grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

ModProYT

1 rok temu

Jak napisać dobry artykuł

Jak wiadomo od jakiegoś czasu na platformie grynaplus można pisać artykuły za punkty. Jest to wyjątkowo opłacalne jednak nie wszyscy będą w stanie pisać artykuły dobre i długie na tyle żeby mogły zostać przyjęte. W tym właśnie artykule poznasz to co musisz mieć w swoim artykule i to co dobrze by było żebyś miał. Nie przedłużając zapraszam do czytania.

To musisz mieć w swoim artykule
1. Nie kopiuj tekstów z innych artykułów. Właściwie kilka razy znalazłem artykuły po prostu skopiowane z innych stron, ale w ciągu dnia lub dwóch zostały one usunięte, a konta z których były one wysłane zostały zbanowane. Takie postępowanie najzwyczajniej w świecie nie ma sensu i jest zupełnie nieopłacalne. Jeśli musisz możesz się co najwyżej wzorować na takim artykule, ale w żadnym wypadku go przekopiować czy przepisać.
2. Stosuj grafiki w tekście. Kiedyś wysłałem tekst bez grafik w tekście i został on odrzucony, oczywiście wystarczyło dodać grafiki i wysłać tekst ponownie, ale lepiej się w ten sposób nie mylić. Skorzystaj z zdjęć nie objętych licencją na Google (Mogą być też wszelkie strony z „Free” grafikami), z resztą screeny możesz zrobić samodzielnie (Win+PrntScr), a to zawsze na plus. Pamiętaj by grafiki były pasujące do tematu artykułu czyli w dużym skrócie jak robisz artykuł o Battlefield 5 to nie wrzucaj zdjęcia RTX’a.
3. Tekst musi być estetyczny. To dość ogólne stwierdzenie, ale myślę, że nie musze tego nawet pisać, chociaż na wszelki wypadek to zrobię. Nie używaj wulgaryzmów w artykule, nie zostanie na 99% zaakceptowany i coś takiego nie będzie się dobrze czytało. Znalazłem kiedyś artykuł niezawierający żadnej kropki, przecinka i posiadający więcej błędów ortograficznych niż Quo Vadis ma stron więc mam nadzieję, że nikt więcej tak nie zrobi, bo tego się czytać po prostu nie dało. Tekst ma być też dość spójny, ważne żeby jedno zdanie nie wykluczało tego co napiszesz za 30 sekund.
4. Artykuł musi mieć co najmniej 2500 znaków. To jest rzecz przez którą sporo osób odmówiło pisania jakichkolwiek artykułów, mimo tego, że to główny warunek tych artykułów pisania. Musisz umieć napisać co najmniej 2500 znaków i nie sypać przy tym bezsensownych rzeczy nie na temat. Po tym jak napiszecie już kilka artykułów nie powinniście mieć z tym problemu np. Ja zwykle piszę artykuły po 4500 lub 6500 znaków i nie mam z tym żadnego problemu. Artykuł nieposiadający takiej liczby znaków zostanie od razu odrzucony, więc po prostu wybierz temat na którym się znasz i napisz to co wiesz. Jeśli masz przeciętne zdolności długiego pisania, ale znasz dobrze temat o którym piszesz powinieneś bez problemu napisać artykuł za 600 punktów (4500 znaków).

To dobrze by było gdybyś miał w swoim artykule.
1. Oddzielaj elementy tekstu. Mam tutaj na myśli używać pogrubienia lub najzwyczajniej w świecie użyć enter (shift+enter też można). Tekst w którym poszczególne elementy są od siebie oddzielone czyta się znacznie lepie niż zwykły tekst i wygląda to lepiej niż wszystko splecione w jedną całość. Trzeba też oddzielać odpowiednie elementy tekstu np. Grafika, Gameplay, Mapa czy bronie, te kategorię można oddzielić od siebie skrótem klawiszowym shift+enter i oznaczyć pogrubioną czcionką. Przykład takiego oddzielenie jest w tym artykule więc tak powinno to mniej więcej wyglądać.
2. Treściwe zakończenie i wstęp. Te dwie rzeczy nie są tylko po to żeby były i stanowiły dodatkowe znaki. To powinno być znaczące i przydatne potencjalnemu czytelnikowi. Mam tutaj na myśli to żeby w wstępie danego artykułu znajdowała się zapowiedź tego co w samym rozwinięciu się znajduje, najlepiej w formie jakichś pytań lub krótkiego opisu reszty artykułu. W zakończeniu powinno się podsumować to co było najważniejszymi elementami twojego tekstu. Poza tym warto byłoby zrobić to krótko żeby wstęp i zakończenie nie stanowiły połowy artykułu, ale to chyba jest dość oczywiste.
3. Nie ciągnij artykułu w nieskończoność. Tak wiem, że to może wydawać się dziwny podpunkt, ale już tłumaczę. Jeżeli wiesz ileś na jakiś temat to nie pisz więcej niż wiesz; oczywiście możesz dociągnąć troszeczkę żeby artykuł miał odpowiednią długość, ale kiedy opiszesz już wszystko to co wiesz to nie ciągnij tego, ponieważ możesz napisać głupoty nie artykuł, przez co jakość takiego tekstu po prostu spada.

Tak właśnie doszliśmy do końca tego artykułu, mam nadzieję, że był on przydatny dla każdego kto to przeczytał. Tak od siebie to polecam pisać w Word i dopiero potem kopiować do artykułów grynaplus, w razie gdybyś chciał szybko zapisać artykuł i kontynuować pisanie następnego dnia. Jeżeli zastosujesz się do wszystkich z tych zasad to możesz być pewien, że artykuł nie zostanie odrzucony

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy