logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

kriq95

1 rok temu

Jak grać lepiej w counter-strike globall-ofensive? Podstawy/rozszerzenia

Witajcie, w dzisiejszym artykule opowiem Wam coś o Cs:go! Mianowicie to opowiem jak grać w CS:GO, oraz jak stawać się stale lepszym! Co najważniejsze- na czym polega CS:GO?
 
Co to jest CS:GO?
Counter Strike: Global Offensive na pewno nie jest rewolucją w gatunku. Twórcy odświeżyli dobrze znany format, udostępniając kilka nowych map, świeżych trybów czy broni, jednak rozgrywka niewiele różni się od tego, co gracze znają z poprzednich, niezwykle popularnych edycji.
Jednym z nowych trybów jest Arsenal. W nim gracze startują z jednakowym, podstawowym sprzętem, a jedyną możliwością zdobycia lepszych broni jest eliminowanie innych uczestników zabawy. 
 
Tryb „Uproszczony” korzysta z uproszczonych zasad klasycznych meczów turniejowych, m.in. skrócenie meczu do 15 rund, wyłączony bratobójczy ogień, włączone przenikanie postaci gracza przez sojuszników, zwiększona ilość graczy w drużynach. Gracze otrzymują bezpłatny pancerz i hełm na początku każdej rundy, a antyterroryści – także zestaw do rozbrajania (lub zestawu ratunkowy). Zadania drużyn pozostają takie same jak w meczach turniejowych.
 
Ludzie mówią, że CS:GO umiera! Czy to prawda?
 
Przez długie lata sieciowy FPS od Valve stanowił wzorowy przykład dobrze prowadzonej gry-usługi. I to jeszcze na długo przed tym, gdy te stały się pośród developerów "modne"! Premiera w bardzo niskiej cenie, przemodelowanie systemu strzelania, wprowadzenie rewolucyjnych dla rozgrywki nowych broni i - w końcu - wprowadzenie skórek, które niewątpliwie odmieniły branżę online'owych gier oraz Steama. Przede wszystkim jednak nakręcały społeczność do rozgrywki. Deweloper potrafił słuchać społeczności jak nikt. Ale tylko do czasu. Sześć lat od premiery później możemy mówić o bardzo powolnym, ale zauważalnym regresie CS:GO. Winowajców szukać możemy godzinami, ale prawda jest taka, że to ojciec gry - Valve - powoli odłącza swój sztandarowy tytuł od respiratora.
 
Valve nie jest głupie. Valve doskonale zdaje sobie sprawę z dwóch filarów, o których wspominałem wcześniej. Ale zdaje sobie sprawę również z tego, że więcej zarobią na zwyczajnym pilnowaniu swoich interesów. CS:GO to gra stara, mająca swoje lata świetności już dawno za sobą. Tymczasem na horyzoncie majaczy nowy FPS, konkurent od twórców League of Legends - Riot Games. Jak na razie nie słyszeliśmy o nim za wiele, możliwe, że to tylko plotka (albo gra wyewoluowała ostatecznie w ogłoszoną niedawno Europę - Tencent jest w końcu właścicielem Riotu). Jeżeli coś jednak jest na rzeczy, a zatrudnienie Volcano, znanego twórcy map i modów do CS:GO, nie jest przypadkowe, to kto wie... Skoro jednak "coś" o grze usłyszeliśmy, to twórcy Counter-Strike'a najpewniej usłyszeli jeszcze więcej - i być może ich "olewcze" podejście do gry oznacza mniej więcej tyle, że wkładają dużo pracy w tworzenie nowego "Kantera", który będzie gotowy do rywalizacji z potencjalnym konkurentem - wszak włodarze Steama stosunkowo niedawno ogłosili powrót do tworzenia gier.
 
 
 
 
Jak stawać się lepszym graczem tej pięknej gry?
 
Zabijanie wrogów to najważniejsza rzecz, jaką musisz zrobić w meczu CS:GO. Wyobraź sobie, że nie możesz trafić ani jednego pocisku w tych graczy. Wiedza o tym, jak celować przed strzałem, jest kluczowa i sprawi, że będziesz miał dużo więcej zabójstw. Na szczęście jest to umiejętność, którą można poprawić poprzez praktykę. Trening celowania jest niezbędny, jeśli chcesz być lepszy w CS:GO. Jak więc możesz to zrobić szybko i łatwo?
Użyj map do treningu celności
Na szczęście Counter-Strike Global Offensive ma kilka map, które są specjalnie przeznaczone do treningu. Są takie, na których możesz ćwiczyć celowanie, takie, na których możesz poprawić swój refleks i wiele innych. Skorzystanie z takiej mapy na pewno poprawi twój cel w krótkim czasie.
 
 
Posiadanie odpowiedniego i najlepszego rodzaju sprzętu do gry może być całkiem pomocne, jednak nie jest to kluczowe, abyś stał się lepszy w CSGO. Stoi to bardziej za komfortem i wspaniałym doświadczeniem w grze niż za czymkolwiek innym. Więc teraz, gdy już o tym wspomnieliśmy, zobaczmy, co będzie dla Ciebie najlepsze w tej dziedzinie. Przede wszystkim nie ma potrzeby, aby przejść za burtę z tym jednym. Po prostu spróbuj zainwestować w to, co zapewni Ci największy komfort. Nie potrzebujesz wysokiej klasy komputera, aby móc grać w CSGO. Rzeczy takie jak przyzwoite i wygodne krzesło do gier, ładna mysz z większą liczbą przycisków skrótów, przyzwoita klawiatura optyczna, a ty jesteś dobry, aby przejść. Z tych wszystkich rzeczy, ładna mysz będzie prawdopodobnie zapewnić najbardziej korzyści i wartość w kierunku coraz lepiej na CSGO.
 
 
 
 
 
To powinno być oczywiste, ale jest kilka rzeczy, które nadal musimy przejść nad. Być może znasz powiedzenie “praktyka czyni mistrza”, które jest idealne w tej sytuacji. Jednakże, nie poprawisz się po prostu ustawiając się w kolejce do meczu i robiąc te same rzeczy, które zwykle robisz. Definicją szaleństwa jest robienie tego samego w kółko i oczekiwanie innego rezultatu. Nie pozwól sobie na to. Musisz skorzystać z porad i wskazówek, które tutaj pokazaliśmy. Ćwicz w obszarach, które naprawdę mają znaczenie, a nic nie zatrzyma Cię w Twojej misji, aby stać się lepszym w CSGO. Jeśli chcesz pokonać większość graczy, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć, musisz ich w czymś przewyższyć. Poświęcenie więcej czasu na ćwiczenie tego, co jest ważne, zamiast wchodzenia do gry i robienia tych samych rzeczy od nowa, na pewno sprawi, że szybciej się poprawisz.
 
 
 
3 Pomocne Porady Counter-Strike Global Offensive
Na koniec postanowiliśmy zostawić cię z 3 korzystnymi poradami dotyczącymi CS:GO, które pomogą ci jeszcze bardziej poprawić grę.
  1. Komunikacja jest kluczem: Pamiętaj, aby rozmawiać ze swoją drużyną o każdym napotkanym drobiazgu. Przypomnij im o swojej pozycji, aby mogli przygotować się do następnego ruchu, powiedz im o swoim następnym ruchu i ogólnie omów grę.
  2. Unikaj bycia toksycznym: Toksyczność to najszybszy sposób, aby Twoja ranga w CSGO zaczęła spadać. Gracze, którzy są toksyczni, są dobierani w pary z toksycznymi i złymi graczami. Unikaj tego i bądź miły dla swoich kolegów z drużyny. To zachęci do lepszej gry wszystkich w twojej drużynie.
  3. Nie ustawiaj się w kolejce po przegraniu kilku meczów: Emocje odgrywają ogromną rolę w grach takich jak CSGO. Jeśli przegrałeś już kilka meczów z rzędu, najlepiej opuść grę na chwilę i uporządkuj swoje emocje. Rozpoczęcie meczu w złości na pewno zmniejszy Twoje możliwości i sprawi, że przegrasz jeszcze więcej.
 
 
 
 
 
Jeśli nie możemy pobrać CS:GO, jakie zamienniki będą dobre? *Gry podobne*
 
 
Gry podobne do Counter-Strike: Global Offensive:
  1. Valorant
  2. Rainbow Six: Siege
  3. Team Fortress 2
  4. Overwatch
  5. Call of Duty: Modern Warfare
 
 
Valorant
Studio Riot Games, odpowiedzialne za popularne League of Legends, postanowiło spróbować swoich sił z trzecioosobową strzelanką, która miałaby zrzucić Counter-Strike: Global Offensive z tronu. Projekt jest bardzo ambitny i ma oficjalnie zadebiutować w sierpniu 2020 roku (od kwietnia tego roku trwają beta testy na PC).

Valorant skupia się na sieciowych zmaganiach dwóch pięcioosobowych drużyn. Członkowie zespołów muszą korzystać z różnorodnej broni palnej oraz specjalnych zdolności, żeby osiągnąć zwycięstwo. Koncept unikatowych umiejętności został natomiast zaczerpnięty z Overwatcha.

Rainbow Six: Siege
Dzieło Ubisoftu również traktuje o konflikcie pomiędzy operatorami jednostek specjalnych z całego świata (w tym polskiego Gromu) z grupą terrorystyczną określającą się mianem True Patriots. Rozgrywka bazuje na sieciowej rywalizacji pomiędzy dwoma zespołami – wygrywa te ekipa, która wyeliminuje przeciwników lub wykona cele misji narzucone przez różne tryby zabawy.

Rainbow Six: Siege jest jeszcze bardziej taktyczne od CS GO i wymaga od graczy ogromnego skupienia, ponieważ do śmierci może doprowadzić nawet jeden zbłąkany pocisk lub pułapka zastawiona przez wroga. Produkcja jest regularnie wspierana przez twórców, dzięki czemu gracze mogą co jakiś czas cieszyć się nową zawartością.
 
 
Team Fortress 2
Team Fortress 2 to kolejna bardzo popularna strzelanka multiplayer stworzona przez studio Valve Software, czyli producentów Counter-Strike’a. W tym przypadku gra utrzymana została w zdecydowanie bardziej humorystycznym, kreskówkowym tonie, lecz rozgrywka nadal wymaga od użytkowników dużych umiejętności. Przynajmniej jeśli zależy wam na wygrywaniu jak największej liczby meczów.

Największym atutem Team Fortress są rozmaite klasy postaci wpływające znacząco na przebieg rozgrywki. Zdecydowanie inaczej gra się szpiegiem, niż medykiem czy wojownikiem z miotaczem ognia.
 
 
Overwatch
Jeżeli interesujecie się e-sportem, ale nie czujecie klimatu CS GO, to zdecydowanie powinniście spróbować z hitem studia Blizzard Entertainment. Overwatch to niesamowicie dopracowana strzelanka czerpiąca garściami z Global Offensive, a przy tym wprowadzająca masę świeżych rozwiązań, jak np. duża liczbę zróżnicowanych bohaterów o unikatowym wyposażeniu i specjalnych zdolnościach.

Dzięki bogactwu zawartości Overwatch nie pozwala na nudę nawet po kilkunastu miesiącach zabawy, ponieważ w tym czasie można uczyć się grania różnymi postaciami i poznawania taktyk przydatnych na konkretnych mapach. Jest to też doskonały tytuł dla osób, które z grania planują zrobić swoją pracę.
 
 
Call of Duty: Modern Warfare
Choć Call of Duty: Modern Warfare jest zdecydowanie bardziej rozbudowane od dzieła Valve Software, to jednak idealnie wpisuje się w tematykę tekstu o grach, takich jak CS GO. W produkcji Infinity Ward, oprócz ciekawego trybu fabularnego, dostępne są także liczne warianty rozgrywek wieloosobowych.

W grze znajdziecie nawet potyczki w stylu „Search and Destroy” polegające na zabiciu członków drużyny przeciwnej lub podłożeniu/rozbrojeniu bomby w ograniczonym czasie. Miłośnicy Counter-Strike’a doskonale znają ten schemat zabawy, gdyż w dużej mierze to właśnie na nim bazuje ten tytuł.
 
 
Call of Duty: Modern Warfare
Choć Call of Duty: Modern Warfare jest zdecydowanie bardziej rozbudowane od dzieła Valve Software, to jednak idealnie wpisuje się w tematykę tekstu o grach, takich jak CS GO. W produkcji Infinity Ward, oprócz ciekawego trybu fabularnego, dostępne są także liczne warianty rozgrywek wieloosobowych.

W grze znajdziecie nawet potyczki w stylu „Search and Destroy” polegające na zabiciu członków drużyny przeciwnej lub podłożeniu/rozbrojeniu bomby w ograniczonym czasie. Miłośnicy Counter-Strike’a doskonale znają ten schemat zabawy, gdyż w dużej mierze to właśnie na nim bazuje ten tytuł.
Czego nie lubi się w Cs:go?
W każdej grze multiplayer, gdzie wymagana jest jakowaś chociaż namiastka komunikacji obecny jest twór zwany voice chat. To tam drużyny wzajemnie obrzucają się znajomym “EZZZ” ale i mocno wysublimowanymi zwrotami przetłumaczonymi z języka łacińskiego na ichni. Szczerze mówiąc mnie osobiście urocze wyzwiska przed meczem i w momencie zmiany stron w tym momencie nie robią już większego wrażenia. Istnieje bowiem komenda “wycisz czat głosowy” (czy coś w ten deseń) i wskazany delikwent nie wykrzykuje nam już tego, co przed chwilą w swych marzeniach robił
z naszą matką (albo, co gorsza ojcem!). 
Dzięki za czytanie! Jak artykuł przypadł Ci do gustu mam nadzieję, że użyjesz tych informacji  w swoich  dalszych rozgrywkach w CS:GO, oraz może przypadną Ci zamienniki tej gry do gustu- które są za równo ciekawe jak normalna gra CS:GO! Polecam Wam obserwować zakładkę "BLOG" Na GryNaPlus, gdyż wiele ciekawostek oraz pozytecznych informacji jesteśmy w stanie wynieść!

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022