logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

kriq95

1 rok temu

Dlaczego tak często ludzie decydują się na oszukiwanie w grach?

Witajcie, ten artykuł przedstawi Wam informacje o tym,  dlaczego tak często dochodzi do różnych oszustw w grach. Często sam tego nie rozumiem, gdyż każde oszukiwanie jest niedobre i nie popieram tego zachowania.

 

Co można rozumieć poprzez "oszukiwanie w grach?"

Cheaty to określenie na programy lub błędy gry, które ułatwiają komuś rozgrywkę. W wielu grach multiplayer cheaty są niedozwolone, a osoby używające ich są banowane, czyli blokowane, lub usuwane z gry. Osoby wykorzystujące cheaty nie są lubiane przez społeczność graczy. Używanie cheatów psuje zabawę z gry.

 

 

Jakie są rodzaje cheatów w np CS:GO?

MultiHack - Jest to program , w którym są zawarte różne wspomagacze . NIGDY NIE UŻYWAJCIE ŻADNYCH CHEATóW !! NIE BĄDŹCIE MIĘKKIMI FAJKAMI NEO!!

 

WallHack - (W skrócie WH) Ten cheat służy do widzenia przez ściany . Przeciwnik z włączonym WH widzi , czy jesteś za tą ścianą , czy za inną . Jak wykryć ? Gracz patrzy na ścianę , za którą jest jego przeciwnik . Często strzela przez nią , albo wlatuje tam jak głópi. Oczywiście nie każdy kto strzela przez ściany ma czity , poprostu może miał farta lub skilla ;p.Czasami dobre słuchawki są jak WH

ESP - Działa podobnie do WallHacka , tylko że daje więcej informacji (Broń , odległość itp.) Wykrywamy tym samym sposobem , co WH . Ale jest też niedokładność tego hacka : czasami on się zacina.

 

AimBot - Żałosny cheat . Automatycznie nacelowywuje na hitboxy(głowa najczęściej).Cziter strzela , a jego cel dostaje w głowe lub w innie miejsce . Celownik często przeskakuje na przeciwnika , przez co łatwo go wykryć , ale hacki stają się coraz dokładniejsze i czasem mogą być problemy z wykryciem.

 

NoSpread - Często używany wraz z AimBotem . Podczas jednego strzału nabój leci DOKŁADNIE w miejsce , gdzie jest wycelowany celownik . Trudny do wykrycia przy zwykłej broni , jednak przy awp - TAK . Cziter biegnący z AWP strzelający na odległość bez celownika lub podczas biegu trafia w przeciwnika jest łatwy do wykrycia .

 

NoRecoil - Nie ma zjawiska Recoilu (chyba każdy o tym słyszał).Celownik nie szaleje , tylko jest w jednym miejscu , dzięki czemu łatwo go wykryć .

 

MiniMapHack - Podobne działanie do WH i ESP , tyle że widzimy wszystko na minimapie w lewym górnym rogu ekranu.Wykrywany tak samo jak WH czy ESP.

 

SpeedHack/KniveSpeed - Dzięki temu wspomagaczowi cziter szybko biega , strzela , przeładowywuje , przez co jest łatwy do wykrycia.Ten drugi działa tylko z nożem . Gdy atakuje z noża , to bardzo szybko się porusza , przez co w ułamek sekundy giniemy . Przykro.pl

 

NoFlash/NoSmoke(Removals) - Hax ten usuwa zjawisko oślepienia przez Flasha oraz usuwa Smoke z granacika . Łatwe do wykrycia , ponieważ cziter dostaje kilka flashy i jakby nigdy nic rozwala wszystkich po koleji .

 

FullBright - Usuwa cienie . Czasem ciężki do wykrycia . Jak wykryć ? : Gdy gracz siedzi w bardzo ciemnym miejscu , cziter bez noktowizora i tak go widzi .

 

Lambert - Cziter widzi terro na czerwono , a ct na niebiesko , żeby mógł ich odróżnić (hahahahha dobre nie?

 

Gry wideo stają się powoli kolejną gałęzią społecznie akceptowalnej rywalizacji na wysokim poziomie, tak jak miejsce to wywalczył sobie squash, skateboarding czy breakdance. A w rywalizacji nikt nie chce zostać pokonany przez nieuczciwego przeciwnika. Nagrody wygrywane podczas turniejów e-sportowych potrafią być tak samo realne jak te, o które zawodnicy walczą podczas innych zawodów – obostrzonych przecież licznymi normami prawnymi, jak chociażby ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie. Podczas zeszłorocznego turnieju The International Dota2 Championships pula nagród przekroczyła 30 mln dolarów. Wydaje się więc, że kwestią czasu jest pojawienie się norm prawnych nakładających sankcje na nieuczciwych graczy i to nie tylko tych uczestniczących w turniejach, ale również niszczących zabawę przeciętnym graczom w zwykłych grach online.

