grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

6

Ciastekk

2 lata temu

Fortnite- ogólna historia, eventy, nowości i moja własna opinia

  Fortnite to gra która zasłyneła z battle royal, posiada ona także inne tryby np. Ratowanie świata (aktualnie koszztuje 64.50zł). W grze był także tryb Plac Zabaw, który obecnie został zastąpiony Trybem Kreatywnym. Na trybie kreatywnym są rózne mapy np. 

Rockets vs Cars, Autora BertBuilds

Prison Breakout, Autora Echo

222 Levels Deafult Deathrun, Autora NGL-OLD

Przygoda Fortnite rozpoczeła się 26 września 2017 roku. Gra ta jest podzielona na sozony, oraz teraz już nawet rozdziały. W grze istnieją tzw. "OG" skiny np. uważana według graczy za najżadszego skina Renegade Raider. Wraz z kolejnymi sezonami skiny stawały się coraz rzadsze np. Różowa Ghoul Trooper. Aktualnie mamy Pierwszy sezon rozdziału Trzeciego. Gracze Fortnite byli zachwyceni, gra robiła furrorę, nie była Pay2Win, oraz przyjemnie się grało, ponieważ nie było toksycznych graczy tzw. "Dzieci Fortnite". Niestety już w po rozdziale pierwszym zaczeli grać młodski gracze (poniżej 12 roku życia) co zaczeło psuć rozgrywkę. 2 Lutego 2019 roku do Fortnite przybył Marshmello, i zagrał koncert! Fortnite dzięki temu uzyskało wielu nowych fanów, oraz zainponowało starym graczom, którzy częściowo wrócili do Fortnite.

W 10 sezonie rozdziału pierwszego, Fortnite postanowiło zrobić event kączońcy rozdział 1. Event był bardzo dopracowany, Fortnite wessała czarna dzióra, która przeniosła nas na nową mapę. Niestety musieliśmy czekać aż 3 dni w czarnej dziurze na nowy sezon. Fortnite sezon 1 rozdziału drugiego rozpoczął się wraz z nową mapą i nowymi możliwościami. Tutaj łapcie Trailer https://www.youtube.com/watch?v=EhpWaXElmcA. 26 kwietnia 2020 roku odbył się koncert Travisa Scoota w Fortnite tutaj cały koncert na orginalnym kanale Travisa https://www.youtube.com/watch?v=wYeFAlVC8qU. Event był bombowy, ale myślę że nie tylko ja się tak dobrze bawiłem, ponieważ włącznie ze mną event obejrzało ponad 27 milionów osób! A sam Travis za wystąpienie w Fortnite dostał 10 milionów dolarów!

W rozdziale trzecim odbyły się FNCS trio w Fortnite, które uwaga wygrali POLACY wygrali 1.200.000 zł! Dokładniej Setty, KamiFN oraz teeq. Niestewty z tego ponad miliona złoty nie zostało im dużo, Fortnite liczy podatek, Team'ówi musieli zapłacić oraz jeszcze podzielić to na trzech ale w każdym razie, zyskali pieniądze i popularność. Następnie odbył się jak dla mnie jeden z najbardziej dopracowanych eventów czyli zakończenie rozdziału 2. W evencie wystąpił sam Dwayne Douglas Johnson znany także jako The Rock lub po prostu Rock (kamień). Po rozpoczęciu rozdziału trzeciego zostaliśmy przeniesieni na nową mapę. Każdy się zdziwił, ponieważ do gry trafiły nowe bronie, a większość starych usunięto przez co dużo graczy się zdenerwowało, lecz odkryto, że mają wrócić Tilted Towers z rozdziału pierwszego sezonu drugiego co bardzo zadowoliło graczy. Do karnetu bojowego wkroczył sam SpiderMan! A do gry jego sieci, co umiliło grę graczom zarówno na arenie jak i innych trybach gry. 

  Ciekawostki- Największym turniejem Fortnite był WorldCup, który wygrał Bhuga. Wygrał on 3 miliony dolarów! Został on okrzyknięty mistrzem Fortnite. W "złotym okresie" Fortnite (2018-2019) Epic Games zarobiło około 9.2 miliarda dolarów na Fortnite. Fortnite jest najlepszą wydaną grą od firmy Epic Games. Epic Games utworzyło także wersję gry Ratowanie świata do Fortnite, która jest starsza niż Battle Royal, ale wygenerowała owiele mniej pieniędzy. Ojciec Bhugi który grał w Ratowanie świata namówił syna do zagrania w Fortnite, lecz jemu Battle Royal bardziej przypadło do gustu, więc można powiedzieć, że gdyby nie Ojciec, Bhuga nie wygrałby trzech milionów dolarów. Ojciec Bhugi nie wieżył, że jego syn wygra WorldCupa co jednak okazało się złudne. W Fortnite istnieją dzieci, które potrafily założyć ogromny kredyt na kartę kredytową rodziców przez Fortnite. Jednymi z miliona takich sytuacji są te top 5 https://www.youtube.com/watch?v=gYafdnEjWLY

 Ratowanie Świata - Polega na osłonie swojej bazy, przeróżnymi budowlami przd Zombie. Można tam kupywac lub zdobywać postacie,bronie lub schematy broni ze specialnych paczek lub codziennego sklepu. Występują tam także Trade'y, niestety dużo osób scamuje (okrada inne osoby), ale powstały specialne serwery discord, na niektórych są specialne rangi świadczące o legitnym Trade'owaniu (wymienianiu się) np. serwery youtuberów Herooske, Vexar, FIliq, Nores! i wielu innych. Tryb ten można także kupić dla waluty Fortnite czyli V-dolców, ponieważ są tam proste wyzywanie o np. 50,100 lub nawet 200 v-dolców albo codzienne nagrody, w których co jakiś czas można nawet trafić 1000 v-dolców.

Tryb Kreatywny- Jest to tryb do wybrania w Battle Royal w zakładkach nad przyciskiem graj.Są tam dostępne mapy od różnych twórców, najczęściej są to mapki do trenowania, minigierki lub deathruny. Można także stworzyć swoją mapę, a jeśli będzie duże zainteresowanie można nazwet dostać się do top 10 najlepszych map miesiąca/tygodnia. W Fortnite jest dostępne granie customów, Scrimów, late game, Top Model, chowany, simon mówi itp. u youtuberów, u których można zyskać dobrą zabawę oraz czasem nawet nagrody w postaci v-dolców, prezentów, dodania do znajomych i milion różnych innych rzeczy to zależy od osoby. Osobiscie polecam granie takich trybów bo sprawia to dużo radości i Fun'u z gry.

Statystyki - W Fortnite powstają różne Team'y lub grupy, które sprawdzają najczęściej po punktach na arenie i ogólnych statystykach, co można zobaczyć na każdej platformie. Wystarczy mieć telefon, lub cokolwiek innego i wpisać lub wejść w podany tu link https://tracker.gg Wpisać swój nick z gry i na spokojnie, bez żadnych komplikacji sprawdzić swoje statystyki na arenie lub na zwykłym trybie solo/duo/trio/squady. 

Teamy Fortnite - W Fortnite powstają różne grupy osób lub większe Teamy, która płacą za granie turniejów z dopiskiem w nicku. Grupy nie muszą liczyć tysiąca osób, nie liczy się ilość tylko jakość. Najlepszym team'em Polsce do tej pory jest Team Kinguin [Kinguin]. 

Moja własna ocena Fortnite - Według mnie Fortnite, nie jest najgorszą grą, lecz powoli zmierza w tym kierunku. Eventy trochę go ratują, ale coś czuję za za 2/3 lata niestety upadnie, chociaż nie mogę przewidzieć co wtedy będzie. W grze jest bardzo dużo toksycznych dzieci, powinna być wprowadzona weryfikacja wiekowa, oraz Epic powinna słuchać się graczy a nie robić przeciwieństwo tego co my chcemy. Do połowy rozdziału 2 gra była jeszcze spoko, ale teraz gra się zmieniła ciężko się gra zwłaszcza, że trochę się zmienia w Pay2Win, ponieważ wystarczy kupić pada i użyć nowego szybkostrzelnego Pm'a i włączyć Aim assista, teraz na konsolach są takie ustawienia, że z łatwością w miesiąc, nawet nie można opanować budowanie, co staje się już zbyt op. Plusem jest że Epic daje niższe ceny V-dolcy, ale minusem że nowe skiny wyglądają coraz gorzej i coraz gorzej. Sama gra mi się podoba ale bardziej oddziały ze znajomymi, ponieważ na na arenie wystarczy że zaczniesz się bić z jedną osobą a już przyjdą 3 kolejne oddziały i gonią cię do końca gry. Kiedyś Tryhardowałem w tą gre, lecz teraz już się nie opłaca, więc gram ForFun i staram się bawić tak dobrze jak zaczynałem swoją historie z Fortnite. Moja ogólna ocena fortnite to 6.5/ 10. Mam nadzieję że artykuł się spodobał i życzę Miłego Dnia/wieczoru/nocy/ranka, i mam nadzieję że poziom TryHardu się zmieni.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy