięki czemu mozemy zdobywac pieniądze i dzięki temu ulepszać swoją postać i bazę. Aby górować jako jedna z lepszych osób na serwerze.

Creeper & Steve | Minecraft wallpaper, Minecraft steve, Minecraft pictures

MINI GAMES- Serwer na którym możemy się zabawić i rozluźnić dzięki wielu trybo, każdy znajdzie coś dla siebie, przez co na pewno nie będzie się nudził ponieważ urozmaicona rozgrywka pozwoli mu wybrać coś pod swoje gusta i guściki.

Original Bed Wars in Minecraft Marketplace | Minecraft

SURVIVAL-Serwery na których możemy budować i bić się z innymi graczami i jednym słowem jest to tryb jak single player ale z innymi graczami którzy mogą nam pomagać bądź przeszkadzać jest to serwer kolizyjny więc czasem można się zdenerwować na wybrany tryb ale to daje piękno tej gry. 

MineCraft Survival | sameQuizy

Co jest fajnego w grze MInecraft?

Jak już wspominałem gra Minecraft jest praktycznie grą której nie da się skończyć ale czemu praktycznie? Ponieważ po pokonaniu ostatecznego bosa z Endu pokazują się napsy końcowe lecz… Gra się nie kończy a to by wybieramy jak skończy nasz świat bo możemy przestać grać ale, możemy rozwijać dalej  nasz piękny świat bez końca. Ale dotarcie do końca gry też nie jest łatwe najlepiej byłoby zdobyć najlepsze narzędzia i przedmioty które pomogą nam dotrzeć do netheru w którym możemy zdobyć kolejną rudę która jest niedawno dodany do gry nie dawno który uczyni naszą wcześniejszą diamentową zbroje, nederytową. W piekle musimy znaleźć twierdze i bastion w twierdzy znajdują się płomyki dzięki którym możemy zdobyć składnik do zrobienia oczu endu, które umożliwią nam otwarcie portalu ostatecznego. W Bastionie znajdziemy Piigliny których funkcją  jest  handel z graczami od stworów możemy otrzymać perły. Jest to jeden z dwóch składników pereł kresu do których mamy już wszystkie składniki. I teraz moja wypowiedź zaczyna się od nowa.

 

Pobierz] Minecraft PE 1.0 już jest. Aktualizacja Ender Update trafia na  Androida oraz iOS

Jakie znajdziemy struktury w MInecraft?

Pierwszą strukturą którą możemy spotkać na starcie gry może byś wioska villagerów, ponieważ respimy się na otwartym terenie a na takich występują omawiane struktury.

Możemy w niej znaleźć:

Siano/Melony- piękny początek gry ponieważ z tego składnika możemy zrobić chleb dzięki któremu będziemy  mogli  się regenerować.

Szmaragdy- Róda dzięki której możemy wymieniać się z villagerami u których możemy kupić wszystko.

Uzbrojenie i narzędzia- w strukturze możemy znaleźć budynek o nazwie kowal w którym znajdują się różne przydatne itemy a dzięki nim możemy zacząć lepiej rozgrywkę.

Minecraft - osady, gdzie znaleźć wioski • Eurogamer.pl

Kolejną często spotykaną strukturą jest opuszczony portal w którym też możemy znaleźć przydatne przedmioty na początek gry lecz nie tylko ponieważ znajdują się tam też rzadkie przedmioty. A przy portalu możemy znaleźć też bloki złota. Itemami które mogą znajdować się przy portalu są:

złote jabłka- przydatne przy regeneracji.

złote przedmioty z enchantami- złote przedmioty kopią szybciej niż jakiekolwiek inne.

złote marchewki- dobre pożywienie szybka regeneracja życia zapełnia dużo paska głodu.

Jak możecie się spodziewać kolejną strukturą  jest statek ponieważ występuje dosyć często a jego wnętrze skrywa wiele skarbów  znajdziemy w nim dwie skrzynki w jednej będzie skarb materialny w który wchodzą:

sztabki żelaza 

lapis lazuli 

złoto

Wnętrze drugiej skrzyni ukrywa w sobie:

Jedzenie

Skórzaną zbroje

mapę skarbów (z bardzo drogocennym skarbem)

4. Wioska, a w niej… statek / Minecraft - najlepsze seedy z najlepszymi  światami - Lenovo Gaming

Kolejną strukturą jest Opuszczona kopalnia w której znajdziemy skrzynki z skarbami ale to nie wszystko ponieważ są też spawnery z których możemy zrobić expiarkę z której  będziemy zdobywać punkty doświadczenia. Dzięki czemu nasze przedmioty będą mogły zostać ulepszone na lepszy poziom.

 

Jakie rudy występują w Minecraft?

Węgiel- Minerał który pozwala nam przepalać inne rudy bądź itemki typu bruk na kamień.

Żelazo- pozwala na wydobycie potem dalszych minerałów a samo jest potrzebne do dalszej gry ponieważ aby wykonać jakieś mechanizmy bądź przedmioty potrzeba żelaza np.wagonik, tłok, lej 

Złoto- pozwala nam zdobywać itemki za transakcje z goblinami w netherze a sama ruda jest potrzebna do wykonywania różnych przedmiotów jak np. tory zapłonowe, bądź złote jabłka, marchewki   

Diamenty- Najmocniejsza ruda dzięki której możemy ulepszyć nasze przedmioty na bardziej wytrzymałe i szybsze a sama ruda jest potrzebna do wykonania enchantingu i zdobycia obsydianu aby wejść do netheru 

Netheryt - ruda dzięki której ulepszymy nasze itemy na pozio, dzięki któremu nasze itemy nigdy nie spłoną w lawie.

odswierzone rudy Minecraft Texture Pack

Jakie są najważniejsze stworzenia  w MInecraft?

Villager- dzięki niemu możemy zdobywać zaklęte książki praktycznie za darmo.

 Płomyk- umożliwia dotarcie do endu i zrobienie statywu alchemicznego.

Czarny szkielet- dzięki jego głowie można zdobyć beacon.

Krowa- Dzięki niej możemy pozyskać skórę a ją zamienić na książki

Smok Endu- Dzięki niemu możemy przejść grę 

Piglin- Dzięki  mu możemy zdobyć przedmioty do przejścia gry i ułatwienia sobie rozgrywki 

Moby - Minecraft.PL

Moim zdaniem gra dalej powinna być rozwijana ponieważ pokazuje że nie wiek gra rolę a kreatywność jak dla mnie jest to najlepsza gra komputerowa jaką poznałem i poznaje ją dalej  ponieważ  jeszcze wiele przednią a gra ma dalej potencjał choć jest już stara a mi dalej się nie znudziła.

Z całego serca polecam grę Minecraft bez znaczenia ile masz lat gra na pewno przekona cię do siebie.

Dziękuję za przeczytanie artykułu, życzę miłego wieczoru :) 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy