logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

2

Trixek

11 miesięcy temu

far cry 3 recenzja

Far Cry 3 kolejna kultowa część słynnego Far Cry"a, która została wydana w 2012r. przez studio Ubisoft. Ową grę zaczyna ciekawie, ponieważ musimy uciez z niewoli (klatki) z obozu przeciwników, ale zanim to zrobimy, to przed tym toczy się dialog z jednym z naszych głównych prześladowcó (głównych przeciwnkików, którzy będą na nas polowali przez całą grę za wszelką cenę), a mowa tu o Vasie. Vass dowodzi swoją armią, która nosi czerwone ubrania, a samym Vasem i resztą dowodzi sam Hoyt, czyli drugi (prześladowca). Lecz on z porównaniem do Vasa również dowodzi armią, lecz jego żołnierze noszą żółte stroje.

Vaas Montenegro | Far Cry Wiki | Fandom

Obie armię różnią się nie tylko kolorami stroji jakie noszą, ale również ekwipunkiem jakiego używają. Główną bronią ludzi Vasa jest słynny AK-47, a ludzi Hoyta - M4A1. Naszym głównym protagonistą (grywalną postacią) w owej części jest  sam Jason Brody, który przybył z przyjaciółmi i bratem (Grantem Brody)na wyspę, lecz na owej wyspie zaczęły ich kłopoty z 2 głównymi przeciwnikami i ich armiamii. Trzecie część Far Cry"a również posiada sporo cech innych części m.in.:

-Długa, rozbudowana i ciekawa fabuła

-otwarty świat

-poszukiwanie znajdźiek

itp.

Grę zaczynamy w wiosce, w której się uzbrajamy, a następnie poznajemy mechaniki gry. Zaczyna od przejmowania masztu, który jest kluczowy, ponieważ im więcej masztów zdobędziemy, to będziemy mogli odblokować inne rodzaje broni, lecz również otrzymywać je za darmo w sklepach. Lecz maszty również odsłaniają nam większą część mapy.

Maszty radiowe w Far Cry 3 | Podstawy rozgrywki - Far Cry 3 - poradnik do  gry | GRYOnline.pl

ZNAJDŹKI: 

W owej grze naszymi głównymi znajdźkami są posążki, których w grze jest około 234 (tak plus minus). Lecz gra również zaciekawia nas misjami pobocznymi, np. misjami polowania, w czasie której musimy wyznaczoną nam bronią zapolowac na rzadkie zwierzę, ale również w owej części gry znajdują się misje poboczne u cywili (jest ich chyba 14) i każda jest inna, lecz malutki minus, są one krótki :c

Wyspa południowa (południowy zachód) | Przedmioty kultu (ukryte przedmioty)  - Far Cry 3 - poradnik do gry | GRYOnline.pl

W czasie trwania fabuły w owej części Far Cry (jak i większości innych) jest spora szansa, że niektóre postacie, które są naszymi sojusznikami niestety obrywają od przeciwnków, lub są pojmani i torturowani (...)

W grze również występuję (kolo aktywności - przynajmniej ja to tak nazywam) jest to miejsce, gdzie gra skupia całe nasze postępy i pokazuje ile ukończyliśmy gry. Pokazuje tam z reguły: ukończone misje, zdobyte receptury/bronie, znalezione znajdźki, odblokowane pojazdy (dokładniej w owej części jest ich jakos 12 lub 14). Po osiągnięciu niektórych progów postępów możemy odblokować nowe bronie, ale także receptury, które nieraz są bardzo przydatne. 

W grze istenieją również akcje, które wymagają od na klikania w pokazane klawisze, czyli quck-action. Najczęściej są onne podczas walki z niektórymy przeciwnikami. Z nich wyrużniamy Bucka (jest to postać, którą poznajemy w czasie trwania fabuły. Przetrzymuje on jednego z naszych przyjaciól i obiecaju nam go uwolnić pod warunkiem, że wejdziemy w parę miejsc i znajdziemy specjalny sztyle, co nie jest łatwe i jest czasochłonne, lecz ostatnie nasz zdradzi i nie pozwala nam opuścić miejsca, gdzie przetrzymywał zakładnika, no chyba, że się go pozbędziemy). Następnym wrogiem jest Vas, a ostatnim Hoyt (z Hoytem, jest rzecz jasna najdłuższa i najtrudniejsza walka, gdyż skubaniec - jako ostatni opponent na quick - action jest nawet sprytny i wytrzymały). W owej grze mamy również wybór, ale on jest w ostatniej misji owej gry, a jak wybierzecie (to zależy od Was) jak w większej ilości gier jeden wybór jest dobry, a jeden... zły. 

 

Moja recenzja: Gra jest bardzo dobra, nie tylko graficznie, lecz rownież fabularnie. Jest mocno rozbudowaną częścią, co sprawia, że jest jedną z lepszych części.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022