grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

Verun

11 miesięcy temu

Geometry Dash: Gra mobilna, która wciąga miliony graczy na całym świecie

W tym artykule opiszę wam moją jedną z ulubionych gier mobilnych, czyli Geometry Dash.

Geometry Dash – Aplikacje w Google Play

 

Czym właściwie jest Geometry Dash?

Geometry Dash to jedna z najpopularniejszych gier mobilnych, której głównym celem jest pokonanie poziomów pełnych przeszkód i pułapek. Gra została wydana przez studio RobTop Games w sierpniu 2013 roku. Od tego czasu zyskała miliony fanów na całym świecie. Gra ta jest dostępna na różnych platformach, w tym na urządzeniach mobilnych oraz na komputerach. Geometry Dash łączy w sobie trudne poziomy z dynamiczną muzyką i stylową grafiką, a gracze muszą kontrolować postać, przeskakując przeszkody i unikając niebezpieczeństw.

 

Rozgrywka w Geometry Dash

W Geometry Dash gracz kontroluje postać, która porusza się w jednym kierunku i musi unikać przeszkód na swojej drodze. Przeszkody te obejmują bloki, kolce, pułapki i wiele innych. Gra ma również wiele różnych trybów gry, takich jak tryb normalny, tryb trudny, tryb demoniczny i wiele innych.

Gra jest znana z bardzo rygorystycznych wymagań co do precyzji i czasowania ruchów gracza. Nawet najmniejszy błąd może spowodować, że postać zostanie zniszczona i trzeba będzie zacząć poziom od nowa. Jednocześnie Geometry Dash jest bardzo wciągająca i zachęca graczy do podejmowania kolejnych prób, aby osiągnąć coraz lepszy wynik.

Geometry Dash na Steam

W Geometry Dash nie ma przerw, a gra kończy się tylko wtedy, gdy gracz popełni błąd i przegra. Jednak gracze mogą również odkryć ukryte obszary i sekretne poziomy, co dodaje dodatkowego wyzwania do gry. Gra oferuje również wiele postaci, które można odblokować, aby zwiększyć różnorodność i zabawę.

 

Muzyka w Geometry Dash

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów Geometry Dash jest jego muzyka. Gra zawiera wiele różnych utworów EDM, które idealnie pasują do tempa i stylu gry. Muzyka ta jest często bardzo motywująca dla graczy, co pomaga im utrzymać wysoki poziom skupienia podczas gry.

Geometry Dash (Jumper) – Single wykonawcy Player One | Spotify

 

Oficjalne poziomy w Geometry Dash ze względu na poziom trudności

Difficulty: Easy

 1. Stereo Madness

 2. Back On Track

Difficulty: Normal

 1. Polargeist

 2. Dry Out

Difficulty: Hard

 1. Base After Base

 2. Can't Let Go

Difficulty: Harder

 1. Jumper

 2. Time Machine

 3. Cycles

 4. Blast Processing

 5. Geometrical Dominator

Difficulty: Insane

 1. xStep

 2. Clutterfunk

 3. Theory of Everything

 4. Electroman Adventures

 5. Electrodynamix

 6. Hexagon Force

 7. Fingerdash

Difficulty: Demon

 1. Clubstep (odblokowuje się po zebraniu 10 monet)

 2. Theory of Everything 2 (odblokowuje się po zebraniu 20 monet)

 3. Deadlocked (odblokowuje się po zebraniu 30 monet)

Top 10 Easiest Insane Levels | Geometry Dash Amino

Społeczność Geometry Dash, czyli poziomy tworzone przez graczy

Geometry Dash posiada również narzędzia do tworzenia własnych poziomów, które pozwalają graczom na stworzenie swoich własnych przeszkód i pułapek. To daje im możliwość przejścia swoich własnych poziomów i podzielenia się nimi z innymi graczami. To pozwala na jeszcze większą różnorodność w grze i umożliwia graczom stworzenie swojego własnego świata Geometry Dash.

Najbardziej popularne poziomy stworzone przez graczy to m.in :

 1. Sonar (został pobrany ponad 50 milionów razy i ma więcej niż 4 miliony polubień)

 2. OuterSpace (również został pobrany ponad 50 milionów razy i ma więcej niż 3 miliony polubień)

 3. Level Easy (też ma więcej niż 50 milionów pobrań i posiada ponad 3 miliony polubień)

 4. The Nightmare (został pobrany ponad 50 milionów razy i ma więcej niż 3 miliony polubień)

 5. Retray (liczba pobrań wynosi ponad 50 milionów oraz posiada ponad 5 milionów polubień)

 6. Promises (posiada więcej niż 40 milionów pobrań i ponad 3 miliony polubień)

 7. Dreamland (został pobrany ponad 40 milionów razy i ma więcej niż 2 miliony polubień)

 8. Dark Paradise (ma więcej niż 40 milionów pobrań i poziom został polubiony ponad 3 miliony razy)

 9. Acid Factory (liczba pobrań tego poziomu wynosi ponad 40 milionów i ma więcej niż 2 miliony polubień)

 10. Bloodbath (posiada więcej niż 40 milionów pobrań i został polubiony ponad 2 miliony razy)

 

Inne wersje Geometry Dash

Oprócz oficjalnej gry, którą możemy kupić istnieje także:

 1. Geometry Dash Lite - to wersja demo, która powstała gdy RobTop zrobił pierwszą aktualizacje oficjalnej gry czyli Update 1.1. Co aktualizacje dodawany jest jeden poziom do wersji Lite. Posiada kilka dodatkowych ikon, oraz nie ma dostępu do The Vault i edytora poziomów. Można wybrać ikonę oraz statek.

 2. Geometry Dash Meltdown - jest to dodatek do oficjalnej gry. Zawiera w sobie 3 poziomy. Za każdy z nich, które mimo, że nie są Demonem, można otrzymać nagrody Ultimate. Pozwala na zmianę wyłącznie kostki i kolorów. Ma brak dostępu do The Vault i edyotra poziomów

 3. Geometry Dash World - składa się ze światów, obecnie dwóch; dodaje nowe osiągnięcia, oraz za pomocą jej możemy za darmo grać w poziomy online na swoim urządzeniu, jednak tylko ocenione i wybrane. Nie można tworzyć poziomów. Została wydana ok. miesiąc przed Update 2.1

 4. Geometry Dash Subzero - jest to gra podobna do wersji Meltdown, jednak w stylu zimowym. Posiada ona zaledwie 3 poziomy. Wydana została 21 grudnia 2017 roku na urządzenia z systemami Android lub iOS. Gra umożliwia transfer danych do pełnej wersji Geometry Dash.

Every Geometry dash level! with coins! (GD, Meltdown, Subzero, World, 37 levels) - YouTube

Ciekawostki i dodatkowe informacje o Geometry Dash

 1. Geometry Dash to jedna z najbardziej popularnych gier mobilnych wszech czasów, z ponad 100 milionami pobrań na całym świecie.

 2. Gra została stworzona w ciągu zaledwie kilku miesięcy, a jej pierwsza wersja była dostępna na platformie Newgrounds.

 3. Geometry Dash oferuje graczom ponad 20 poziomów, które można przejść na różnych poziomach trudności, od łatwych do ekstremalnie trudnych.

 4. Jednym z najbardziej znanych elementów gry jest jej ścieżka dźwiękowa, która zawiera muzykę EDM, stworzoną przez różnych artystów.

 5. Gra pozwala użytkownikom na tworzenie i udostępnianie swoich własnych poziomów, co pozwala na niekończącą się zabawę i tworzenie niezwykłych wyzwań.

 6. W 2017 roku Geometry Dash otrzymała nagrodę na Europejskiej Gali Gier Mobilnych w kategorii "Najlepsza gra zręcznościowa".

 7. W grze występują różne postacie, takie jak kula, statek kosmiczny, UFO, pojazd i robot, które można kontrolować podczas przechodzenia poziomów.

 8. Gra może być wyzwaniem dla osób o niskiej tolerancji na frustrację, ponieważ nawet łatwe poziomy wymagają precyzji i cierpliwości.

 9. W 2015 roku Geometry Dash została wydana na platformie Steam, co umożliwiło graczom na dostęp do gry na komputerach.

 10. Geometry Dash nieustannie się rozwija, co oznacza, że ​​gracze mogą oczekiwać kolejnych aktualizacji, poziomów i dodatków w przyszłości.

What is the best level in Geometry Dash? | Dashword

Podsumowanie

Podsumowując, Geometry Dash to gra, która łączy w sobie proste sterowanie, trudne przeszkody, wciągającą muzykę i narzędzia do tworzenia własnych poziomów. Gra ta cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a jej unikalne cechy i styl zachęcają graczy do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i rywalizacji z innymi graczami.

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy