logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

AdrianPLUS

12 miesięcy temu

Jak być lepszym w Fortnite

WSTĘP
Witam, na wstępie chciałbym od razu wspomnieć o tym że artykuł będzie poświęcony informacjom związanych tylko z grą  „fortnite”. Dlatego jeżeli ten artykuł nie dotyczy Cię, bo na przykład nie grasz w tą grę albo nie interesują Cię ciekawostki na temat tego jak właśnie grać w fortnite. Nie chciałbym przedłużać ale chciałbym wspomnieć o tym że artykuł będzie bardziej dotyczył komputera bądź laptopa, czyli na pewno nie telefony czy Nintendo switcha( chodzi mi tutaj o ustawienia sprzętu lub obsługiwanie go). No więc zaczynam.ROZWINIĘCIE

O fortnite

W skrócie powiem że fortnite to gra, która cały czas się rozwija i już od 2017 podbija rynek gier, bo to jest najpopularniejszą i najbardziej grywalna gra w tym czasie.  Jest ogromnie dużo kanałów gdzie częstym motywem kontentów jest po prostu nagrywanie filmików,  gdzie przedstawiają te osoby informacje dotyczące tego jak lepiej grać właśnie w fortnite.  Ja przedstawię te informacje w formie artykułu, i tak poza tym to polecam kanały takie jak Smalczyk czy Gaks, którzy moim zdaniem bardzo dobrze podchodzą do tematów swoich filmów i często są bardzo interesujące. Jednak chciałbym bardzo was zachęcić do oglądania YouTube'ra Kamstara który dosłownie codziennie wrzuca filmiki (między szesnastą a  siedemnastą i ma streamy, też prawie codziennie które zaczyna o osiemnastej.

Bindy

Jeśli chodzi o informacje których chcecie się dowiedzieć to tak. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to jakie bindy sobie ustawić. Właśnie postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Moim zdaniem to jest tak, że
jak zaczynacie przygodę z gamingiem to  możecie poszukać w internecie jakichś popularnych i sobie skopiujecie, chociaż z doświadczenia wiem że te podstawowe bindy nie są wcale takie złe , bo sam na takich ustawieniach rozwalam oponentów i tak po za tym mam championa. No ale jeżeli gracie w różne gry to najlepsze ustawienia do fortnite są takie, które są podobne do tych w innych grach i zalecam tego sposobu używać, żeby najzwyczajniej w świecie wam się to nie mieszało bo nie ma sensu mieć w każdej grze inne ustawienia. Czyli podsumowując to na różnych bindach możecie być dobzi.

Nie tylko celowanie

Teraz powiem wam na pewno oczywista rzecz ale chyba  najważniejsza. A więc fortnite to gra która nie polega już na tym , że wystarczy znalezienie na mapie przeciwnika i tak na prawdę kto pierwszy zacznie strzelać to wygra ten pojedynek. Oczywiście kto tak myśli to jest w błędzie, jednak nie chciałbym wam powiedzieć że strzelanie i AIM to rzecz mało ważna, bo rzeczywiście jest to jedna z dwóch najważniejszych rzeczy, które sprawią że nie będziemy tak zwanymi "bambikami" czy jak ktoś woli "noobami".

Budowanie

Skoro wspomniałem tutaj o aimie to pewnie domyślacie się, że równie ważne jest budowanie i edytowanie. Chciałem jednak zaznaczyć ,że nie chodzi mi o jakieś bezmyślne stawianie struktur, a rzeczywiście przyłożenie się do tego i trenowanie właśnie edytowania i polepszania aima.


Materiał

Od razu wspominam o bardzo ważnej rzeczy o której mało osób mówi, mianowicie jest to wybieranie w zależności od tego w jakiej sytuacji jesteśmy odpowiednich rodzajów struktur. Czyli na przykład jak robicie dziewięćdziesiątki, to starajcie się używać do tego materiału który jest najsłabiej wytrzymały i najłatwiej go zdobyć, czyli drewno i ewentualnie kamień, jednak do zabudowania się używajcie metalu lub kamienie oraz oczywiście jak macie to ścian pancernych obecnych przynajmniej w tym sezonie , który aktualnie za kilka dni się kończy, więc z tymi ścianami pancernymi to tak dodatkowo, bo nie wiem czy będą one w następnym sezonie.

Kreatywny

Jeżeli zapytacie jak trenować, żeby być dobrym w danym sezonie to polecam grać kreatywny i wybierać bronie, które są dostępne na mapie.

Grać z drugą osobą

Żebyście byli dobzi musicie grać często ze swoimi znajomymi a jeżeli ich nie macie to grać z randomami.

Co myślę o grach gamę for fun

Jeżeli nie  chcecie być słabi, a macie nie wiele czasu na granie to nie polecam grać w tryby, które mało rozwijają na przykład: hide and seek, i tym podobne game for fun.

Aim

Bardzo ważne jest to aby podążać celownikiem za przeciwnikiem, najlepiej na początku grać tryby w których wystarczy celować i podążać właśnie celownikiem za oponentem i w których jest sporo graczy(żeby nie czekać na to jak typek przyjdzie, tylko cały czas mieć w co trafiać) oraz w których nie ma celowania. Oczywiście mam na myśli pro setkę (PRO 100) lub tryby zbliżone do właśnie tej mapy trybu kreatywnego. Następnie radzę grać w takie tryby, tylko że z budowaniem.

 


Skin (postać)

Skin. Tak wiem co sobie teraz pomyślicie. Chcę wam powiedzieć, że skiny nie sprawią że będziecie lepsi i w zasadzie to nawet nie mogą dawać przewagi i nie mogą być pay to win. Jednak pewnie wiecie że skin może wpłynąć na trafialność ciebie. Sami pewnie wiecie, że zakładając skina dużego to łatwiej jest was trafić. Tylko w tej grze jest mnóstwo skinów dzięki którym po założeniu ich wyglądacie na dobrych i spoconych. Można też się zdziwić kiedy ktoś ma skina za darmo albo za kilkanasty poziom karnetu bojowego i was ośmiesza swoimi umiejętnościami. Wynika z tego to, że skiny wpłyną psychologicznie na waszego rywala przez co może się pogubić.

Regularność

Regularność do bardzo ważna rzecz potrzebna do tego aby stać się lepszym. Jeżeli gradzie dwa razy w tygodniu to ciężko będzie wam być dobrym, dlatego trzeba o tym pamiętać.

Wola walki

Wola walki to coś dzięki czemu jesteście odważniejsi, wierzycie w swoje  możliwości i nie dacie się zdominować przeciwnikowi. Jest to ważny element w nauce stawanie się lepszym w fortnite.

W-key

W-key (atakowanie, podjeżdżanie przeciwnika)  to bardzo odważna decyzja z twojej strony. Do tego jest właśnie potrzebna wola walki o której wspomniałem wcześniej. Dzięki W-key'owi stajecie się lepsi, bo uczycie się samemu atakować a nie kampic w krzaczku, lub czekać jak to przeciwnik was "podjedzie" i ewentualnie się bronić.

Ruch

Wspominam tutaj o ruchu, ponieważ dzięki nieprzewidywalnym poruszaniu się, jesteśmy cięższym celem. Dodatkowo jak dodamy do tego budowanie to będzie już naprawdę dobrze. Najlepsi na przykład ludzie z FNCS używają papryczek i są dzięki nim szybsi. Jeżeli chcesz być dobry lub dobra to możesz spróbować pograć zwykły casual z papryczka, może Ci się spodoba. Ruch na lotni też jest elementem, który warto jest ćwiczyć, są do tego specjalne mapki na trybie kreatywnym. Następnym rodzajem ruchu jest przemieszczanie się pojazdem. Do szybszego przemieszczania się używamy właśnie pojazdów takich jak: auta(szybkie i dwoosobowe(potocznie zwane-lamborghini), szybkie czteroosobowe (Pojazd IO),wolniejsze czteroosobowe, jeszcze troszeczkę wolniejsze sześcioosobowe, ciężarówka  (dosyć wolna), motorówka, kład, który dostaliśmy po bardzo długim czasie w tym sezonie, helikopter, którego na razie nie ma, tym wszystkim też trzeba dobrze się poruszać czy to na lądzie , czy to na wodzie, lub czy to w powietrzu.
Dobra zabawa

Dobra zabawa to mimo wszystko skuteczny sposób na bycie lepszym. Jeżeli będziecie za wszelką cenę chcięli być lepsi to proces stawania się lepszym będzie  dłuższy.

ZAKOŃCZENIE

Dziękuję za uwagę, jeżeli dotrwaliście do tego momentu to bardzo wam dziękuję. Myślę że dużo moich rad choć trochę zmieniło wasze poglądy i rzeczywiście staniecie się lepsi po tych radach. Proszę abyście docenili mój wkład i wysiłek w napisanie tego artykułu.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022