logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

5

Mateusz123654

1 rok temu

Farming Simulator 16

Farming Simulator 16, jest to gra, w której rozbudowujemy swoją farmę, mając na początku zaledwie kilka maszyn, ciągnika i kombajna. Do użytku są dwa małe pola oraz jeszcze mniejsza łąka. Na początku rozwijanie się nie należy do najłatwiejszych rzeczy, ale z czasem jak zdobędziemy nowe maszyny, ciągniki czy kupimy nowego, lepszego kombajna, gra stanie się o wiele prostsza.

 

Zasady i cel gry.

 

Gra nie ma jednego, określonego celu do którego wszyscy dążą. Jedni wolą na początku inwestować w nowe ciągniki, inni pola, a jeszcze inni kupią nowego kombajna, żeby szybko pokosić pole. Jeżeli jednak szybko uda nam się rozbudować, to gra stanie się o wiele prostsza. Większość osób jednak jest za tym aby najpierw uprawiać pola a potem sprzedawać zboże w skupach i zarabiać na nich pieniądze. Za te pieniądze możemy kupować różne przedmioty w sklepie i nimi uprawiać pola i łąki.

 

Maszyny

 

Ciągniki - No chyba każdy wie do czego służy ciągnik, do uprawy pola. Bez ciągników granie w Farming Simulator 16 nie ma sensu. Dobre ciągniki to lepsza i przyjemniejsza gra. 

 

Kombajny- kombajny służą do koszenia zboża, kukurydzy są także kombajny do ziemniaków i buraków. Czym lepszy kombajn tym ma większą pojemność, prędkość i szerokość. Do zboża, rzepaku i kukurydzy ( na ziarno) użyjemy trzech, różnych kombajnów. Do kukurydzy (kiszonka), ziemniaków oraz burków mamy po 1 kombajnie do wyboru. Kombajny do buraków i ziemniaków muszą być ciągnięte przez ciągnika.

 

Siewniki- siewniki służą do siania zboża, kukurydzy, rzepaku oraz buraków. Do ziemniaków mamy osobny siewnik. W sumie mamy do wyboru 3 w całej grze.

 

Kultywatory- kultywator służy do tego żeby po zebraniu plonów móc przeorać pole aby zasiać na nim nowe rzeczy. Bez kultywatora jest to niemożliwe. Mamy do wyboru 4 różne w grze.

 

Technologia nawożenia- nazwa może nie  odzwierciedla tego co chciałem przekazać w tym ponieważ nawozić możemy albo nawozem  albo obornikiem albo gnojówką. Nawóz można kupić w specjalnym miejscu obok farmy. Obornik dostajemy za słomę, którą zbierzemy z pola po pokoszeniu zboża. Gnojówkę natomiast otrzymujemy za wszystko co wywieziemy na kopiec i przerobimy. Co daje ten nawóz, obornik czy gnojówka? Dają one to, że plony zebrane z pola są o 100% większe! Jest to bardzo opłacalna metoda zarobku dla początkujących graczy. Z pieniędzy, które dostaniemy na start możemy kupić maszynę do nawożenia i plony mamy większe, przez co więcej na nich zarobimy.

 

Przyczepy- tutaj podobnie jak z ciągnikami raczej nie będę musiał tłumaczyć do czego one służą. Służą one do przewożenia towarów, na przykład zboża, kukurydzy czy ziemniaków (nie trawy!!!). Mamy 4 różne przyczepy do wyboru, o różnej pojemności.

 

Kosiarki - kosiarki, są to narzędzia, które służą do koszenia trawy na łąkach. Jeśli trawa jest wystarczająco wysoka, można ją skosić. Do wyboru mamy 2 kosiarki. 

 

Przerabiarki- Są dwa rodzaje przerabiarek. Jedne przewracają skoszoną trawę na drugą stronę ( przez co więcej jest warta) i druga, która układa ją w rządki tzw. luski. Oba rodzaje przerabiarek mają po 2 sztuki do wyboru. 

 

Presa i maszyna zbierająca bele - Presa służy do zbierania słomy lub trawy i robienia z nich bel. Bele można ładować na specjalnie przeznaczoną do tego maszynę. Bele są to takie prostokątne zbite kawałki słomy lub siana. Możemy je wywozić do krów lub owiec. Słomę możemy tylko do krów. Dostajemy z niej wtedy obornik, którym możemy nawozić pola. Siano natomiast można wywozić i do krów i do owiec. Z owiec dostajemy wtedy bawełnę a od krów mleko. Mleko i bawełna są bardzo drogie, przez co na wywiezieniu tych przedmiotów sporo zarobimy. Oczywiście słomę i siano można także wywozić na kopce, ale to już nie jest tak opłacalne. Do jednej maszyny zbierającej bele nałożymy maksymalnie 16 bel. Niestety w sklepie jest do użytku zaledwie jedna presa i jedna maszyna do zbierania bel. 

 

Zbieracz- jest to maszyna, do której można zbierać słomę oraz trawę. Ma ograniczoną pojemność, w sklepie są 2 rodzaje. Ze zbieracza słomę lub siano można wywieźć do krów, owiec lub na kopiec. 

 

TIR- Tak, w Farmingu Simulator 16 jest do użytku TIR! Można do niego dokupić albo przyczepę (większą niż największa normalna przyczepa) albo specjalny przewoźnik do np kombajna. Na ten przewoźnik wejdzie sporo maszyn, także jest to opłacalne. TIR jest bardzo szybki także na farmie niezbędny. Mamy do użytku 1 TIR. 

 

Samochód- W grze istnieje także samochód. Służy od do przewozu niektórych rzeczy. Jest to najszybsza jednostka w całej grze, także bardzo przydatny. Przy zakupie można sobie wybrać kolor samochodu, co też jest ogromym plusem. Mamy w sklepie 1 rodzaj samochodów, ale przy zmianie kolorów, wydaje się jakbyśmy mieli różne rodzaje. 

 

Leśnictwo- Leśnictwo, polega ono na wycinaniu drzew, usuwaniu z nich gałęzi, ładowaniu na specjalnie dostosowaną do tego maszynę oraz sprzedaż w wybranych punktach na mapie. Drewno jest jedną z bardziej opłacalnych rzeczy, ale bardzo drogich. Początkujących graczy może nie stać na kupno takich (są 2 osobne maszyny do wycinania i usuwania gałęzi oraz od ładowania i sprzedawania) drogich maszyn. 

 

Są to wszystkie maszyny i sprzęty do użytku w grze Farming Simulator 16. Teraz możemy skupić się na tym co robić, alby nie popełniać błędów. Wiadomo, każdy uczy się na błędach. Ale po co uczyć się na swoich skoro można na czyiś?  

 

Co robić a czego nie? 

 

Na początku gry mamy do użytku kombajna, ciągnika, przyczepę, siewnik oraz kultywator. Wszystskie te rzeczy są najsłabsze z możliwych. Do tego mamy 2 pola i łąke. Na początku gry ( niezależnie od trybu jaki weźmiemy) mamy na start 25000 monet. Zakładając że zaczęlibyśmy grę na poziomie normalnym, to w silosach mamy jeszczs po 10000szt każdego surowca na sprzedaż. Jeżeli już to sprzedamy to ilość monet na naszym koncie powinna wynosić około 100.000. Jest to spora liczba, za którą będziemy mogli całkiem dobrze zaopatrzyć naszą farmę. W pierwszej kolejności kupiłbym maszynę do naważania ( żeby mieć wiesze plony, o czym pisałem wyżej) a następnie drugiego ciągnika. Po kupieniu tych dwóch przedmiotów powinno zostać nam na koncie około 10000-15000 monet. W tym momencie zacząłbym uprawiać pola i sprzedawać zasoby w miejscach gdzie to jest najbardziej opłacalne. Następnym zakupem jakibym wykonał, byłoby kupienie presy i maszyny do zbierania bel. Jest ona bardzo przydatna przy koszeniu zboża, ponieważ wcześniej nie mogliśmy zbierać słony i po koszeniu trzeba było od razu pole przeorać. Teraz już będzie to możliwe. W późniejszym czasie kupiłbym kosiarkę, dwie przerabiarki oraz zbieracza do uprawy łąki. Następnie niech każdy gra tak jak lubi, ponieważ podstawy już zna i nie popełni najważniejszych błędów, które bardzo często kosztują wiele. 

 

Myślę że mniej więcej wytłumaczyłem zasady oraz cel gry. Jeżeli nie to zapraszam na mój kanał "Bronzer Farm". Jest tam przedstawione dokładnie krok po kroku jak się rozwijać. Zapraszam i dziękuję za przeczytanie artykułu :)

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022