 

Na podstawie CS:GO, co grozi za posiadanie cheatów? Za co można dostać VAC BANA w Cs:Go?

 

VAC - to skrót od Valve Anti-Cheat. Jak się można domyślić, jest to system do wykrywania cheatów firmy Valve.

 

Za co możemy dostać blokadę VAC? Wszystkie informacje podane są w dalszej części artykułu.

Bana od Valve Anti-Cheat możemy otrzymać, gdy ingerujemy w pliki gry np. dodając do nich te o rozszerzeniu .exe lub .dll.

 

Jest jeszcze jedna kwestia. Antywirusy! Otóż niektóre oprogramowania chroniące nasz komputer mogą uważać pliki .dll za niebezpieczne. W większości przypadków zmieniają wtedy ich zawartość i to także może skończyć się dla nas blokadą.

 

kolejną rzeczą, za jaką możemy otrzymać VAC-a, jest griefing. Bana dostaniemy, jeżeli utrudniamy rozgrywkę innym graczom z naszej drużyny, na przykład rzucając im pod nogi granaty błyskowe czy też w inny sposób przyczyniając się do ich nieustannej śmierci. Strzelanie, blokowanie, bieganie tylko z nożem po mapie również kwalifikujemy jako griefing. Pierwsze upomnienie za psucie zabawy innym, to przeważnie 30dni. Stałą blokadę możemy otrzymać po kilku takich incydentach. Wystrzegajcie się tego, a Wasze konta i skiny będą bezpieczne.

 

 

Jak rozpoznać cheatera w CS:GO? Jak rozpoznać oszustwo?

 

 

Czasem można spotkać ewidentny przypadek cheatera, który korzysta z najbardziej perfidnego oprogramowania do oszukiwania typu Spinbot. Taki przypadek do wykrycia jest najprostszy, dlatego, że taka osoba wcale się nie kryje z tym, że używa wspomagaczy. Po za tym, w przypadku grania ze Spinbotem, model postaci przeciwnika patrzy w ziemię oraz kręci się wokół własnej osi. Taki rodzaj cziterów spotkacie najczęściej na świeżych kontach, na początku zdobywania doświadczenia, z niskim współczynnikiem zaufania, bez statusu Prime. Osoby te zazwyczaj są zbanowane zanim zdobędą 21 level konta. Osoby te zazwyczaj w swoim ekwipunku nie posiadają skinów.

 

 

stnieje duża grupa cheaterów, którzy potrafią dobrze się kryć. Takie osoby rezygnują zazwyczaj z „oczywistych czitów”, o których napisaliśmy powyżej. Ta grupa używa wspomagającego oprogramowania głównie do widzenia przez ściany (WallHack, WH) lub uruchamia Aimbota (wspomaganie celowania) w sytuacjach kryzysowych. Używanie WH daje naprawdę dużą przewagę nad przeciwnikami i używane rozważnie jest dość ciężko wykrywalne. Doświadczonego czitera, używającego WH, mogą wykryć tylko inni doświadczeni gracze, którzy po obejrzeniu demka meczu, mogą zgłosić taką osobę poprzez formularz zgłoszenia. W eliminowaniu takich graczy, w dużej mierze pomaga system Nadzoru w CS GO.

 

 

1. Większość cheaterów gra na mapie Dust 2. Z niewiadomych powodów, oszuści upodobali sobie właśnie tą mapę.

 

2. Ponad 73% cheaterów wstawia sobie avatar Anime. Należy zwrócić uwagę również na graczy bez żadnego avatara.

 

3. Oszuści najchętniej używają następujących broni: Scout, Deagle, AWP oraz Scar.

 

4. Około 44% cziterów używało wspomagaczy, twierdząc, że odpalali się tylko w celu wyrównania szans z przeciwnikiem, który również używał wspomagaczy.

 

5. Prawdopodobieństwo trafienia na czitera, mając mając status Prime oraz wysoki Współczynnik Zaufania, wynosi aż 34%.

 

6. Aż 38% cheaterów w swoim ekwipunku posiada skiny warte niż 1000$. 

 

 

 

Tak jak już wspomniałem, system antyczitowy od Valve jest daleko niedoskonały, dlatego musimy sami szukać odpowiedzi na pytanie jak rozpoznać czitera w CS GO. Potwierdza to ilość dostępnych darmowych czitów do pobrania dostępnych w internecie. Co ważne, zdecydowana większość nawet najprostszych programów jest obecnie niewykrywalna przez VAC. Można więc stwierdzić, że CS GO w chwili obecnej nie posiada żadnej skutecznej blokady przeciwko oszustom. Stąd też Valve zdecydowało się na wprowadzenie statusu Prime oraz Współczynnika Zaufania, by oddzielić uczciwych graczy od tych drugich. Powinniśmy zatem dbać o to, by nasz Trust Factor był jak najwyższy, wtedy szansa na uczciwą grę będzie większa. Warto też korzystać z platform do grania takich jak FACEIT gdzie system wykrywania / blokowania oszustów działa zdecydowanie skuteczniej.  

 

 

dlaczego nie da się pozbyć oszustów z gier? (pisane na podstawie APEX LEGEND)

Chciałbym móc odpowiedzieć na to ostatnie pytanie twierdząco – zapewnić Was, że osobom, które odszukują, wiedzie się coraz gorzej i że znajdujemy się u progu utopii, w której w rozgrywkach wieloosobowych wszyscy konkurują uczciwie. Byłoby to jednak kłamstwem. Piłeczka jest po stronie cheaterów – deweloperzy mogą jedynie reagować na kolejne sposoby, na jakie gracze wyprowadzają system w pole. Łatwość, z jaką co zdolniejsi oszuści potrafią zapewnić sobie przewagę, może zobrazować aktualna sytuacja w Apex Legends. Już po paru dniach od niespodziewanej premiery tego battle royale na serwerach można było spotkać cwaniaków, korzystających z automatycznego celowania czy niwelowania odrzutu przy strzałach. Na początku tego miesiąca studio Respawn Entertainment poinformowało, że zbanowało już 355 tysięcy osób, a później liczba ta wzrosła do pół miliona.

 

 

W celu oszukania innych graczy cheater musi najpierw wyprowadzić w pole serwer gry. To z kolei, jak twierdzi nasz rozmówca, jest o tyle proste, że istnieje na to mnóstwo sposobów. Czasem komunikat, który przyszedł ze strony użytkownika, wydaje się zupełnie prawidłowy – mimo że on sam w danej sytuacji nie miał prawa go wygenerować. Innym razem zadziałać mogą „konie trojańskie”, zastępowanie poszczególnych danych albo dostęp z poziomu administratora, uzyskany zewnętrznie (np. za pośrednictwem innej, gorzej zabezpieczonej aplikacji) czy prostą metodą brute force. – Generalnie na każdą technikę obrony jest jakaś technika ataku – twierdzi deweloper. – Zwykle kilka.

 

 

Najpopularniejsze cheaty to zewnętrzne programy, z uruchomieniem których nie będzie mieć problemów nawet zupełny laik. Aplikacje te potrafią na przykład uzyskać dostęp do informacji tymczasowych, przechowywanych w pamięci naszego komputera – zdrowia, posiadanej broni, lokacji graczy. To dane niezbędne do poprawnego działania gry, ale sam klient nie powinien ich widzieć. Programy oszukujące docierają do miejsca, gdzie owe dane są przechowywane, a następnie dokonują szybkich kalkulacji – wystarczy, że posiadają informacje o dokładnej lokalizacji naszej i przeciwnika, żebyśmy mogli automatycznie wycelować w najbliższego wroga.

 

 

Czy w dzisiejszych czasach warto grać w CSGO?

 

Counter-Strike: Global Offensive- Według wielu graczy jedna z najlepszych strzelanek w historii gier. Wielu graczy zachwala tą grę, nie dawno CS wrócił do swojej starej popularności za sprawą powrotów wielu Youtuberów do tej gry a nawet bije swoje rekordy graczy online. 22 marca padł kolejny rekord. Jednocześnie w Counter-Strike: Global Offensive grało 1,1 miliona graczy, a precyzyjniej mówiąc było to 1 102 067. Jednak tą grę w ścisłej topce trzyma co innego niż Youtuberzy a mianowicie scena e-sportowa która w CSGO jest ogromna i ciągle wywołuje wiele emocji. 2 czerwca 2020 roku wyszedł największy od początku istnienia CS'a konkurent gry Valve a mowa o produkcie Riot Games czyli Valorancie. Coraz więcej pro playerów przechodzi z Counter Strike na Valoranta, ale czy "zabije" to CS'a? Myślę że niema takiej opcji ponieważ wielu ludziom nie podoba się system gry w Valorancie a fanatyków Counter Strike nie brakuje. Kolejnym dowodem na to że CS nie umrze jest przykład Fortnitea którego ogromnym konkurentem miała być gra APEX. Pomimo chwilowego hype'u na APEX'a, Fortnite dalej stoi na pierwszym miejscu w grach Battle Royal. Myślę że z CS'em będzie tak samo.

 

 

 

Dzieki za oglądanie, zachęcam do sprawdzania innych artykułów!

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022