logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

4

ubbb

1 rok temu

Far Cry 5

O GRZE:

Far Cry 5 jest kolejną kultową wersją jednej z popularnych gier. Powstał 26 marca 2018r. Wyprodukowany został przez studio Ubisoft, a także owe studio wydało grę. Far Cry 5 jest kolejną grą, która ma spore rozmiary nie tylko fabularnie, ale także pobocznie. W owej grze naszym główny celem jest zlikfidowanie każdego członka rodziny Seedów. Jest ich dokładnie czterech, aby zmierzyć się z Ojcem (czyli czwartą osobą z rodziny) musimy pozbyć się 3 poprzedników: Jacoba, Faith i Josepha.

Gra jest kolejną częścią, która jest mocno rozbudowana pod kwestią fabuły, a także misji pobocznych. By zmierzyć się z każdym z członków rodziny musimy na ich terytorium wbić odpowiedni level oporu. Wbijamy punkty oporu między innymi za:

-niszczenie silosów Kultu (są to ogromne czerwone silosy, na których znajduje się znak kultu i można go spotkać praktycznie wszędzie)

-wykonywaniem misji głównych (jest to sposób, za który otrzymujemy najwięcej punktów oporu - aż 600. Dzięki wykonywaniu misji głównych szybciej zmierzymy się z członkami rodziny Seedów)

-podbijaniem posterunków (są to posterunki kultów, które mogą nam dać punkty oporu, a także nowe safezony, w których możemy zakupić nowy ekwipunek. Jak najłatwiej zlokalizować owe posterunki ? Najlepszym sposobem jest przemierzanie mapy i wyszukiwanie cywili, lub żołnierzy, którzy mają przezroczystą flagę nad głową - oni dają *cynk* gdzie jest posterunek.)

    KAŻDY z terytorium ma swoje główne wymogi (jeśli chcemy ukończyć grę w 100%), to musimy spoglądać na mapę, aby zobaczyć ile czego mamy do wykonania. Jest dużo misji głównych i pobocznych co sprawia, że w Far Crayu 5 nie ma co się nudzić ! Są również inne aktywności poboczne, które mogą nam dać nagrody. Np. wyzwania Nixona (są to wyzwania kaskaderskie tak zwane) 

   NAJLEPSZYM sposobem na zarobek gotówki jest wykonywanie misji pobocznych. Dają one sporą ilość gotówki, dzięki ktorej możemy kupować nowy, a zarazem potężniejszy ekwipunek, ale także nowe stroje dla postaci. Stroje rzecz jasna dodają tylko inną stylistykę postaci, ale nie dają żadnych bonusowych statystyk. W owej grze możemy także ulepszać swoją postać dzięki punktom umiejętności, a najłatwiejszym sposobem na ich otrzymanie jest wykonywanie misji pobocznych o nazwie *skrytki prepperskie*. Są to specjalne skrytki, które zawierają podręczniki (one dodają nam punkty umiejętności/talentów - kto jak woli), gótówkę, czasem bronie. Nieraz są takie bardzo łatwe na widoki, a czasami trzeba się namyśleć, aby się do nich dostać,ponieważ niektore są bardziej ukryte. Gra ma także misje poboczne podkastem *znajdźki*. Jest np. misja poboczna gdzie musimy dla kogoś znaleźć ileś zapalniczek co skłania nas do rozglądania się, ale także w grze występuje sporo notatek, które nieraz opoisują (teraźniejszy czas w grze lub przeszły).

    SPECJALIŚCI są to postacie, których nie ma wiele i mogą oni zostać naszymi towarzyszami, którzy zawsze pomogą nam w walce. W ich skład wchodzą ludzie, ale rownież zwierzęta. W grze mamy ich dokładnie 9.

 

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022