grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

Verun

rok temu

Don't Starve Together: przetrwanie w świecie pełnym niebezpieczeństw

Z okazji dziesięciolecia serii gier Don't Starve, postanowiłem napisać artykuł o mojej ulubionej części tej gry, czyli Don't Starve Together.

Don't Starve: 10 Year Anniversary Limited Edition T-Shirt – Klei Merch Shop

Czym właściwie jest Don't Starve?

Don't Starve Together to gra survivalowa, stworzona przez kanadyjskie studio Klei Entertainment, w której gracz musi przetrwać w niebezpiecznym i nieprzyjaznym świecie pełnym potworów, pułapek i innych zagrożeń. Gra jest kontynuacją oryginalnej gry Don't Starve, ale w odróżnieniu od niej, Don't Starve Together pozwala na wspólną grę z innymi graczami.

 

Na czym polega rozgrywka w tej grze?

W grze gracz wciela się w postać, która zostaje porzucona w dziwnym i niezniszczalnym świecie, w którym musi znaleźć sposób na przetrwanie. Zdobywanie surowców, budowanie schronienia, walka z potworami, zbieranie pożywienia i utrzymanie zdrowia to podstawowe zadania, które gracz musi wykonać, aby przetrwać w tym świecie.

 

Społeczność Steam :: Don't Starve Together

 

Jakie tryby rozgrywki oferuje Don't Starve Together?

Gra oferuje wiele różnych trybów rozgrywki, w tym tryb survival, w którym gracz musi przetrwać jak najdłużej, oraz tryb endless, który trwa tak długo, jak gracz chce. Don't Starve Together oferuje również wiele postaci, z których każda ma swoje unikalne umiejętności i wady, co dodaje do gry więcej zróżnicowania i pozwala graczom na wypróbowanie różnych strategii.

 

Steam Community :: Guide :: Generating Multi-Worlds DST on hosted servers

 

Jednym z ciekawych aspektów gry jest również to, że świat w Don't Starve Together jest generowany losowo, co oznacza, że każde nowe rozpoczęcie gry jest unikalne i niepowtarzalne. Ponadto, gra oferuje system pór roku, w którym gracz musi zmagać się z różnymi warunkami klimatycznymi i trudnościami, co dodaje więcej wyzwań i zróżnicowania w rozgrywce.

 

Don't Starve Together - dla kogo i dlaczego?

Gra jest idealna dla osób lubiących wyzwania i nie bojących się trudności. Don't Starve Together wymaga od gracza szybkiego myślenia, planowania i reakcji na zmieniające się sytuacje. Gra pozwala na grę solo lub z innymi graczami, co dodaje więcej zabawy i możliwości do współpracy. Don't Starve Together to gra, która przyciąga graczy swoją atmosferą grozy i tajemniczości. Świat gry jest pełen dziwnych i niezwykłych rzeczy, a wraz z postępem w grze, gracz odkrywa coraz więcej sekretów i tajemnic. Muzyka w grze jest również bardzo klimatyczna i dodaje do napięcia i atmosfery.

Don't Starve Together: Starter Pack 2019 na Steam

Modyfikacje i społeczność graczy.

Modyfikacje to dodatkowe elementy, które można dodać do gry, by rozszerzyć jej mechanikę, zwiększyć trudność lub po prostu dodać nowe treści i funkcje. W "Don't Starve Together" można łatwo instalować modyfikacje za pośrednictwem warsztatu Steam, gdzie społeczność graczy udostępnia ich setki, jak nie tysiące. 

Społeczność graczy Don't Starve Together jest bardzo aktywna i kreatywna, tworząc wiele modyfikacji i dodatkowych zawartości do gry. Wiele z nich jest dostępnych za darmo, a gracze mogą łatwo zainstalować i korzystać z nich w grze. To sprawia, że Don't Starve Together jest bardzo elastyczną grą i dostosowującą się do preferencji graczy, a także stale rozwijającą się dzięki aktywności społeczności.

Best Mods For Don't Starve Together

 

Don't Starve Together na różnych platformach.

Don't Starve Together jest dostępne na różnych platformach, co umożliwia graczom korzystanie z gry na różnych urządzeniach.

Gra jest dostępna na platformie PC za pośrednictwem Steam. Don't Starve Together jest również dostępne na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz na Nintendo Switch. Ponadto, gra jest dostępna na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS.

Wersja mobilna Don't Starve Together jest w pełni funkcjonalna i zawiera wszystkie elementy wersji na PC i konsolach, co umożliwia graczom cieszenie się tą grą na swoich smartfonach i tabletach.

Dzięki dostępności Don't Starve Together na różnych platformach, gracze mogą korzystać z gry w dowolnym miejscu i czasie, co zwiększa jej popularność i zasięg.

 

Ciekawostki i dodatkowe informacje o serii gier Don't Starve

  1. Don't Starve to początkowo był projekt pojedynczego dewelopera - Kevina "Kleia" Chenga, który pracował nad grą w swoim wolnym czasie. Dopiero później dołączyło do niego studio Klei Entertainment.

  2. W grze można znaleźć wiele odwołań do popkultury i literatury, w tym do filmów takich jak Alien czy Król Lew, a także do książek H.P. Lovecrafta.

  3. Gra ma wiele ukrytych elementów i sekretów, które można odkryć tylko poprzez eksperymentowanie i interakcję z otaczającym światem.

  4. Pierwotna nazwa gry to "Scavenge and Survive", ale została zmieniona na Don't Starve ze względu na jej charakterystyczną cechę - konieczność przetrwania poprzez zdobywanie jedzenia.

  5. Don't Starve ma swoją oficjalną komiksową adaptację, stworzoną przez wydawnictwo na podstawie gry.

 

Niezależne Don't Starve: Giant Edition trafi w czerwcu na Wii U |  Eurogamer.pl

 

Postacie z Don't Starve Together i ich cechy

Wilson - rośnie mu broda, która chroni go przed zimnem w trakcie zimy, może ją również ściąć i użyć jako paliwa do ogniska. Nie ma żadnych minusów jako postać.

Willow - nie otrzymuje obrażeń od ognia, na starcie zapalniczkę. Wznieca ogień gdy ma niskie zdrowie psychiczne lub gdy ma nas zaatakować Grue.

Wolfgang - wyprowadza silniejsze uderzenia w zależności od napełnienia żołądka. Boi się ciemności i potworów.

Wendy - posiada Kwiat Abigail, dzięki któremu może przywołać swoją siostrę (duch Abigail). Czuje się wygodnie w ciemnościach. Nie uderza zbyt mocno.

WX-78 - może jeść nadpsute potrawy, bez tracenia punktów zdrowia i poczytalności. Podczas deszczu otrzymuje obrażenia, gdy uderzy w niego błyskawica to zwiększa mu prędkość ruchu. Może również zjadać przekładnie, które zwiększają jego maksymalne wartości głodu, zdrowia i poczytalności.

Wickerbottom - może tworzyć przedmioty, które wymagają Maszyny nauki, nie korzystając z niej. Jako jedyna postać potrafi tworzyć książki z różnymi efektami. Nie może korzystać ze śpiwora i namiotu, zgniłe jedzenie odnawia jej dużo mniejszą wartość statystyk niż innym postaciom.

Woodie - posiada niezniszczalną siekierę na starcie, dzięki której szybko ścina drzewa. Po ścięciu zbyt dużej ilości drzew może zamienić się w bobra, łosia lub gęś.

Wes - posiada stos balonów. Nie mówi, głód spada mu szybciej w porównaniu do innych postaci oraz ma zmniejszone zadawane obrażenia.

Maxwell - na starcie otrzymuje 4 porcje koszmarnego paliwa, miecz i zbroje nocy oraz Codex Umbra, z którego może korzystać, aby tworzyć swoje kopię. Posiada pasywną regenerację psychiki.

Wigfrid - zadaje więcej i otrzymuje mniej obrażeń od innych postaci. Je wyłącznie mięso. Posiada własną włócznię oraz hełm.

Webber - może zaprzyjaźniać ze sobą pająki, jest potworem, rośnie mu jedwabna broda.

Warly - posiada przenośny garnek, w którym może gotować i ma czapkę kucharską, która służy jako izolacyjny plecak. Szybciej staje się głodny, surowe jedzenie przywraca mu mniejszą wartość głodu.

Winona - zaczyna z zaufaną taśmą, która służy jako tani zamiennik przyborów do szycia. Jest odporna na pierwszy cios Grue, oraz tworzy wszystkie przedmioty i budowle dwa razy szybciej.

Wortox - zabijając potwory lub zwierzęta, zdobywa dusze które może używać do teleportowania się, jedzenia oraz leczenia siebie lub innych graczy.

Wurt - jest potworem, nie może jeść mięsa, ryb oraz jajek. Porusza się szybciej po bagnach. Może stworzyć Królewski Gobelin, w którym po nakarmieniu merma, w celu zmienienia go w Mermiego Króla, dostaje zwiększone statystyki zdrowia, głodu i poczytalności.

Walter - posiada Kapelusz z Drzewa Pinetree, który zmniejsza utratę zdrowia po otrzymaniu obrażeń oraz niezniszczalną Zaufaną Procę jako ekskluzywną broń ze specjalną amunicją o różnych efektach. Może stworzyć on przenośny Namiot Biwakowy. Ma również zwierzaka Woby'ego, z którego można korzystać jak z Chestera. Walter traci poczytalność podczas tracenia zdrowia. Ma alergię na pszczoły, które zadawają mu więcej obrażeń.

 

Don't Starve Together - czy warto wypróbować?

Moim zdaniem warto wypróbować grę Don't Starve Together, ponieważ oferuje ona wiele wyzwań i satysfakcji z osiąganych postępów. Gra posiada wciągającą fabułę i tajemniczy świat, a także wiele elementów, które pozwolą Ci na przetrwanie w niebezpiecznym świecie. Dodatkowo, gra umożliwia grę z innymi graczami, co z pewnością zwiększy poziom zabawy i adrenaliny.

 

Podsumowując, Don't Starve Together to gra, która oferuje wiele wyzwań i zabawy, a także niesamowitą atmosferę i tajemniczy świat. Gra jest idealna dla osób, które lubią gry survivalowe i chcą przeżyć przygodę w niebezpiecznym świecie, w którym każdy dzień może być ostatnim.

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy