logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

10

Iwo6443431

1 rok temu

Fifa 21, czym nad zadkakuje?

Od kilku lat gry FIFA stały się szczególnie przestarzałe i chociaż główne nowe nagłówki, takie jak Podróż, VOLTA i licencja UEFA, od czasu do czasu nieco wstrząsają, nadal wydaje się, że seria jest złapana rutynę, jakby osiadł na sposób, że chce robić różne rzeczy i odmawia zbytniego wychodzenia poza tę strefę komfortu. Jasne, co roku dostajemy kilka poprawek i ulepszeń w rozgrywce na boisku, z których niektóre działają bardzo dobrze, ale w większości sytuacja pozostała w dużej mierze taka sama, szczególnie przez ostatnie kilka lat.

 

FIFA 21 wydaje się być może najbardziej niepotrzebną częścią tej serii od jakiegoś czasu. Nadal wprowadza pewne ulepszenia do rzeczywistej piłki nożnej, a w szczególności jego ofensywna rozgrywka jest płynniejsza i przyjemniejsza, ale ogólnie rzecz biorąc, nie ma tu wiele do powiedzenia na temat niezbędnych, poważnych dodatków lub zmian. 

Ale porozmawiajmy najpierw o piłce nożnej na boisku, ponieważ w końcu to jest najważniejsze w każdym tytule symulacji piłki nożnej. Na szczęście jest to obszar, w którym FIFA jest ogólnie solidna każdego roku, a FIFA 21 nie zawodzi. Rzeczywista akcja na boisku jest płynna i fascynująca jak zawsze, zachowując właściwą równowagę między dostępnością a wysokim pułapem umiejętności.

 

Jak wspomniałem wcześniej, w szczególności atakowanie rozgrywki zyskało dzięki kilku poprawkom. Na szczególną pochwałę zasługuje dodanie kreatywnych biegów, które pozwalają na posyłanie zawodnika w biegu w wybranym przez siebie kierunku zaraz po podaniu piłki, ze względu na to, jak szybkie i żwawe jest w użyciu. Nawlekanie przestrzeni, wysyłanie przepustek, a następnie rozpoczynanie biegów, aby przygotować następny atak, jest o wiele przyjemniejsze dzięki kreatywnym biegom.

 

Twoi koledzy z drużyny również wydają się być znacznie mądrzejsi w FIFA 21 niż w zeszłym roku, przynajmniej jeśli chodzi o ataki. Dzięki ulepszonej sztucznej inteligencji pozycjonowania, twoi koledzy z drużyny wydają się znacznie lepiej rozumieć, gdzie powinni być w jakim momencie. Gracze z wyższymi ocenami wydają się być szczególnie sprytni w tym, co oznacza, że ​​uczynienie konkretnego gracza głównym punktem twojego ataku, a następnie budowanie wokół niego podań jest często dobrą taktyką.

 

Oczywiście, dzięki bardziej agresywnej, atakującej sztucznej inteligencji i dodaniu kreatywnych przebiegów, oznacza to, że FIFA 21 po raz kolejny cofa się w obronie. Jest to obszar, w którym seria była szalenie niespójna przez lata i nigdy nie wydawała się radzić sobie ze słodkim miejscem. W tym roku wahadło bardzo wyraźnie przesunęło się w kierunku ofensywnego futbolu, co oznacza, że ​​defensywna sztuczna inteligencja wyraźnie pozostaje w tyle.

 

Obszarem, w którym FIFA najbardziej potrzebowała od wielu lat, jest tryb kariery i po raz kolejny tegoroczna gra nie wprowadza niezbędnych ulepszeń. W rzeczywistości jest to bardzo podobny schemat dodawania i poprawek, do którego EA Sports trzymało się w ostatnich latach. Tryb kariery FIFA 21 na pewno wprowadza pewne zmiany, a jeden w szczególności działa wystarczająco dobrze, ale ostatecznie kończą się one dodatkowymi ulepszeniami, pozostawiając resztę trybu kariery w stagnacji jak zawsze.

 

Jedyną dużą zmianą, jaką wprowadza, jest trening. FIFA 21 pozwala graczom na znacznie większą kontrolę nad trenowaniem i przekwalifikowywaniem graczy. Dla każdego zawodnika możesz ustalić konkretne schematy dla różnych pozycji i stylów gry, a im młodszy, tym lepiej zareaguje na ten trening. Daje to znacznie większą kontrolę nad postępami graczy w Twojej drużynie.

 

Na przykład przekwalifikowanie graczy na nowe pozycje jest teraz znacznie bardziej opłacalną opcją, więc jeśli masz starzejącego się skrzydłowego, który nie ma już wytrzymałości ani zwinności, aby grać na tej pozycji, ale nadal może łatwo wykonać zabójcze podanie, będziesz znacznie łatwiej będzie im przeszkolić ich, aby grali na głębszej, bardziej centralnej pozycji.

 

Tymczasem dzięki nowym funkcjom treningowym masz teraz dużą kontrolę nad młodymi zawodnikami w swoim klubie i ich postępami. Gry FIFA często próbowały przesunąć rozwój młodzieży i skauting na graczy w trybie kariery w niepełnych latach, ale zawsze wydawało się, że jest to w najlepszym razie rozczarowujący system. W FIFA 21, mając do dyspozycji narzędzia, masz znacznie większą motywację do trenowania i doskonalenia zawodników we własnej akademii, aby pomóc im się rozwijać.

Spajając to wszystko, dochoszę do konkluzji, że gra ta jest warta swych pieniędzy.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022