grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

4

xPiorunnn

2 miesięce temu

Farming Simulator 19 - opis gry

Witajcie, w tym artykule opiszę grę Farming Simulator 19

Wstęp

Farming Simulator 19, stworzony przez firmę Giants Software, to nie tylko gra, to wcielenie się w świat rolnictwa. Gra ta, wydana w listopadzie 2018 roku, stała się wielkim hitem wśród graczy na całym świecie. Nie tylko dostarcza rozrywki, ale również edukuje o trudach i wyzwaniach związanych z pracą na roli. To fascynujący symulator rolniczy, który przenosi nas w świat ciągników, maszyn rolniczych i rozległych pól uprawnych. W trakcie tego obszernego artykułu, zagłębimy się w detale tej gry, zrozumiemy, co sprawia, że jest tak wyjątkowa, i jakie nowości wnosi w porównaniu do swoich poprzedników. Posiadam grę od 2020 i ta gra jest świetnym sposobem na relaks po graniu w jakieś strzelanki lub po jakimś ciężkim dniu.

Rośliny i zwierzęta

W grze jest 11 upraw:

 • Pszenica
 • Jęczmień
 • Owies
 • Rzepak
 • Soja
 • Słonecznik
 • Kukurydza.
 • Ziemniaki
 • Buraki cukrowe
 • Bawełna
 • Trzcina cukrowa

Możemy też zasadzić drzewa i zrobić las. Oprócz roślin są też zwierzęta, czyli: kury, krowy, konie, świnie i owce. Pamiętajcie o dbaniu tych zwierząt, aby zapewnić efektywność w hodowli.

Modyfikacje

Do farminga powstało wiele modyfikacji, jedne dodają realizm do gry, a drugie dodają nowe maszyny itp. Mody możemy pobrać z modhuba który jest w grze albo ze stronek typu LS Portal. Istnieje też mod na pory roku.

Mapy i poziomy trudności

W farmingu 19 bez dlc mamy 2 mapy: Felsbrunn - europejska i Ravenport - amerykańska. Osobiście z podstawki polecam Felsbrunn. Do wyboru mamy 3 poziomy trudności: łatwy, normalny i trudny. Na łatwym poziome trudności na mapie Ravenport otrzymujemy: 

  1. 2x Ciągnik Case IH 7210 PRO;
  2. Ciągnik Fiat 1300 DT;
  3. Kombajn New Holland TX 32 + header;
  4. kultywator RAU Polymag 300;
  5. siewnik Amazone D8-30;
  6. Przyczepę Strautmann SEK 802;
  7. 2x obciążnik Suer SB 1000;

  Wartość zestawu to dodatkowe blisko 310 000$. Nieruchomości:

  1. Duży silos
  2. Mała wiata,
  3. Dom,
  4. Dekoracje.

Na średnim zaczynamy z niczym i mamy 1 250 000$ (kredyt 250 000$) i na trudnym zaczynamy z 500 000 $. Poziom trudny jest dla prawdziwych graczy, którzy mają przegrane w farmingu 1000+ godzin. Jest to na każdej mapie

 

Na mapie Felsbrunn na łatwym otrzymujemy działki 19 i 20, maszyny:

 1. 2x Ciągnik Fendt Favorit 511C;
 2. Ciągnik Fiat 1300 DT;
 3. Kombajn New Holland TX 32 + header;
 4. kultywator RAU Polymag 300;
 5. siewnik Amazone D8-30;
 6. Przyczepę Fortschwitt HW 80;
 7. 2x obciążnik AGCO 650;

Wartość zestawu to dodatkowe blisko 280 000$. Nieruchomości:

 1. Duży silos
 2. Dom,
 3. Dekoracje.

Istnieje też możliwość grania na mapach z modyfikacji lub zrobienia jej samemu w programie GIANTS Editor.

Maszyny

W grze mamy do dyspozycji 300 maszyn! Są to na przykład: New Hollandy, Claasy, John Deery, Horsche i wiele wiele więcej. Ilość maszyn czyni tą część unikalną od poprzednich.

Podsumowanie

Farming Simulator 19 to nie tylko gra, to wnikliwa symulacja rolnictwa, która wciąga gracza w świat rolniczych wyzwań i satysfakcji z owoców swojej pracy. To fascynująca podróż przez wiejskie krajobrazy, skomplikowane maszyny rolnicze i niekończące się cykle upraw. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem symulatorów, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z grami, Farming Simulator 19 z pewnością zapewni ci wiele godzin niezapomnianej rozrywki. Zostań rolnikiem na wirtualnym polu i doświadcz życia na wsi, jak nigdy dotąd. Polecam ją kupić :)

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy