grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

Iwo6443431

2 lata temu

Euro Truck Simulator 2, czyli z pozoru nudna gra.

Oto recenzja o Euro Truck Simulator 2, co zawsze wciąga mnie z powrotem do gry, ale nie mogę do końca określić, co to jest. Nie jest to najbardziej ekscytująca gra na rynku, w rzeczywistości niektórzy mogą ją nawet nazwać nudną, więc dlaczego mam 35 godzin (i wciąż rośnie) w tej grze?

Pozwól, że wyjaśnię i mam nadzieję, że zrozumiesz trochę więcej, dlaczego jestem tak zakochany w tej grze. Euro Truck Simulator 2 to gra symulacyjna opracowana i opublikowana przez SCS Software. Stoją także za American Truck Simulator, Bus Driver i Scania Truck Simulator.
„W kosmosie nikt nie słyszy, jak krzyczysz”. Tak samotność podróży pozaziemskich opisuje slogan filmowej odysei kosmicznej Obcy z 1979 roku. Chociaż przestrzeń jest opustoszała i brakuje jej obiecanych reklamowanych funkcji, którymi przyczepy mocno nas zmyliły, nie jest to najbardziej samotne miejsce, jakie można sobie wyobrazić. Nie, to prawdopodobnie trafiłoby do skromnego kierowcy ciężarówki. Jeżdżą i jeżdżą, przewożąc swój ładunek z punktu A do punktu B, bez towarzystwa, poza piskliwymi głosami nocnego radia i największymi przebojami Eltona Johna. W związku z tym linia powinna brzmieć: „Na twardym poboczu M42 nikt nie usłyszy, jak wytryskujesz na egzemplarz magazynu Ripple, zanim zapłaczesz do paczki chipsów McCoya”. Dzięki Bogu SCS Software pozwala nam doświadczyć życia w Euro Truck Simulator 2.
Mam tendencję do umieszczania pierwszych kilku punktów na długich dystansach na początku, aby zdobyć dłuższe prace i odkryć więcej agencji rekrutacyjnych i warsztatów, a następnie specjalizuję się w ADR / High Value Cargo i Fragile Cargo. Just In Time i Eco Driving wychodzę, aby trwać, ponieważ nie czuję ich wielkiej potrzeby.
Dochodzimy więc do drugiego celu gry, którym jest albo ulepszenie swojej siedziby, aby umożliwić kierowcom AI, albo ekspansję do innego miasta. Możesz zrobić to, co jeśli pamięć dobrze mi służy, ponieważ kosztują tyle samo!

Atrakcją gry jest dla mnie środowisko. Jest naprawdę oszałamiający i niezwykle wierny swojemu odpowiednikowi w prawdziwym życiu. Przejeżdżając przez Szwajcarię napotykasz górskie drogi i widoki, we Francji odwiedzasz winnice, a w Wielkiej Brytanii podróżujesz długimi autostradami, aby dotrzeć do celu. Ale to nie jest Grand Theft Auto, musisz przestrzegać zasad ruchu drogowego. Nadmierna prędkość i wypadki będą cię kosztować i musisz utrzymywać ciężarówkę w najlepszym stanie, aby uniknąć awarii silnika, a terminowość dostaw jest idealna.

Masz również możliwość dostosowania wielu rzeczy w menu opcji. Na przykład zmęczenie można wyłączyć (chociaż powody, dla których miałbyś to zrobić, nie dają ci spokoju), prawdopodobieństwo deszczu może zostać zwiększone, a nawet możesz mieć aktywowany głosem GPS (niektóre głosy są naprawdę zabawne)

Euro Truck Simulator 2 zasługuje na pochwałę za schludność swojego tytułu. Masz ciężarówkę, symulujesz jazdę po Europie, to druga gra z serii. Gotowe. Martwe proste i wiemy, gdzie jesteśmy. To, co uznałem za tak uroczo oczywiste w tej grze (i stanie się jasne dzięki tej recenzji), to to, że nie ma żadnych pretensji. Obnaża wszystko jak nieco większy mężczyzna, który idzie nago na plaży, i mówi: „I co z tego? To ja” i jako takie nie można nie dać się nabrać na cały przepis, zwłaszcza że na papierze koncepcja jest słusznie nudna. Po prostu… jeździsz. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to godne uwagi, szybko staje się to wyzwalającym doświadczeniem.

Pierwszym celem gry jest zdobycie wystarczającej ilości pieniędzy na zakup ciężarówki, aby odblokować swobodne poruszanie się i rynek towarowy (jest to w zasadzie wykonywanie zadań, ale dla własnej firmy). Wiąże się to z wykonywaniem szybkich zadań dla różnych firm lub odblokowaniem pożyczki w banku, aby trochę ją przyspieszyć. Pierwsza szybka akcja, na którą zostaniesz wysłany, zwykle znajduje się w Twoim początkowym mieście, ale gdy wybierzesz więcej zadań i postępy w grze, odblokujesz punkty umiejętności, które możesz przydzielić według własnego uznania.


Dostajesz wolną rękę nad skondensowaną wersją Europy, aby założyć firmę przewozową, ale pozbywasz się poczucia linearności, ponieważ możesz osiągnąć ten cel tak wolno lub tak ryzykownie, jak chcesz. Sednem gry są prace związane z ładunkiem – podnieś rzeczy, zabierz je do magazynu w innym miejscu, a następnie zarabiaj. Sposób, w jaki budujesz swoją firmę, łączy je razem; gromadzić pieniądze, kupować ciężarówki, garaże i pracowników.

Jednak to, co naprawdę sprawia przyjemność w tej grze, to to, jak naprawdę musisz się grindować, aby się tam dostać. Nie dostaniesz sprawnej firmy. Zaczynasz od absolutnie niczego – bez garażu, bez ciężarówki, bez pracy. Musisz działać jako freelancer, tym samym podciągając się za bootstrapy, czerpiąc z tego tyle samo, ile wkładasz. W tym miejscu zaczyna się przenikać aspekt „uwalniania” – każda dzisiejsza gra mówi ci, co robić, gdzie idź, mając tylko jeden lub dwa zaprogramowane sposoby (gry będą chwalone za umożliwienie graczowi „wyboru”, czy oferują trzy lub cztery). Nie ma tego tutaj. Euro Truck Simulator 2 nie obchodziło, czy grasz w tę grę, czy nie, a to szybko sprawia, że ​​jest tak kusząca.


Nawiasem mówiąc, wolność rozciąga się nie tylko na podejście gry do gracza – Europa jest u twoich stóp i chociaż wersja zawarta w grze jest skondensowana, w żadnym wypadku nie oznacza to „małej”. Chociaż nie dokonałem dokładnych obliczeń, ile czasu zajmuje przejechanie przez mapę, podróż z Londynu do Aberdeen zajmuje solidne pół godziny, a to tylko Wielka Brytania, która jest peonem w porównaniu z potężnymi brzegami Europa (Boże, mówię jak prounijny brat Nigela Farage'a), w której podróż międzynarodowa może z łatwością zająć godzinę lub dwie w skróconym czasie. Wirtualna Europa jest rozległa i otwarta dla biznesu, co pomaga w jeździe wytrzymałościowej, ale pojawia się pierwszy problem. Prawdopodobnie sam o tym wiesz, czytając tę ​​recenzję: wielka wirtualna Europa nie może sobie pozwolić na bogactwo szczegółów, co jest niewielką tragedią Euro Truck Simulator 2: wersja SCS Software Europe jest kurewsko nudna. Przygotuj się na jazdę przez niekończące się odcinki anonimowych autostrad, terenów wiejskich i polnych dróg, które łączą się w jedno, gdy próbujesz utrzymać koła między białymi liniami, gdy Dolly Parton lamentuje nad Jolene po raz trzeci pieprzony tej nocy. Chodzi mi o to, że nie spodziewaj się trasy po Europie. Nie oczekuj nawet wersji z parkiem rozrywki, ponieważ cyfrowe standy dla miast to tylko zbiór budynków i ruchu, więc nie dostaniesz nawet obowiązkowych punktów orientacyjnych bezinteresownie. Nie ma dreszczyku emocji ani „wow, to jest [tu wstaw pomnik]!” chwile. Co dziwne, uważam, że ta polityka oszczędnościowa się zmienia i działa na korzyść gry.


Kiedy jesteś kierowcą ciężarówki, z pewnością nie jesteś na wycieczce krajoznawczej, a znajome drogi zaczynają się mieszać, stając się tak samo nie do odróżnienia jak ostatnia, ponieważ myśli, które są na pierwszym planie, nie są tak ładne sceneria polega na tym, ile czasu zajmie dostarczenie przesyłki, a następnie zawrócenie i powrót do domu. I tak, chociaż zrzuty ekranu wyglądają jak obraz Rembrandta, w rzeczywistości będziesz patrzył na świat przez brudną przednią szybę swojej ciężarówki. Ostatecznie nie mają znaczenia; wszystko sprowadza się do jazdy, a sposób, w jaki chleb i woda stają się pysznym posiłkiem widzianym we właściwym świetle, jest niewątpliwie coś uwodzicielskiego w pewnej nijakości, w której wyróżnia się Euro Truck Simulator 2. Przewieź ładunek bezpiecznie z punktu A do B Zrób to doskonale. Zrób to szybko. Nie uderzaj w samochody. Zaparkuj idealnie. To nie jest nudne i nie jest konwencjonalnie ekscytujące. Ale, człowieku, to jest ekscytujące w dyskretny sposób. Przejazd z Liverpoolu do Rotterdamu drapie mózg w taki sposób, że milion eksplozji nigdy nie jest w stanie zaspokoić. Euro Truck Simulator 2 działa w oparciu o czynnik „Football Manager” – tylko ci, którzy usiedli i poświęcili wiele godzin na grę, naprawdę zrozumieją, a do tego momentu i tak nie ma odwrotu.


Gdybym mógł sobie pozwolić (a to moja strona, więc będę) narzekać trochę więcej, sztuczna inteligencja jest irytująco głupia jak worek kamieni i wpadnie na ciebie do woli, powodując niepotrzebne obrażenia, przecinając twoją zapłać za przesyłkę wstążkami i nałóż mandaty za kolizje („wypadek sugeruje, że nie było nikogo winnego”), które w żaden sposób nie są twoją winą. Ponadto ciężarówka ma tę niewytłumaczalną tendencję do zaczepiania się o wystające przedmioty, takie jak przypadkowe drogowskazy lub bramy, i wydaje się, że spędzasz 20% swojego czasu próbując się wydostać, co przysporzyło mi więcej niż jednego uzasadnionego bólu głowy, ponieważ poważnie utrudnia to płynność twoich podróży i ogólnie gry. Ponadto, w dążeniu do bycia symulatorem tak realistycznym, jak to tylko możliwe, oprogramowanie SCS Software czasami wypadało jako pedantyczne i irytujące, karząc postać gracza za to, że nie śpi, nie ma włączonych świateł, gdy jest całkiem jasno, i działa 51 w strefie 50 m.in. Realizm jest świetnym punktem odniesienia do strzelania w grach symulacyjnych, ale wszystko to zapewnia realistyczny ból w dupie, a programiści muszą pamiętać, że całkowicie w porządku jest robienie pewnych przerw od rzeczywistości. To i robienie 51 w strefie 50 nie jest przestępstwem, do cholery.
Rozpoczynając grę, musisz nazwać swoją firmę, wybrać preferowaną ciężarówkę i logo firmy oraz wybrać lokalizację swojej siedziby. Dzięki DLCS masz dużo większy wybór w początkowych lokalizacjach. W mojej rozgrywce wybrałem Wenecję we Włoszech, ale wielu graczy zaleca rozpoczęcie w Niemczech, ponieważ jest to centralna lokalizacja.

Moim zdaniem, teraz już na poważnie, ta gra mi się bardzo podoba. ogółem lubię tego typu gry, a tutaj jeszcze fajnie został przemycony wątek o ciężarówkach, co przekonuje mnie do tego, by zwiedzać trn ograniczony świat i rozwijać swoją firmę w tej grze.

Dodam jeszcze, że gra ta nie jest droga, jak na swoje możliwości, a oferuje naprawdę bardzo dużo. Frajdy tu spotkacie od groma. Polecam wam zakup tej gry.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy