logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

Lubiekroliki

5 miesięcy temu

Gry na Plus - jak napisać dobry artykuł?

Jak napisać dobry artykuł na grynaplus ?

Siema, w tym artykule napiszę wam jak krok po kroku napisać dobry artykuł na stronie grynaplus.pl Zacznijmy od tego czym w ogóle jest strona gry na plus i o co chodzi z tymi artykułami? Tak w skrócie na tej stronie dostajecie punkty za granie w gry i wykonywanie różnych ciekawych zadań. Potem za punkty możecie sobie odebrać paysafecard, skiny do gier, karty podarunkowe do różnych sklepów itd. Ja akurat niezbyt lubię grać w gry i dla mnie najlepszym sposobem na szybkie punkty jest poprostu pisanie artykułów. Limit jest taki, że za artykuł możecie dostać maksymalnie 400 punktów i możecie napisać najwyżej jeden artykuł w ciągu doby. Dlatego też skoro i tak nie można pisać więcej niż jeden artykuł dziennie, najlepiej żeby ten, który piszecie dał Wam 400 punktów. Za chwilę powiem Wam oczywiście jak to zrobić, ale zanim to, to chciałam jeszcze dodać, że gdybyście pisali codziennie artykuł to po 30 dniach mielibyście 12 000 punktów (co w przeliczeniu na pieniądze daje dokładnie 100 złotych). Może dla niektórych jest to mało, jednak na przykład mi pisanie artykułów sprawia przyjemność. Także zarabiam za robienie tego, co lubię! Jeżeli chcecie zdobyć dużo punktów to najlepiej znaleźć na tej stronie coś, czego robienie będzie dla Wam przyjemnością. W moim przypadku są to tytułowe artykuły :)

Pomysł na artykuł

Oczywiście niczego nie napiszecie, jeśli nie będziecie mieć pomysłu. Najlepiej jest pisać o jakiś grach lub poprostu o tej stronie (grynaplus.pl). Jeśli macie swoją ulubioną grę, możecie napisać o niej kilka artykułów: w jednym z nich opiszecie ciekawostki o tej grze, w drugim napiszecie poprostu ,,wzmianka o grze'' w innym możecie napisać poradnik jak mieć wysoki level/dużo monet w (nazwa waszej ulubionej gry).

Punktacja

Nasze wynagrodzenie zależy od tego, ile znaków napiszemy. Oczywiście im więcej znaków, tym więcej punktów dostaniemy za nasz artykuł. A punktacja wygląda następująco

-2500 i więcej znaków - 100 punktów. Ogólnie 2500 znaków to naprawdę niewiele i jak się postaramy to możemy napisać taki artykuł w kwadrans. Tyle znaków może napisać nawet ktoś, kto w ogóle nie zna się na tego typu rzeczach.

-4500 i więcej znaków - 200 punktów. Napisanie tylu znaków nie stanowi większego problemu i napewno jest to realne. Często poprostu siadam i piszę artykuł, tylko co jakiś czas sprawdzając licznik znaków i właśnie najczęściej wychodzi mi około 5000 znaków

-6500 i więcej znaków - 300 punktów. Jak chcemy tyle napisać to trzeba już mieć jakiś pomysł i najlepiej mieć zarys w głowie co mniej więcej napisać. Podczas pisania pewnie przypomni się nam coś jeszcze (ja tak mam bardzo często)

-10000 i więcej znaków - 400 punktów. Oczywiście napisanie dziesięciu tysięcy znaków nie jest łatwe, dlatego właśnie piszę ten artykuł, by wam pomóc. Nie jest to łatwe, jednak jest jak najbardziej realne, możecie pisać takie nawet codziennie. Zawsze najciężej jest zacząć pisać a potem się rozkręcacie i jest o wiele łatwiej. Potem już za kilkunastym artykułem idzie Wam naprawdę coraz lepiej i obecnie najlepiej pisze mi się właśnie takie artykuły bo w tylu znakach idealnie mieszczę wszystko, co mam do przekazania.

Jak mieć dużo znaków?

Pamiętajcie, że jak nie macie za dużo do napisania to nie warto na siłę pisać 10 000 znaków. Jak będziecie pisać cały czas to samo, specialnie rozwlekać itd. to uwierzcie mi, że będzie to widać! A wtedy administratorzy strony mogą Wam nie zaakceptować artykułu i nie dostaniecie punktów! Lepiej dostać 100 czy 200 punktów niż napisać bezsensowny artykuł, którego i tak nie zaakceptują. Jednak jeżeli na przykład macie 9 tysięcy znaków, a oczywiście chcecie mieć 10 tysięcy, to tak do tysiąca znaków da się jeszcze wyciągnąć. W takim wypadku zastanówcie się, czy nie wiecie jeszcze czegoś o opisywanym temacie. Załóżmy, że opisaliście swoją ulubioną grę i skończyliście artykuł, ale jak napiszecie tysiąc znaków więcej to dostaniecie 400 punktów zamiast 300, więc chcecie napisać jeszcze ten tysiąc. Możecie w takim razie napisać ciekawostki o tej grze, waszą opinię, jakie waszym zdaniem są jej plusy i minusy itd. Jednak pamiętajcie, że ilość znaków jest ważna bo zależy od tego ile zarobicie, ale nie jest najważniejsza w tych artykułach! Fajny jest już sam fakt, że inni będą czytać twój artykuł i przy okazji dostaniesz za niego trochę punktów... Chodzi mi o to, żeby nie pisać tych artykułów tylko i wyłącznie dla punktów, bo to naprawdę mija się z celem.

Jak mieć estetyczny artykuł?

Ważne jest to, aby Wasz artykuł był estetyczny - w przeciwnym wypadku może zostać odrzucony (nie dostaniecie wtedy punktów). Mówiąc estetyczny mam na myśli podział na wstęp, rozwinięcie oraz zakończenie, używanie nagłówków i akapitów oraz dodawanie do waszego artykułu tematycznych grafik. Oczywiście ważne jest też to, aby Wasz tekst miał jakiś sens i najlepiej, żeby był związany ze stroną grynaplus lub z jakąś grą. Rzecz jasna to musi być WASZ TEKST i to jest bardzo ważne, bo w przypadku plagiatu wasze konto może zostać usunięte na stałe! Dlatego naprawdę nie warto ryzykować tym bardziej, że gdy usuną Wam konto to nie dość, że stracicie wszystkie punkty to jeszcze nie będziecie mogli założyć nowego konta (na tej stronie można mieć tylko jedno konto i nawet jak to pierwsze zostanie usunięte to nie da się założyć drugiego).

Ogólnie jak wchodzicie w zakładkę ,,napisz artykuł'' to macie różne rekomendancje (dobrze jest się do nich zastosować) i oczywiście dokument tekstowy, w którym piszemy nasz tekst. Rzecz w tym, że oprócz pisania tekstu możemy też zadbać o kwestie estetyczne za pomocą narzędzi do edycji. Są to podstawowe, klasyczne narzędzia do edycji, a zarazem wystarczające, aby tekst dobrze się czytało. Mamy między innymi opcję kursywy, pogrubionego tekstu lub tekstu w kolorowej ramce. Polecam ich używać, bo taki tekst zdecydowanie przyjemniej się czyta i jest on poprostu estetyczny. 

Opinie artykułów

Jeżeli chcecie pisać naprawdę dobre artykuły, warto brać pod uwagę opinie innych na ich temat. Wiadomo, że jeśli ktoś nas nie lubi to wystawi nam raczej niższą opinię, a twój przyjaciel da ci 5 gwiazdek, jednak nie tylko oni skomentują twój artykuł. Komentarze osób, które znasz najlepiej poprostu ignorować, bo raczej nie są one do końca obiektywne. Ważne jest też to, aby nie zniechęcać się, jak dostaniesz niskie opinie - to znaczy, że według innych twój artykuł poprostu nie był godny uwagi. Pamiętajcie o tym, że artykułu nie piszecie tylko dla punktów! Jest to naprawdę niezwykle ważne i jeżeli chcecie, żeby Wasz artykuł nie tylko był zaakceptowany, ale też poprostu dobry, to nie radzę mieć takiego podejścia. 

Plusy i minusy pisania artykułów

Oczywiście dla jednych pewne rzeczy będą plusem, a dla innych te same minusem. Z tego właśnie powodu nie będę tutaj pisała moich własnych odczuć na temat artykułów, za to postaram się być w miarę możliwości obiektywna. 

Plusy:

- można zdobyć nawet 400 punktów za jeden artykuł !

- nie ma konkretnego tematu, na który trzeba pisać artykuł - w sumie możemy napisać o czymkolwiek, tylko najlepiej o czymś związanym z jakąś grą

- posiadamy dokument tekstowy z prostymi w obsłudze narzędziami edycji, które swoją drogą też nadają naszym artykułom klimat

Minusy: 

- często ciężko jest znaleźć tematyczne grafiki w odpowiednim formacie i żeby jeszcze nie miały praw autorskich (nie wiem jak inni, ale ja szukam odpowiednich grafik nawet 2 razy dłużej niż piszę artykuł)

- nie można pisać bez dostępu do internetu, a nie da się wklejać tekstu, więc nie można najpierw napisać sobie w notatkach a potem wkleić tutaj

- można pisać najwyżej jeden artykuł dziennie (czasem mam ochotę napisać więcej, a następnego dnia już nie mam takiej weny i w ogóle nie piszę wtedy artykułu)

Podsumowanie

Jeśli myślicie, że nie umiecie pisać tekstów, to i tak się nie martwcie i zawsze warto spróbować. Może akurat okaże się, że to wasz ukryty talent i od wtedy będziecie pisać artykuły praktycznie codziennie? Pisanie artykułów jest jednym z najszybszych sposobów na szybkie zdobycie dużej ilości punktów <3 Jest to moja ulubiona opcja zarobku na tej stronie i miejmy nadzieję, że pozostanie ona na zawsze. Jeśli mieliby ją uzunąć, odejdę razem z nią. Jest to poprostu świetna dla mnie opcja, bo mogę ćwiczyć pismo, a w przyszłości chciałabym być pisarką. Mam nadzieję, że artykuł nie był dla Was zbyt chaotyczny i że Wam pomógł. Naprawdę polecam te artykuły pisać, bo dają mega możliwości! 

A tymczasem do zobaczenia w następnym artykule,

miłego pisania!

Artykuł został napisany 20 grudnia 2022 przez @lubiekroliki

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022