logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

H4n4ko

1 miesiąc temu

Historia z serii God of War 

God Of War Wallpapers - Top Free God Of War Backgrounds - WallpaperAccess

God of War 

God of War to gra komputerowa, w której grasz jako Kratos, wojownik-bog z greckiej mitologii. W pierwszej serii gry Kratos jest złym bogiem, który szuka zemsty na swoim panu, bogu Aresie, za to, że ten sprowokował śmierć rodziny Kratosa.

Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Kratos jest już doświadczonym wojownikiem i służy bogowi Aresowi. Ares obiecuje Kratosowi, że jeśli pomoże mu w zdobyciu władzy nad światem, to Kratos będzie mógł zemścić się na swojej rodzinie. Kratos zgadza się i pomaga Aresowi zdobyć władzę, ale po pewnym czasie odkrywa, że Ares złamał swoje obietnice i nie spełnił obietnicy zemsty.

Zdradzony i zły, Kratos postanawia zemścić się na Aresie i odzyskać kontrolę nad swoim losem. Aby to zrobić, musi zdobyć moc Trzech Bohaterów, którzy są potężnymi bohaterami greckiej mitologii. Z ich pomocą Kratos walczy z wrogami i bossami, takimi jak Minotauros, Gorgona i Hydra, aż w końcu dociera do samego Aresa i walczy z nim w ostatecznym starciu.

Po zabiciu Aresa Kratos zostaje uznany za nowego boga wojny i zostaje zabrany do Olimpu. Tam odkrywa, że jego walka z Aresem była częścią planu bogów, którzy chcieli pozbyć się Aresa i zastąpić go Kratosem, bardziej posłusznym im wojownikiem. Kratos jest oburzony i postanawia walczyć z bogami, aby odzyskać swoją wolność.

Tak rozpoczyna się historia Kratosa w grze God of War i jego walka o zemstę i wolność. 

Oczywiście, istnieje dużo więcej szczegółów w historii Kratosa z pierwszej serii God of War.

W trakcie swojej wędrówki Kratos spotyka wielu innych bogów i herosów greckiej mitologii, takich jak Athena, Persfona i Orfeusz. Każdy z nich ma swój własny cel i motywacje, które przyciągają ich do Kratosa i jego walki.

Kratos także spotyka wielu wrogów, którzy stają na jego drodze i są gotowi walczyć, aby go powstrzymać. Są to zarówno ludzie, jak i potwory z mitologii greckiej, takie jak Cyclops, Eurynomos i Harpia.

W trakcie swojej podróży Kratos także odkrywa tajemnicę swojej przeszłości i dowiaduje się, że jego rodzina została zabita przez niego samego, pod wpływem oszalałego boga Aresa. Odkrycie to prowadzi go do decyzji o zemście na bogu wojny i do walki o swoją wolność i przyszłość.

Ostatecznie, po wielu trudach i bitwach, Kratos pokonuje Aresa i zostaje uznany za nowego boga wojny. Ale jego historia nie kończy się tutaj. W kolejnych grach z serii God of War Kratos walczy dalej, starając się odkupić swoje winy i znaleźć spokój ducha.

God of War II

Fabuła gry kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwszej części serii.

Historia God of War II rozpoczyna się w momencie, gdy Kratos, bohater gry, po osiągnięciu niezwykłej mocy, został wybrany przez bogów do stania się ich wodzem. Jednak Kratos nie był zadowolony z tego, co otrzymał i zamierzał zdobyć jeszcze więcej mocy. W tym celu postanowił udać się do mitycznej krainy Elysium, gdzie miał znaleźć tajemnicze Drzewo Życia, które miało mu dać nieśmiertelność.

Podczas swojej podróży Kratos spotyka wielu potężnych wrogów, takich jak minotaury, ciężkozbrojni wojownicy i potężni bogowie. W końcu udaje mu się dotrzeć do Drzewa Życia, ale jego marzenie o nieśmiertelności nie udaje się. Zamiast tego Kratos zostaje zaatakowany przez boginię Atenę, która twierdzi, że Kratos zdradził ją, gdy walczył z bogiem wojny Aresem. Kratos staje do walki z Ateną i udaje mu się ją pokonać, ale podczas walki traci swoją moc i zostaje uwięziony przez bogów.

Po pewnym czasie Kratos zostaje uwolniony przez boginię Persfone, która wyznaje mu, że jest on jej ojcem. Persfone proponuje Kratosowi współpracę w walce z tyranem, bogiem Złodziejem, który zamierza przejąć władzę nad światem. Kratos zgadza się i razem z Persfone udaje się do mitycznej krainy Tartaros, gdzie Złodziej przetrzymuje w niewoli innych bogów. 

Kratos i Persfone docierają do Tartaros i natychmiast rozpoczynają walkę z Złodziejem i jego armią potężnych wrogów. Kratos używa swojej mocy i umiejętności walki, aby pokonać wrogów i zbliżyć się do Złodzieja. W końcu udaje mu się dotrzeć do Złodzieja i stoczyć z nim pojedynek. Po długiej i zaciętej walce Kratos pokonuje Złodzieja i uwalnia pozostałych bogów.

Po pokonaniu Złodzieja Kratos i Persfone wracają do Olimpu, gdzie Kratos otrzymuje od bogów nieśmiertelność i zostaje ustanowiony bogiem wojny. Po otrzymaniu nieśmiertelności i zostaniu ustanowionym bogiem wojny, Kratos zaczyna odczuwać coraz większy ciężar odpowiedzialności, który niesie za sobą jego nowa pozycja. Mimo to Kratos stara się być godnym swojej roli i prowadzić swoje wojska do zwycięstw w wojnach z innymi krajami.

Jednak Kratos nie może zapomnieć o swoich mrocznych sekretach z przeszłości, które ciągle go dręczą. Wciąż widzi twarze swoich bliskich, których zamordował pod wpływem wściekłości i szaleństwa, gdy był wcieleniem bogini Ateny. Kratos wie, że musi zmierzyć się z tymi demonami z przeszłości, zanim one zniszczą go od środka.

W końcu Kratos decyduje się udać do Delf, miejsca, gdzie mieszka bogini Atena, aby załatwić swoje porachunki z przeszłością. Kiedy tam dotrze, zostaje zaatakowany przez armię wojowników i potężnych stworzeń, które bronią bogini. Kratos musi stawić czoło tym wyzwaniom i walczyć o swoje przeznaczenie, aby móc uporać się ze swoimi demonami i odkupić swoje grzechy. 

Kratos zaczyna swoją walkę z armią wojowników i potężnych stworzeń, które bronią bogini Ateny. Z wielkim wysiłkiem i determinacją Kratos pokonuje każdego wroga, który staje mu na drodze. W końcu dociera do samej bogini Ateny i staje do ostatecznego pojedynku z nią.

Podczas walki Kratos odkrywa, że bogini Atena ma swoje własne tajemnice i sekrety z przeszłości, które ją dręczą. Kratos zaczyna rozumieć, że bogini Atena nie jest jego wrogiem, ale raczej ofiarą okrutnych bogów, którzy ją wykorzystują. Kratos decyduje się pomóc Atenie i wspólnie walczą przeciwko tyranii innych bogów.

Po długiej i zaciętej walce Kratos i Atena pokonują pozostałych bogów i zdobywają kontrolę nad Olimpem. Kratos odkrywa, że jego przeznaczeniem jest nie tylko bycie bogiem wojny, ale także ochroną i opieką nad ludźmi. Kratos zaczyna nowe życie jako sprawiedliwy i mądry władca Olimpu, który chroni swoich poddanych i służy im dobrem.

God of War III

Historia rozpoczyna się, gdy Kratos przybywa na Olimp, gdzie przygotowuje się do ostatecznej walki z bogami. Jego celem jest zabicie Zeusa, który zdradził go i sprowadził na niego nieszczęście. Kratosowi pomaga w tym wąż mityczny, Typhon, który udziela mu siły i mocy potrzebnej do pokonania bogów.

Podczas swojej wyprawy Kratos musi zmierzyć się z wieloma przeciwnikami, takimi jak minotaury, czyry i inne potwory. Musi też pokonać potężnych bossów, takich jak Kronos, ojciec bogów, czy Helios, bog słońca.

Po wielu trudach i walkach Kratos dociera do Zeusa i staje twarzą w twarz z nim w ostatecznej walce. Po wygranej walka Kratos dokonuje zemsty na Zeusie, lecz ostatecznie traci wszystko, co miał, i umiera samotnie wśród ruin Olimpu. 

Jego dusza trafia do Hadesu, gdzie spotyka się z bogiem śmierci, Plutonem. Pluton proponuje Kratosowi układ - jeśli Kratos zostanie jego zastępcą i będzie zbierał dusze zmarłych, Pluton zapewni mu nieśmiertelność i moc, o jakiej marzył. Kratos zgadza się na ten układ i staje się bogiem śmierci, przyjmując imię "Zemsta".

Jako Zemsta Kratos zaczyna zbierać dusze zmarłych i sprawować władzę nad światem podziemnym. Jego nowa moc pozwala mu na kontrolowanie sił natury i zmuszanie bogów do posłuszeństwa. Zemsta staje się potężnym i strasznym bogiem, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swoje cele.

Jednak Kratos nie potrafi zapomnieć o swojej przeszłości i o ludziach, których kochał. Często myśli o swojej rodzinie i o tym, co stałoby się, gdyby mógł wrócić do żywych i zacząć od nowa. W końcu postanawia zerwać układ z Plutonem i walczyć o swoją wolność.

Zemsta rusza na wojnę z bogami, by odebrać im władzę nad światem i zdobyć nieśmiertelność dla siebie. Jego walka trwa wiele lat i przynosi wiele ofiar po obu stronach. W końcu, po wielu trudach i walkach, Zemsta zostaje zwycięzcą i zostaje uznany za najpotężniejszego boga w całym świecie.

Lecz nawet po osiągnięciu swojego celu Kratos nie jest szczęśliwy. Czuje się samotny i tęskni za swoją rodziną.

Postanawiając udać się do Elysium, gdzie mieszkają dusze sprawiedliwych, Kratos chce znaleźć spokój i zapomnieć o swojej przeszłości. Lecz kiedy tam przybywa, odkrywa, że Elysium jest pod najeźdźcą i jego mieszkańcy są zagrożeni.

Okazuje się, że na Elysium napadła armia demonów, dowodzona przez potężnego demona imieniem Diablo. Diablo chce zawładnąć Elysium i skazać dusze sprawiedliwych na męki wieczne. Kratos nie może tego zaakceptować i postanawia pomóc mieszkańcom Elysium w obronie ich świata.

Kratos zaczyna walczyć z demonami i stopniowo odzyskuje swoją dawną moc. Jego walka z Diablo trwa wiele dni i nocy, lecz w końcu Kratos zostaje zwycięzcą i pokonuje demona. Mieszkańcy Elysium są wdzięczni Kratosowi za uratowanie ich świata i proszą go, by został tam na zawsze i chronił ich przed kolejnymi najazdami.

Kratos zgadza się na to i zostaje strażnikiem Elysium. Jego nowe życie daje mu spokój i radość, której tak bardzo brakowało mu w przeszłości. Kiedy patrzy na mieszkańców Elysium, widzi uśmiechnięte twarze i szczęście, które on sam nigdy nie mógł poczuć. Wreszcie może być spokojny i cieszyć się życiem bez walki i nienawiści. 

Lecz pewnego dnia nadchodzi kryzys, który zmusza go do podjęcia trudnej decyzji.

Okazuje się, że w innym wymiarze toczy się wojna między bogami a demonami, a stawką jest los całego świata. Bogowie proszą Kratosa o pomoc w walce z demonami i ochronę ludzi przed zagładą. Kratos zastanawia się nad tym i widzi, że choć Elysium jest dla niego miejscem spokoju i szczęścia, jego obowiązkiem jest chronić ludzi i pomagać im w potrzebie.

W końcu Kratos decyduje się wrócić do walki i pomóc bogom w wojnie. Rusza na pole bitwy, by walczyć z demonami i chronić ludzi przed zagładą. Jego walka trwa wiele dni i nocy, lecz w końcu zostaje zwycięzcą i pokonuje demonów. Ludzie są wdzięczni Kratosowi za uratowanie ich przed zagładą i proszą go, by został ich obrońcą i chronił ich przed niebezpieczeństwami.

Kratos zgadza się na to i zostaje obrońcą ludzi. Jego nowe życie daje mu szansę na odkupienie swoich win z przeszłości i na to, by być kimś, kogo ludzie będą mogli podziwiać i na kogo będą mogli liczyć w trudnych chwilach. W końcu Kratos może być spokojny i cieszyć się życiem, wiedząc, że spełnił swoją misję i że jest potrzebny ludziom.

God of War (2018r)

Fabuła gry skupia się na podróży Kratosa i jego syna, Atreusa, po niebezpiecznym świecie nordyckim, podczas której muszą stawić czoła wielu przeciwnościom i potężnym przeciwnikom.

Historia gry rozpoczyna się w momencie, gdy Kratos i Atreus zamieszkują w zacisznej krainie w lesie nordyckim. Kratos jest byłym bogiem wojny, który próbuje ukryć swoją przeszłość i żyć spokojnie z synem. Jednak spokój Kratosa i Atreusa zostaje zakłócony, gdy matka chłopca umiera, a jej ostatnią wolą jest to, aby jej syn zanieśł jej proch do Jotunheimu, tajemniczego miejsca poza granicami świata.

Kratos i Atreus postanawiają wypełnić ostatnią wolę matki i ruszają w podróż, podczas której muszą stawić czoła wielu przeciwnościom.

Kiedy Kratos i Atreus ruszają w podróż, szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe zadanie. Podczas gdy przemierzają las nordycki, spotykają potężnego wroga zwanego Wędrowcem z zaświatów, który ciągnie za sobą mrok i złowieszcze cienie. Kratos i Atreus muszą walczyć z tym potworem, by móc kontynuować swoją podróż.

Następnie bohaterowie spotykają bogów nordyckich, takich jak Thor i Loki, którzy również stają im na drodze. Kratos i Atreus muszą walczyć z potężnymi bosami, by przejść przez ich krainę i kontynuować swoją podróż do Jotunheimu.

Kiedy w końcu docierają do celu, Kratos i Atreus muszą stawić czoła ostatecznemu wrogowi i odkryć prawdę o przeszłości Kratosa. Gracz musi pomóc im pokonać wroga i zakończyć podróż, by spełnić ostatnią wolę matki.

Po zakończeniu podróży Kratos i Atreus wracają do swojego domu w lesie nordyckim, gdzie mogą cieszyć się spokojnym życiem. Kratos poznaje prawdę o swojej przeszłości i uczy się żyć ze swoimi grzechami, a Atreus staje się silnym i doświadczonym wojownikiem. Gracz ma szansę poznać dalsze losy bohaterów w kolejnych grach z serii God of War.

Dlaczego polecałbym serie God of War ?

God of War to jedna z najlepszych serii gier action-adventure, w której gracz wciela się w postać Kratosa, starożytnego greckiego boga wojny. W tej serii gracze mogą używać mocy i umiejętności Kratosa do walki z potężnymi bosami i stworzeniami z mitologii greckiej, a także rozwiązywać zagadki i rozwiązywać zadania, aby przejść przez różne poziomy.

Jest wiele powodów, dla których polecam grę z serii God of War. Po pierwsze, gra ta oferuje świetną mechanikę walki, która pozwala graczom cieszyć się dynamiczną i emocjonującą akcją. Kratos posiada szeroki wachlarz ataków i kombinacji, dzięki czemu można urozmaicić sposób walki i dostosować ją do swoich preferencji. Poza tym, gra oferuje również szereg specjalnych ataków, które pozwalają graczom na jeszcze bardziej intensywne i spektakularne potyczki.

Kolejnym powodem, dla którego polecam grę z serii God of War, jest jej wspaniała oprawa audiowizualna. Gra ta została zaprojektowana z niezwykłą dbałością o szczegóły, a każdy poziom jest pełen niezwykłych lokacji i cudownych widoków. Dodatkowo, gra ta oferuje również świetne efekty dźwiękowe i ścieżkę dźwiękową, która doskonale wprowadza gracza w klimat gry.

Poza tym, seria God of War oferuje również świetną fabułę i interesujących bohaterów. Historia Kratosa jest pełna napięcia i emocji, a jego relacje z innymi postaciami są bardzo interesujące i wzruszające.

Oprócz wspaniałej mechaniki walki, pięknej oprawy audiowizualnej i interesującej fabuły, seria God of War oferuje również szereg rozmaitych zadań i minigier, które pozwalają graczom na urozmaicenie rozgrywki i zwiększenie jej trudności. W trakcie przechodzenia przez kolejne poziomy gracze mogą zbierać różne przedmioty i skupiać się na rozwiązywaniu zagadek, co dodaje dodatkowych wyzwań i uatrakcyjnia rozgrywkę.

Jednym z największych atutów serii God of War jest również jej bogata i fascynująca mitologia grecka, która jest odtwarzana w grze z niezwykłą dbałością o szczegóły. Gracze mogą zapoznać się z historiami i opowieściami z mitologii greckiej, a także spotkać i walczyć z różnymi bogami i stworzeniami z tej mitologii. Dzięki temu gra ta staje się nie tylko rozrywkowa, ale również edukacyjna i pozwala graczom na poszerzenie swojej wiedzy o starożytnej Grecji.

Ogólnie rzecz biorąc, seria God of War to jedna z najlepszych gier action-adventure dostępnych na rynku. Dzięki świetnej mechanice walki, pięknej oprawie audiowizualnej, interesującej fabule i bogatej mitologii greckiej, ta gra zapewnia graczom niezapomniane emocje i rozrywkę na najwyższym poziomie. Jeśli szukasz dynamicznej i emocjonującej gry, która pochłonie Cię na wiele godzin, to seria God of War jest idealnym wyborem.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022