logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

kapilol6

1 miesiąc temu

ETS2 i ATS - porównanie

Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator to dwie popularne gry symulacyjne, które pozwalają graczom poczuć się jak prawdziwi kierowcy ciężarówek. Obie gry zostały stworzone przez studio SCS Software i oferują podobne wrażenia, ale istnieją również różnice między nimi. W tym artykule przeanalizujemy i porównamy Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator.

Grafika i Realizm

Obie gry oferują wspaniałą grafikę, ale American Truck Simulator wydaje się być trochę bardziej zaawansowany pod względem graficznym, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że gra została wydana kilka lat później. American Truck Simulator oferuje również większą ilość detali, co pomaga stworzyć bardziej realistyczną atmosferę. Z drugiej strony, Euro Truck Simulator 2 ma lepiej zaprojektowane modele ciężarówek i miast, co sprawia, że ​​gra wydaje się być bardziej autentyczna.

Wydawca obu gier podkreśla, że starają się odzwierciedlić rzeczywistość, ale w końcu to zabawa i rozrywka, a nie symulacja dla profesjonalistów.

 

 

Miejsca i Trasy

W Euro Truck Simulator 2 gracz podróżuje po Europie, od Wielkiej Brytanii aż po Rosję. Gra oferuje wiele ciekawych miejsc, takich jak Paryż, Berlin, Rzym i wiele innych, a także realistyczne krajobrazy i drogi, co sprawia, że ​​gra jest bardzo wciągająca.

American Truck Simulator natomiast przenosi gracza do Stanów Zjednoczonych, oferując m.in. trasy po Kalifornii, Arizonie i Nevadzie. Gra oferuje wiele pięknych miejsc, takich jak Dolina Śmierci czy Hollywood, ale niestety ma trochę mniejszą ilość miast niż Euro Truck Simulator 2.

 

 

Dostępne Ciężarówki

Euro Truck Simulator 2 oferuje w sumie ponad 70 różnych ciężarówek, a gracz może wybierać między markami takimi jak Volvo, Scania, Mercedes-Benz czy Renault. American Truck Simulator oferuje nieco mniejszą liczbę ciężarówek, ale również od renomowanych marek, takich jak Kenworth czy Peterbilt.

Fizyka i sterowanie

Obie gry mają dość realistyczną fizykę, ale nie można ich porównać do bardziej profesjonalnych symulatorów ciężarówek. Sterowanie w obu grach jest dość proste, ale wymaga trochę czasu, aby oswoić się z kierowaniem ciężarówką. W American Truck Simulator gracz może użyć zarówno klawiatury i myszki, jak i kontrolera lub kierownicy, co dodaje do gry większą różnorodność.

Dodatki

Oto lista niektórych DLC (dodatków) dostępnych w grach Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator wraz z ich cenami (w polskich złotych):

DLC do Euro Truck Simulator 2:

 1. Going East! - 39,99 zł
 2. Scandinavia - 75,99 zł
 3. Vive la France! - 75,99 zł
 4. Italia - 75,99 zł
 5. Beyond the Baltic Sea - 75,99 zł
 6. Road to the Black Sea - 75,99 zł
 7. Iberia - 75,99 zł
 8. Krone Trailer Pack - 19,99 zł
 9. Actros Tuning Pack - 15,99 zł
 10. Special Transport - 19,99 zł

DLC do American Truck Simulator:

 1. New Mexico - 39,99 zł
 2. Oregon - 75,99 zł
 3. Washington - 75,99 zł
 4. Utah - 75,99 zł
 5. Idaho - 75,99 zł
 6. Colorado - 75,99 zł
 7. International LoneStar - 23,99 zł
 8. Special Transport - 19,99 zł
 9. Heavy Cargo Pack - 19,99 zł
 10. Forest Machinery - 19,99 zł

Podsumowanie

Podsumowując, Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator to dwie wspaniałe gry symulacyjne, które pozwalają graczom poczuć się jak prawdziwi kierowcy ciężarówek. Oferują one wiele podobnych cech, takich jak realistyczna grafika, ciekawe trasy, różnorodność dostępnych ciężarówek oraz proste, ale wymagające sterowanie. Jednocześnie, obie gry mają również swoje unikalne cechy - Euro Truck Simulator 2 oferuje wiele ciekawych miejsc w Europie, bogatszą ilość ciężarówek i lepiej zaprojektowane modele miast, natomiast American Truck Simulator skupia się na Stanach Zjednoczonych i oferuje bardziej zaawansowaną grafikę oraz większą różnorodność możliwości sterowania.

W końcu, wybór między tymi dwoma grami zależy od osobistych preferencji gracza - czy bardziej interesują go europejskie miasta, czy też przygody na drogach USA. Bez względu na to, obie gry oferują wspaniałe wrażenia i są doskonałym sposobem na relaksującą zabawę.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022