grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

Nyxuu

2 lata temu

Fears to Fathom Home Alone (ep1) - Recenzja

                                                    Moją recenzję chiałbym zacząć od omówienia sobie fabuły pierwszego epizodu.

Pierwszy epizod trwa około 20minut oraz jest darmowy na co zwrócę uwage podczas oceny końcowej.

Jest środek wakacji (12 lipiec) rodzice czternastoletniego Milesa wyjeżdzają z miasta na weekend z powodu pracy, Miles zdążył już nawet umówić się z kolegą aby ten do niego przyszedł podczas nieobecności rodziców, jego kolega Oliver nie mógł do niego przyjść więc umówili się na następny dzień, Miles spędzał ten dzień samotnie i nudno, jego dzień nie wyróżniał się niczym, był zwyczajny jak każdy inny do czasu...

 

Miles po odrobieniu swojej pracy domowej (Nie wiadomo dlaczego twórcy gry zdecydowali się na dodanie tutaj wątku z pracą domową przypominam jest środek wakacji co oznacza że Miles nie chodzi do szkoły) idzie się położyć spać, o godzinie 1:18 budzi się aby zejść na dół po wodę, gdy wraca do pokoju jego mama wysyła mu zdjęcie zrobione przez sąsiadkę (Mrs Paulę) z naprzeciwka, na zdjęciu ukazana jest czarna postać stojąca pod naszym domem. Właściwie moglibyśmy w tym miejscu zakończyć grę po prostu nie wychodząc z pokoju jednak komu by sie chciało siedzieć w pokoju podczas gdy pod naszym dodmem stoi jakis tajemniczy byt :D. a tak na poważnie, twórcy mogli dodać coś co by zmusiło nas do wyjścia z pokoju (tak Mrs Paula puka do drzwi a mama sama skłania nas do wyjścia z pokoju oraz otworzeniu tych drzwi jednak czy to wystarcza?) jednak nie zdecydowali się na nic takiego. W dodatku gdy przesiedzimy już ten czas w pokoju, przyjeżdża policja, tak naprawdę, gdy pod naszym domem stoi jakiś niezidentyfikowany obiekt przyjeżdża policja która hmmm zabiera go do radiowozu i skuwa w kajdanki? heh nie wiadomo co twórca gry miał na myśli jednak czy widok nieludzkiej postaci w więzieniu nie byłby dość zabawny?

 

Ciekawostka: podczas gdy jemy lazanie ( zawsze dokładnie po drugim kęsie) w lewej stronie ekranu ukazje się czarna tajemnicza postać wchodząca po schodach na górę jednak gdybyśmy chcieli pójść sprawdzić gdzie lub jak wygląda owa postać, nie uda nam się to, po prostu po wejściu na górę postać znika 

Właściwie nie wiadomo dlaczego twórcy zdecydowali się na taki krok skoro właściwie nic nie wnosi to do gry, może miało to skłonic gracza aby jednak zajrzał na górę? Tego nikt nie wie.

W całym Fears To Fathom bardzo podoba mi sie grafika która jest zrobiona pod klimat horrorowy.
Ciekawostka: Przy dłuższym siedzeniu przy telewizorze włączy sie pikselowa wersja filmu "Harry Potter i Komnata Tajemnic" oraz "Harry Potter i Insygnia śmierci" 

Zalety:

- Niskie wymagania sprzętowe

- Klimatyczna grafika

- Darmowy Epizod 

- Ciekawa historia

ogólna ocena: 9/10

Bardzo Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu do końca, mam nadzieje ze zachęci cię bądź odrzuci od zagrania w Fears To Fatom Home Alone (ep1).

 

     

                                                

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy