grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

13

pkeydrop876

2 lata temu

Green Hell

O GRZE:

Gra zostałw wyprodukowana przez studio Creepy Jar, a także przez nich wydana w 2019r. Green Hell działa takimi samymi mechanikami, jak jego (łatwiejszy) zamienni - The Forest. Jest to również gra przetrwanie - horror z kamert pierwszoosobowej. 

Gre rozpoczynamy w obozie w środku dżungli, a w nim jesteśmy ze swoją żoną. Następnie przechodzimy samouczek, który wprowadza nas do początków w grze. Po kilku dniach żona opuszcza namiot zostawiając nam niespodziankę (zegarek, który pokazuje nasze potrzeby: woda, węglowodany, tłuszcze). Wtedy jesteśmy zdani na siebie i możemy zacząć zwiedzanie ogromnej dżungli, w której wszystko stanowi dla nas zagrożenie. Do owych zagrożeń zaliczamy: węże, skorpiony, pająki, tubylców, dziekie zwierzęta. 

Gra jest bardzo realna, ponieważ (jak wspomniałem wyżej) jest w niej wiele zagrożeń, ale rownież są zagrożenia zdrowotne, jak np: gorączka, zatrucie, senność. RObaki także stanowią zło. Jeśli są na skórze to nie, ponieważ łatwo je zdjąć, ale jeśli będą pod skóry, to bez wymaganych przedmiotów nie możemy nic z nimi zrobić. 

Gra ma kilka poziomów trudności, ale można grać albo przetrwanie (tryb gdzie nie ma fabuły i gramy poprostu dla przetrwania - jak sam nazwa na to wskazuje), albo tryb fabuły (gdzie już fabuła razem z przetrwaniem się łączy). 

Najlepszym sposobem na przetrwanie jest craftowanie przedmtiotów, które je ułatwią. Można także niektore znaleźć, ale to rzadziej. Zaczynamy od kamiennych broni i narzędzi, gdyż musimy mieć na początku czym ścinać drzewa lub bronić sie przed dzikimi zwierzętami i tubylcami. 

Większość przedmotów jakie znajdziemy możemy zabrać w cvałości lub przetworzyć. Gra wymaga od nas także decyzji, ale niektóre moga nas łatwo w niej zabić. Spora część roslin i pożywienia może być oznaczona jako (nieznana roślina), a niekiedy można je zjeść. Nieraz moga pomagać na zatrucie, gorączkę, a także zwiększać nasze zdrowie psychiczne, a niekiedy mogą nam bardzo zaszkodzić. NIe dość, że zwiększyć nam zatrucie pokarmowe i dodac gorączki, to mogą niera także znacznie obniżyć zdrowie psychiczne, a one w grze odgrywa bardzo ważną rolę. Jeśli zdrowie psychicznie spadnie nam niemalże do zera, to będziemy mieli halucynacje, a niekiedy będziemy także zauważać zmyślonych tubylców. Nie są oni prawdziwi i nie zadaja nam obrażeń. 

Gra posiada wiele mechanik, ponieważ poza odkrywaniem świata, przechodzeniem fabuły, ulepszania swojej postaci pod kątem wyposażenia, możemy także zabawić sie w naukowców. Niekiedy mamy miejsca, gdzie musimy rozpalić małe ognisko i wsadzić wymagane skladniki, aby uważyć tak zwaną (ajoaskę). 

Można także budować budowle, schronienia i wiele więcej, jak to bywało w The Forest. Tylko w Green Hell budowaniewymaga więcej pracy, ponieważ tu nieraz wymaganych przedmiotów trzeba trochę poszukać. Bardzo często są potrzebne liście, patyki, kłody, i inne. Oczywiście nie jest to jak w TF, że liście to liście, ale każdy liść jest inny, np. liść bananowca. Można użyć wyobraźni i zbudować ogromną wioskę, ale dużo łatwiej jest budować ją wspólnie z przyjaciółmi w trybie gry wieloosobowym. Niekiedy budowa wymaga mniejszej ilości czasu, a niekiedy więcej, ale jeśli jest się bardzo doświadczonym graczem, który wie wszystko co gdzie jest, z czym reaguje itp. to budowanie w owej grze jest bardzo łatwe i przyjemne.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy