grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

19

GrynaPlus

2 lata temu

Dying Light - Dokładny opis gry

       W dzisiejszym artykule opiszę szczegułowo grę Dying Light.

     Informacje:
    -data premiery: 26 stycznia 2015r
    -producent: Techland
    -platformy: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, macOS, Microsoft Windows, Linux, System Software 5
    -oceny:  PC: 7,5/10, konsole: 8,5/10
    -gatunek: horror, survival, fabularna, otwarty świat  


   Streszczenie fabuły - W grze wcielamy się w głównego bohatera o imieniu Kyley Cranel. Główny bohater pracuje w firmie GRE ( Globalny Resort Epidemiologiczny ). Główny bohater trafia do miasta Harran, którego mieszkańcy zostali zarażeni tajemniczym wirusem, który zamienia obywateli miasta w zombie. Jego zadaniem jest zdobycie bardzo ważnego, i tajemnicznego pliku który został wcześniej wykradziony przez Kadira Sulejmana. 
     Mapa gry - Mapa skupia się na miaście Harran. Ocaleni tego miasta podzielili się na dwie ,,osady''. Pierwsza osada nie miała oficjalnej nazwy, lecz mieszkańcy należący dotej osady zwali się mieszkańcami Wieży. ,,Wieża'' jest położona w Slumsach, oraz jest zamieszkana głównie przez biegaczy. 
Biegacze byli jednym z kilku przetrwanych założeń. Mieszkańcy wieży prowaadzili szpital do którego trafił główny bohater. Dowudcą tej osady jest Harris Brecken. Druga osada też nie miała oficjalnej nazwy. W prawdzie nie była to osada. Byli to ludzie rozrzuceni po całej mapie którzy nie pomagali sobie nawzajem tylko za wszelką cene chcieli przetrwać w świecie epidemii zombie.      Zarażeni - W przeszłości zarażeni byli zwykłymi obywatelami miasta Harran, jednak z powodu wirusa rozprzestrzeniającego się błyskawicznie, stali się zarażonymi. Po ugryzieniu zaczęli tracić zmysły, zwiększone zostały za to funkcje ich mózgów i siła. Oprócz tego, wirus zwiększa zdolności ruchowe oraz zdolności sensoryczne, co czyni zarażonych prawdziwymi bestiami, stworzonymi do polowania. 
    Dokładny opis zarażonych :

      Gryzoń – najpospolitszy typ zarażonych słabeuszy, występujących w każdym zakątku Harranu. Gryzonie są najsłabszymi spotykanymi zainfekowanymi w całej grze. Choć nocą są trochę szybsze i groźniejsze, nie sprawiają większego problemu. Mimo to ich ilość czasem wydaje się być przerażająca.

      


    Wiral - Wirali w przeciwieństwie do gryzoni rzadko widuje się na otwartym terenie. Zamiast tego siedzą ukryci w niedostępnych dla Kyle'a zabudowaniach, pod pojazdami, lub w studzienkach kanalizacyjnych. Kiedy pojawimy się w pobliżu takiego miejsca grupa zainfekowanych zaatakuje nas, chcąc nas ugryźć.      Gazownik - powszechnie znany zarażony. przed zainfekowaniem był częścią specjalnej jednostki oczyszczającej miasto Harran z zakażonych. Gazownicy często wędrują po mieście w kombinezonach ochronnych. Dzięki kombinezowi ochronnemu ciężko go zabić strzałem w głowę. Lecz przez kombinezon nie może ugryźć głównego bohatera podczas walki. 

  

     Mutant - Mutant to monstrualna kreatura, dysponująca przytłaczającą siłą fizyczną, nielicznymi fragmentami opancerzenia ( przeważnie na plechch i brzuchu ). Jego atak jest niebywale silny, gdzyż polega on na wykorzystaniu siły i gabarytów do wykonywania szarż, lub wyrywania z ziemi brył betonowych i ciskaniu nimi w gracza.

 

   Przemieniec - Jedyny taki zarażony, który występuje tylko w porze nocnej. Jest przemienionym nie do poznania człowiekiem, który przez niezliczoną liczbę mutacji tkanek, zmienił się w maszynę do zabijania. Jako jedyny zakażony został zarażony przez wirusa Harran który został rozprzeszczeniony w czasach epidemiologicznych. Wirus ten powodował nadmierną agresję, oraz mutacje ciała. Jego ciało po mutacji sprawiało wrażenie orarzonego przez promirnie słoneczne UV. Miał liczne dziury w brzychu, oraz zniszczoną skórę.     Lunatyk - Odmiana gryzonia. To gryzoń który w nocy staje się szybki i niebezpieczny. Gryzoń ten zamienia się w Lunatyka gdy w pobliżu są Przemieńcy     Purchawa - Ten rodzaj zarażonego łatwo rozpoznać po odsłoniętych narządach, oraz białej twarzy. Jego zachowanie nie jest odmienne od zwykłych gryzoni, lecz wyróżnia go odmienny styl walki. Purchawa podcas walki eksploduje swój własny organizm, zabijając obie postacie.      Ropuch - Ropuch, to istota zainfekowana podobna do Purchawy. Ma silnie zdesformowany układ trawienny. Dzięki niemu może pluć zaraźliwą substancją na odległość. Można je spotkać na dachach budynków, lub innych wysoko położonych niedostępnych miejscach, by skutecznie atakować przeciwników. Typy ataków:
      - Kula kwasu - podstawowy typ ataku. Atakuje nim na odległośc, duża kula trucizny .
      - Plunięcie kwasem - gdy gracz zbliży się odpowiednio blisko do Ropucha zacznie on pluć mniejszymi kulami trucizny w gracza     Sprinter - Sprinter, to rzadko spotykany rodzaj zarażonych. Pojawia się przeważnie nocą. Posiadają zielone, wypukłe wrzody na całym ciele. Są bardzo szybkie i płochliwe. Sprinterzy mają zielone wrzody dlatego, że Dr. Zere porzucił podczas epidemii ,,przynęte''.
Główny bohater spotyka sprintera poraz pierwszy w prologu, gdy dostaje się do bezpiecznej strefy, by przeczekać noc. W wejściu spotyka sprintera, który Nie zamierza go atakować, tylko na jego widok ucieka.

 

     Wyjec - Wyjce to zainfekowane dzieci. Krzyk wyjca dezorientuja głównego bohatera, tak że nie jest on zdolny do walki. Pozostają one w swoich dawnych domach w jednym miejscu i każdy płacze niemal w ten sam sposób, jak żywe dziecko. Można go wyeliminować bronią palną bądź rzucaną albo podejść i uciszyć. Walka z nim wręc jest niemal niemożliwa. 

   


     Nocny Łowca - Jeden z najrzadziej spotykanych zarażonych, lecz jest bardzo szybkim i potężnym zarażonym. Można go spotkać w sieciowym trybie gry ,, Be the Zombie'' , w którym kontrolowany jest przez gracza i walczy z ludźmi, w których wcielają się inni gracze.
     Zbój - Podobnie jak Nocny Łowca jest jednym z najrzadziej spotykanych zarażonych. Jest szybki i ma niezwykle potężny atak. Zbój dzierży oburęczny pręt zbrojeniowy którego używa by, by uderzyć w ziemię, i ogłuszyć Kyle'a.       Opis głównego bohatera-  Kyle jest dobrze zbudowanym mężczyzną, wygląda na około 30 lat. Jest wysportowany i gibki a na jego ciele możemy zauważyć dużo mięśni. Jest biegaczem, oraz parkurowcem gdyż w mieście Harran jest wiele przeszkód które trzeba ominąć. Na jego ciele możemy zauważyć liczne mięśnie, co świadczy o tym że jest on wysportowanym mężczyzną. Jest osobą o prostej postawie ciała. Ma krótkie, brązowe włosy oraz lekki brązowy zarost. Ma ciemnobrązowe brwi, oraz duże brązowe oczy. Jest on o jasnej karnacji skóry. Na jego ciele możemy znaleźć wiele blizn i otarć, co pokazuje, że jest stworzony do walki, oraz jest uodporniony na ból od upatkul.

      Osobiście grałem w grę Dying Light, oraz gorąco polecam ją każdemu graczowi, który lubi gry typu survival i horror. 
   

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy