logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

5

kub3Z

1 rok temu

Jak kupić więcej za mniej na Steamie

Siema,

Dzisiaj pokaże Wam jak kupić więcej na Steam za mniej.

I nie nie będę pokazywał, że jak kupisz w promocji to taniej.

1.  Pierwszym sposobem na kupienie gry taniej jest korzystanie z takich stron jak G2A jednak ta nie daje w mojej opinni dużej różnicy cenowej. Taką bowiem zapewnia Eneba.

Na przykład takie Europa Universalis IV kosztuje na Steamie około 140 zł, nie wiem jak  w promocji bo nie śledzę tej gry jednak na enebie kosztuje ona zaledwie 15,67 zł jednak trzeba zaznaczyć, że eneba bierze sobie prowizję za doładowanie konta na tej stronie (przy wpłaceniu 20 zł jest to zależnie od wybranej opcji płatności od do) jednak wciąż jest to jedna z najbardziej opłacalnych stron do kupowania gier.

                                                               

2. Drugim sposobem, z którego ja obecnie sam korzystam jest założenie nowego konta Steam na region Argentyna jest na nim bowiem na sporej części giej kilku krotnie niższa cena. Największą różnicę dostrzeże się na grach nieco starszych gdyż na nowościach różnica jest albo niewielka albo żadna. Jednak zauważyłem, że przy kupnie Wiedźmina 3 różnica cenowa jest tak duża (przy promocjach na obydwu regionach) bo w Polskich Złotych kosztuje on około 20 zł a na Argentyńskie Pesos jest to w przybliżeniu 100 ars (1000 ars to 42 zł na Enebie bo nie można płacić PSC czy innym sposobem w PLN czyli wychodzi że 100 ars to 4,20 zł ) z czego wynika, że za tą samą ilość pieniędzy możemy w pesos kupić 4,78 Wiedźmina Dam teraz jeszcze jeden przykład, żeby nabić słowa, znaczy aby pokazać jaka jest duża różnica na regionie Argentyna.

A Euro Truck Simulator 2 ze wszystkimi dodatkami na Steam na Argentynie kosztuje tyle co Euro Truck Simulator 2 w Polsce z 1 dodatkiem bez promocji żadnych czyli około 117 zł

Jednak żeby założyć konto Steam na regionie Ameryki Łacińskiej czyli Argentynie nie wystarczy zacnaczyć czego na Steamie ten bowiem sam wykrywa region, w którym się znajdujemy. Aby więc założyć takie konto trzeba pobrać VPN jakiegoś ustawić na nim region Argentyna i trzeba tak mieć przy zakładaniu konta, później nie będzie nam to już potrzebne bo Steam sam nam nic nie zmieni. Jeśli jednak Steam wykryje, że jesteśmy w Polsce to może wyskoczyć informacja o tym czy chcemy zmienić ars na pln to musimy kliknąć nie bo jak klikniemy tak to cały plan poszedł wiadomo gdzie bo ceny będą takie jak w Polsce. I nie można jak już powiedziałem w polskich płacić trzeba kupić na enebie lub gdzieś indziej gifta na określoną ilość kasy jak kupisz to dostajesz kod, który trzeba wpisać na Steamie.

3. Trzecim sposobem, który jest bardzo efektywny jest kupowanie kont na Steam z kupionymi grami na allegro czy innych stronach, ludzie często takie konta sprzedają za bezcen 80% mniej niż wydali lub jeszcze więcej, i to nie jest do końca tak że trzeba grać na TYCH kontach można sobie przecież udostępnić grę i grać na swoim koncie to samo tyczy się wcześniejszego sposobu z zakładaniem konta na innym regionie

4. Jest pobranie Rise of Kingdoms i wybranie Japończyków, którzy mają +5% premii do zbierania surowców lub wybranie Bydgoszczy, która ma -420 do rozwoju i zdobycie w ten sposób szacunku i pieniędzy, za które będziecie mogli kupić gry.

Polecam się na przyszłość

Anna Nowak-Ibisz

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022