grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

2

kuba367

1 rok temu

Historia o God of War

Gry God Of War W Kolejności

God of War to jedna z najbardziej znanych serii gier na konsole Playstation 3 i PS4. Jest to również jedna z najtrudniejszych gier do pokonania. W rzeczywistości, jeśli grałeś wcześniej w God of War, możliwe, że po ukończeniu gry wciąż jesteś w tym samym miejscu.

Dla wielu graczy God of War to najlepsza gra. Jest pełen epickich scenografii, zapadających w pamięć postaci i historii, którą można porównać do Władcy Pierścieni.

 

Ale czy wiesz, że tak naprawdę istnieje kilka różnych wersji God of War, z których każda ma inny poziom trudności?

W tym poście podzielę się wszystkimi różnymi wersjami gry i ich kolejnością trudności. Następnie wyjaśnię, dlaczego warto w nie grać w kolejności trudności.

Gry God Of War Według Osi Czasu

 • God of War: Wstąpienie
 • God of War: Łańcuchy Olimpu
 • Bóg wojny
 • God of War: Duch Sparty
 • Bóg wojny II
 • Bóg wojny III
 • Bóg wojny (2018)

Gry God Of War W Kolejności Wydania

 • Bóg wojny (2005)
 • Bóg II wojny (2007)
 • God of War: Okowy Olimpu (2008)
 • Bóg wojny III (2010)
 • God of War: Duch Sparty (2010)
 • Bóg wojny: Wstąpienie (2013)
 • Bóg wojny (2018)

Bóg Wojny (2005)

God of War gry w kolejności

God of War to seria gier wideo opracowana przez SCE Santa Monica Studio i wydana przez Sony Interactive Entertainment na Playstation 2. Wydana 22 marca 2005 roku, osadzona w mitologii greckiej, seria śledzi przygody tytułowej postaci, a Spartański wojownik, któremu greccy bogowie obdarzyli nadludzkimi zdolnościami, by zabić swojego mentora, który stał się nemezis, Aresa. Seria spotkała się z uznaniem krytyków, otrzymując kilka nagród Game of the Year.

Okrucieństwo, przemoc i mechanika walki wydawały się świeże, a ogólna dojrzała atmosfera gry została pozytywnie przyjęta przez graczy, co sprawiło, że gra stała się hitem zarówno wśród fanów hack-and-slash na całym świecie. Gra doczekała się wielu kontynuacji i uczyniła ją jedną z najbardziej udanych ekskluzywnych gier PlayStation wszechczasów.

Bóg II Wojny (2007)

bóg wojny II

God of War II to trzecioosobowa przygodowa gra akcji stworzona przez SCE Santa Monica Studio i wydana przez Sony Computer Entertainment. Jest to kontynuacja gry God of War z 2005 roku. Została wydana 13 marca 2007 roku na PlayStation 2 i 3. Gra ponownie spotkała się z uznaniem krytyków i była nominowana do gry roku w 2008 Spike Video Game Awards.

Fani nie byli pewni, czy Santa Monica Studio może prześcignąć pierwszą grę, a gra zapewniła, a nawet jeszcze bardziej poprawiła wrażenia z gry. Większe i wspanialsze walki i lokalizacje oraz zachowanie tej samej mechaniki walki z oryginalnej gry. God of War II ponownie zdobył nagrody wielu organizacji za grę akcji roku, a nawet grę roku.

God Of War: Zdrada (2007)

bóg zdrady wojny

Jest to gra mobilna wydana przez firmę Sony Digital 20 czerwca 2007 r. Oparta jest na popularnej serii przygodowych gier akcji God of War. Gracze wcielają się w Kratosa, głównego bohatera serii, który musi stawić czoła rozmaitym zagadkom i przeciwnikom, aby ocalić swoją rodzinę i pokonać bogów. Gra to hack-and-slash side scroller z elementami puzzli. Został wydany na telefony komórkowe z platformą Android. 

God Of War: Okowy Olimpu (2008)

bóg wojny łańcuchy Olimpu

God of War: Chains of Olympus to gra wideo stworzona przez Ready at Dawn i Santa Monica Studios i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation Portable (PSP). Gra ma być prequelem gry God of War iw momencie premiery została wydana wyłącznie na urządzenia przenośne firmy Sony.

Bycie przenośnym side-scrollerem ma swoje wady. Łamigłówki nie były tak skomplikowane, a walki z bossami były bardzo podobne do poprzednich gier God of War na konsole. Udało mu się wykonać świetną robotę za pomocą elementów sterujących, pomimo braku przycisków naramiennych, które ma większość konsolowych wersji serii GOW. To jednak wystarczyło, by zaspokoić pragnienie fanów kolejnych przygód ich ulubionego bohatera, Kratosa. 

Bóg Wojny III (2010)

Bóg wojny 3

God of War III to przygodowa gra akcji z 2010 roku wyprodukowana przez SCE Santa Monica Studio i wydana przez Sony Computer Entertainment. Gra została wydana w NA 16 marca 2010 roku. Niektóre mechaniki walki zostały nieco ulepszone, a skala walk została sprowadzona do szalonych rozmiarów.

Kratos w tej grze używa Blades of Exile, odejście od poprzedniej broni Blades of Athena. Magiczne zaklęcia są osadzone w Blades of Exile, co zapewnia lepsze wrażenia, zwłaszcza dzięki szalonym kombinacjom ciosów, które wszyscy fani gry uwielbiają. 

God Of War: Duch Sparty (2010)

bóg wojny duch sparty

God of War: Ghost of Sparta to czwarta odsłona serii God of War, opracowanej przez Santa Monica Studio i wydanej przez Sony Computer Entertainment. Gra została wydana na całym świecie 2 listopada 2010 roku na PlayStation Portable (PSP). 

Gra osadzona jest na osi czasu pomiędzy God of War II i III. GOW: Ghost of Sparta jest ponownie luźno oparty na mitologii greckiej, a Ostrza Ateny mogą mieć ulepszenie, które można nasycić, aby twoje ostrza płonęły! To stworzyło niewyobrażalnie brutalny dodatek do krwi i efektów gry.

Bóg Wojny: Wstąpienie (2013)

bóg wojny wniebowstąpienia

God of War: Ascension to przygodowa gra akcji stworzona przez SCE Santa Monica Studio i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 3. Gra została wydana w Ameryce Północnej 12 marca 2013 r. Jako gra przenośna jest zaskakująca jak to było porównywalne z grą konsolową z nienaruszonymi wszystkimi ulepszeniami.

Tematycznie historia dotyczy zemsty i misji Kratosa, by pomścić śmierć swojej żony i córki podstępem Aresa. Kratos, który był kiedyś lojalnym sługą, złamał przysięgę krwi złożoną Aresowi i poprzysiągł zemstę, został schwytany i torturowany przez 3 Furie. Orkos pomaga mu uciec, gdzie konfrontuje się ze swoimi porywaczami, aby uwolnić się od więzi Aresa.

Bóg Wojny (2018)

bóg wojny 4 (2018)

God of War to przygodowa gra akcji z 2018 roku opracowana przez SIE Santa Monica Studio i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Jest to piąta główna pozycja w serii God of War, po God of War III z 2010 roku i God of War: Ascension z 2013 roku. Osadzona w mitologii nordyckiej, opowiada historię tytułowego Kratosa i jego syna Atreusa, którzy zostają wysłani, by odzyskać pas mocy Zeusa skradziony przez boga Aresa.

Bóg Wojny: Ragnarok (2022)

bóg wojny ragnarok

God of War: Ragnarok to kolejna przygodowa gra akcji z tej serii, wciąż rozwijana przez Santa Monica Studio i wydawana przez Sony Interactive Entertainment. Jest to dziewiąta główna część serii God of War i ostatnia główna część sagi God of War. Gra ukazała się na PlayStation 4 i 5. 

Gra jest kontynuacją gry God of War z 2018 roku i jest osadzona w starożytnej Skandynawii, zgodnie z motywem mitologii nordyckiej swojego niedawnego poprzednika. Ta gra jednak eksploruje Ragnarok lub koniec dni. Przepowiednia miała się wydarzyć w poprzedniej grze po tym, jak Kratos zabił boga Æsir Baldura, obu nordyckich bogów.

Gra jest zaskakująco dobra, nawet jeśli nie byłeś w stanie grać w God of War 2018, nawet jeśli miała być kontynuacją. Wszystkie elementy, które sprawiły, że God of War jest wspaniałe, wciąż tu są, wciąż bezbłędne i zabawne z całą brutalnością i fascynującą fabułą. Każda gra wydaje się potęgować skalę bitew i ta gra nie zawodzi. 

koniec (you're not my friend you're my brother my friend)

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy