logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

13

Michal

4 miesięce temu

Gothic: Mała i skromna recenzja

 

 

 

Recenzja

Gothic to kultowa gra RPG o przygodach Bezimiennego bohatera który z niewiadomych przyczyn trafił za magiczną barierę w Górniczej Dolinie zwanej też Kolonią Karną. Po tym jak bohater zostanie przywitany przez strażnika Bullita i dwóch z imienia nieznanych strażników, niespodziewanie pojawia się przywódca cieni Diego który ratuje nas od bandytów po czym bohater pyta się go czemu to zrobił i po wstępnej rozmowie dowiadujemy się że w Koloni są trzy obozy. 

 

Stary Obóz: Rządzony przez baronów zwanych też magnatami głównie głównego ich przywódcy pers pakującego z Królem Myrtany Rhobarem II, czyli Gomezem, pobocznym lecz nie głównym antagonistą gry i który przyjmuje nas w szeregi ów obozu

 

Nowy Obóz: Kierowany przez najemnika o imieniu Lee i byłego królewskiego generała i poniekąd Laresa, przywódcę bandytów zwanych też szkodnikami w którym w przeciwieństwie do pierwszego wspomnianego obozu nie ma tam nikogo kto by mówił co robić a czego nie.

 

Obóz na Bagnie: Zwany też Obozem Bractwa, kierowany przez Y’Beriona guru zwanego  też jaśnie  oświeconym i który przed laty doznał wizji który zesłał mu bóg Śniący i którego będziemy musieli odnaleźć w celu wydostania za bariery.

 

Następnie, Bezimienny rusza w drogę i pomimo iż Stary Obóz jest najważniejszym miejscem gdzie powinniśmy się udać to możemy wybrać inny i niezależności kiedy skończymy zadanie od Diego zwane testem zaufania w którym mamy dostarczyć innemu cieniowi o imieniu Ian list od Diego i od którego po kilku innych zadaniach dostaniemy zadanie zabicia Królowej Pełzaczy jako członek jednej z trzech gild po czym uczestniczymy w rytuale w którym wraz pozostałymi wyznawcami sekty, Y’Berion  chce skontaktować się ze Śniącym co kończy się bardzo złym skutkiem po tym nasz bohater udaje się na Cmentarzysko Orków. 

 

Cóż myślę że sporo już za spoilerowałem a starałem się przedstawić Gotic’a tak jak umiem i nie mniej powiem iż gra jest pełna przygód, akcji i zwrotów akcji, polecam od razu iść do Starego Obozu nie zabijając jedynie potwory na placu wymian, by wykorzystać później nabyte umiejętności myśliwskie u jego z nauczycieli polowania i zaufajcie mi warto, bo mamy dzięki temu futra które możemy sprzedać i zdobyć na tym bryłki złota w postaci magicznej rudy która odgrywa bardzo kluczową rolę.

 

Również możemy wykonywać zadania poboczne co się opłaca gdyż na możemy napić przydatnych nam exp’a i doświadczenia poziomu.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ciekawostka

Gothic o którym napisałem tą recenzję miał być  nieco bardziej rozbudowany, jak np. w pierwotnych planach Plac Wymian miał tętnić życiem czego możecie się dowiedzieć na nie któych stronach i youtube, polecam to drugie, bo warto.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022