grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

kriq95

2 lata temu

Jak grać poprawnie w CS:GO aby być dobrym graczem?

     W grze Counter-Strike Global-Offensive znajduje się kilka rang, mianowicie takie jak:

Srebro I, II,  III, IV, Elitarne Srebro,  Mistrzowskie Elitarne Srebro.

Złoty Laur I, II, III, Mistrzowski Złoty Laur, 

Mistrzowski Obrońca I, II

Elitarny Mistrzowski Obrońca

Wybitny Mistrzowski Obrońca

Legendarny orzeł

Mistrzowski legendarny Orzeł

Mistrzowska pierwsza klasa

ELITA ŚWIATOWA

 

(Od najgorszej, do najlepszej)

 

l

 

Każda ranga specjalizuję się innym poziomem zaawansowania, nie każda jest równe wymagająca, ze względu iż na każdym poziomie grają rożne osoby, o róźnych umiejętnościach. Na wstepie warto zaznaczyć, że wiele zależy od Naszego nastawienia. Wiadomy jest fakt, że grając mecz turniejowy (5v5) ważne jest nastawienie do naszych członków drużyny, oraz podejście z szacunkiem do przeciwnika. Wiele zależy od tego w jaki sposób dogadamy sie z naszymi kolegami z drużyny. Przykładowo- Często dochodzi do kłótni, wyzwisk oraz braku odpowedniej komunikacji. 

 

Przykładowo często jesteśmy w stanie zauważyć, że nasi członkowie zespołu nie dają potrzebnych informacji do wygrania meczu oraz rundy. Nie są w stanie dać informacji ze względu takiego, że nie najwyczajniej im się nie chcę. Jest to dość niemiłe, gdyż zdarza się to zazwyczaj na niższych rangach, a również tam zależy wielu graczom, aby móc awansować i wspinać sie coraz wyżej i zdobywać szczyty, trzymając broń w ręku.

 

 

Wiele osób zadaje sobię nurtujące pytanie. Mianowcie w jaki sposób można zdobyć rangę, jak poprawie grać oraz jakie taktyki obierać, aby stawać się coraz lepszym graczem tej pięknej gry, jaką jest CS:GO.

Macie szczęscię, ze obserwujecię te artykuły, bo ten będzie wyjątkowy! Zabierze on was w świat nauki, w której dowiecie sie wielu rzeczy. o których "w szkołach nie uczono"!

A teraz zapraszam Was do szybkiego omówienia na czym tak na prawdę polega ta piękna gra, jaką jest Counter-Strike Global-Offensive!

 

Mianowicie nie jest to skomplikowane. Zazwyczaj grając mecze turniejowe walczymy o stopień, który weryfikuje poziom, na jakim powinniśmy grać. Taką jaką masz rangę, zazwyczaj z podobną jesteś dobierany w grze. Są  natomiast wyjątki, gdzie np silver gra z globalami, wtedy rangi będą mogły znacznie sie mieszać. W grze terroryści muszą zaplantować bombę, a antyterroryści mają na zadaniu rozbrojenie jej przed czasem jej wybuchu. Runda trwa 1.55 minuty, gdzie toczy sie wojna, gdzie na wybranych przez nas mapkach walczy na siebie pięciu osobowników. Warto dodać, że są rownież mapki, gdzie trzeba uratować zakładnika, aczkolwiek to nie jest najważniejszym szczegółem. 

Wiele osób zadaję sobie pytanie, co jak bomba wybuchnie?

-Wtedy punkt jest przyznawany terrorystom, a antyterroryści tracą punkt, natomiast zyskują go wtedy, gdy zdążą rozbroić bombę za nim dojdzie do detonacji danego ładunku.

 

Czego możemy używać grając w grę, czy mamy do zastosowania jakieś granaty?

Jasne, że tak! W zanadrzu mamy takie granaty jak Granat błyskowy, Hukowy, Dymny, Palący oraz Decoy (rozproszenie przeciwnika fake strzałami)

 

Granat błyskowy- ten granat służy nam zazwyczaj wtedy, gdy chcemy wbiec w dane miejsce oślepiając przeciwnika. Ma wtedy on bialy ekran, gdyż wybucha przed nim tzw. Mleko. zyskujemy dzięki temu bardzo wiele, granat jest za rózno często używany po stronie terrorystów, jak i antyterrorystów.

 

Granat Hukowy- Ten granat zazwyczaj służy nam wtedy, gdy chcemy coś rozwalić. np chcemy zatrzymać atakujących terrorystów, rzucając im granat który jest w stanie zadać wielkie obrażenia. Jest on według Mnie mniej przydatny niż granat błyskowy, przez co jest używany częsciej po stronie antyterrorystycznej.

 

Granat Dymny- Istna perełka koneserów awp. Granat, dzięki któremu możemy stać się prawdziwym ninją!  Jesteśmy w stanie rozbroić w nim bombę niezauważeni. Polega on na tym, że jest to szary dym, w którym możemy sie skryć. Jest on dla Mnie najlepszym granatem w całej grze, używają go za równo terroryści jak i antyterrości, oraz jest on stosowany do wielu magicznych trików, którymi w bardzo łatwy sposób można zmylić przeciwnika.

 

Decoy- Jedni powiedzą, że jest bezużyteczny, inni, że jest on super. Dla mnie jest on słaby, gdyż grając na wysokich rangach jedyne do czego on może posłużyć, to rzucanie na spawnie aby sobie postrzelał. Na silverach ewentualnie mogą się na to nabrać, ale myślę, że to juz ostateczność. Rzadko kiedy do tego dochodzi, także po prostu jest on bardzo słaby. Nie używany praktycznie po żadnej stronie, natomiast częściej występuje po stronie antyterrorystów.

 

 

Dobra, zajmijmy się ostatnią kwestią. Mianowicie jedną z najważniejszych. Na czym skupić się, gdy chcemy wybrać mapę na której będziemy walczyćo lepszy stopień? Zazwyczaj dobrze jest skupić się na wiedzy danej mapy, i zgromadzonych o niej informacji. Możemy wykorzystać te informację chociażby w taki sposób, gdy chcemy poinformować naszych przyjaciół o miejscach zajmujących przez przeciwnika. Warto tez wiedzieć jak rzucać smoke, które mogą ułatwić nam przemieszczenia się na mapię. Najczęściej granymi mapami są takie mapy jak: Mirage, Inferno, Dust II oraz Overpass.

Ja natomiast preferuję granie mapy Mirage, ze względu, że jest łątwa do zrozumienia, oferuje nam wyrównane szansy w grze po obu stronach (Terrorystów, Antyterrorystów), oferuję nam wiele zestawień. chociażby takich jak rzucanie smoke na CT, Jungle, Conector czy Shorta. 

Dużo ludzi chciałoby sie teraz zapytać teraz, ale skoro terroryści muszą zaplantować bombę, to gdzie muszą to zrobić? Mianowicie sprawa jest prosta. Są dwa side, side A i side B. Terroryści mają jedna bombę, która nosi jedna osoba. Może on zaplantować bombę na A lub B. Jest to dobrowolne, zazwyczaj nie ma to żadnych schematów, chyba, że wymaga tego taktyka, którą drużyna omówiła przed zaczęciem danej rozgrywki. 

Od czego zależy po jakiej stronie gramy? można powiedzieć,że  ta kwestia jest losowa. Na początku jesteśmy rozdzielani do terrorystów, badz antyterrorystów. Warto wspomnieć, że mecz trwa do momentu gdy nie będzie wynik 15-15, bądz 16-X. Mecz może trwać za równo 16 rund w wypadku 16-0, jak może trwać 30 rund,  gdy wynik skończy się 16-14. Jest to oczywiste, że są dwa rodzaje gier rankingowy. Skrzydłowy oraz Turniejowy.  Skrzydłowy polega natomiast na tym, że jest mecz 2v2. Jest tam plantowanie tylko na jeden side, możemy zgromadzić maksymalnie 8000$, gdzie na turniejowym gramy 5v5, i możemy zgromadzić aż 16.000$.

 

Kolejna kwestia którą warto poruszyć  to ekonomia w CS:GO. pierwsza runda, to runda pistoletowa. Co w takim wypadku kupić mając 800$ oraz sam pistolet? Uważam, że warto ustalić z członkami drużyny, aby każdy podzielił sie na dane zakupy. Jeden niech kupi przyrząd do rozbrajania bomby, będzie on służył do szybszego rozbrajania bomby, Drugi i trzeci natomiast niech kupi zestaw granatów (smoke, 2x Flash). Czwarty oraz piąty niech kupią po kamizelce ochronnej z chełmem. Jest to wtedy w zasadzie w pełni przygotowana drużyna na pierwszą rundę. W takiej sytuacji warto, aby jeden z smoke i flash poszedł na A, Drugi na B. Ten z narządem do rozbrajania bomby poszedł na B, Czwarty z kamizelką na B i piąty na A. tak, aby powstał schemat 3x2. Jest to taktyka, w której trzech zawodników idzie na B, a dwóch na A. Spytacie dlaczego taka taktyka? Ponieważ w pierwszej rundzie istnieję 68%, że terroryści zjawią sie na B. Jest to większe niż 50%, dlatego warto postawić na taką opcje. W razie niepowodzenia zawsze jest opcja powrotu na bombside A, szczególnie będzie to proste mając kolegę z przyrządem do rozbrajania bomby. 

 

 

Okej, ale co potem? Co mamy zrobić mając zaużmy 4500$?

Najlepiej po stronie anty-terrorystów będzie zainwestować w kamizelkę (-650$)

M4A1-S (-2900$)

Oraz smoke i Flash. Jest to optymalna opcja, która pozwoli w fajnym wyposażeniu dograć rundę.

 

 

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy