grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

14

Orgiarokucelina

2 lata temu

Lista gier z mojej półki cz.1

Witajcie! w tym artykule przedstawię wam fragment listy gier z mojej półki zapraszam!

 

Rayman Origins

Data premiery: 2011

Data zakupu: 2014

Zakupione w: Empik

Cena: 20zł

Cena premierowa: 99,99zł

Nośnik: 1DVD

 

Rayman Origins to platformowa gra 2D która jest powrotem do korzeni serii stosując kreskówkowy klimat i grafikę. Gra opowiada o przygodach Rayman-a i jego paczki w której skład wchodzą: Niebieska żaba Globox, Zielona żaba Murphy, Śniący bańki (stwórca Rozdroży Marzeń czyli świata w którym rozgrywa się całe universum Rayman-a) i Teensieny. Pewnego Razu podczas leniuchowania, cała masa żywych umarlaków oświadcza swoje niezadowolenie i postanawia wkroczyć na naszą ziemię w celu unicestwienia nas. w grze będzięmy przechodzić różne poziomy jak krainy związane z potrawami i ogólnie kuchnią, morza i oceany, wysokie szczyty gór, wszelakie lasy tropikalne z zaskakująco małą ilością komarów. grafika, audio i grywalność są jak najbardziej na wysokim poziomie a i przejście gry na 100% będzie nie lada doświadczeniem.

 

Rayman Raving Rabbids 2

Data premiery: 2008

Data zakupu: nieznana

Zakupione w: nieznane

Cena: 20zł

Cena premierowa:79,60zł

Nośnik: 1DVD/4CD (w zależności od wersji)

 

Platformówka 3D typu TTP która zawiera zestaw w sumie 16 minigierek takich jak tworzenie eliksirów i wyścigi wózkami sklepowymi. w grze nie ma żadnej wzmianki o fabule a jedynie w zwiastunach gdzie dowiadujemy się o tym że Rayman znalazł bazę kórlików i postanawia poznać ich plan działania a w wyniku tego Rayman wkracza pod przebraniem do drużyny tych zająców. Trudno jest nazwać tą grę bezpośrednią kontynuacją poprzednika ze względu właśnie na to że nie ma wzmianki o fabule a samych minigier jest bardzo mało. Mimo wszystko gry są w miarę grywalne ale nie przyciągną gracza na długo bo ich ilość poraża tym bardziej że cały zestaw kosztował 80zł. Mimo tylu niedogodzeń grę wspominam dobrze bo gdyby nie ona to bym nie znał universum Rayman-a i ogólnie całej serii tych gier oraz nie miałbym takiej zabawy jak byłem młodszy.

 

Worms Forts: Oblężenie

Data premiery: 2004

Data zakupu: nieznana

Zakupione w: nieznane

Cena: 50zł

Cena premierowa: 99,90zł

Nośnik: 1DVD(bardzo rzadka)/2CD

 

Worms Forts: Oblężenie to trójwymiarowa turowa gra strategiczna z robakami w roli głównej. W tej odsłonie gry przenosimy się w czasie pomiędzy starożytną Grecją, Egiptem, Chinami i Średniowieczem. W grze walczymy między drużyną wroga w systemie turowym, mamy określony czas na zadanie przeciwnikowi obrażeń i schowanie się aby przeciwnik nie miał szans na wycelowanie w nas, mamy do dyspozycji różnego rodzaju humorystyczne bronie jak np. latające hipopotamy z rakietami na plecach czy trebuszet z łosiem na pokładzie. kampania gry zawiera aż 20 misji, 5 w sekcji treningowej, 10 w sekcji wyzwaniowej. budowanie budynków jest cechą unikalną dla tej części, możemy budowac kasztele, wieże, zamki, cytadele, laboratoria, szpitale, fabryki broni i "Cuda" (czyli wysokie posągi reprezentujące nasze pozycje). Gra powwina dać wiele radości i wyobraźni potrzebnej do opracowania strategii by zwyciężyć bitwę.

 

Prince of Persia: Dwa Trony

Data premiery: 2005

Data zakupu: nieznana

Zakupione w: nieznane

Cena: nieznana

Cena premierowa: 99,90zł

Nośnik: 1DVD

 

Trzecia część trójwymiarowej gry przygodowej z elementami platformowymi wyprodukowanej przez Ubisoft opowiadająca o przygodach księcia Persji który w tej odsłonie jest w drodze do domu z wyspy czasu w której w poprzedniej części zmienił zupełnie bieg historii nie myśląc o konsekwencjach. dowiaduje się o tym gdy już dopływa na miejsce, wtedy zostaje zaatakowany przez nieznanych mu ludzi. po pewnym czasie dowiaduje się że to jest osoba którą już kiedyś widział i zabił ale odrodziła się na nowo za sprawą cofnięcia biegu wydarzeń właśnie. najbardziej rzucającą się w oczy cechą gry jest poruszanie się po świecie w trybie parkour, przeskakujemy między budynkami i przeszkodami by dostać się dalej. walka jest ciekawa i można pojedynkować się na kilka sposobów używając tricków. grę powinni polubić fani Assassinów która właśnie jest prekursorem tamtej serii.

 

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues/Przygoda Trwa

Data premiery: 2009

Data zakupu: nieznana

Zakupione w: nieznane

Cena: nieznana

Cena premierowa: 239,99zł

Nośnik: 1DVD

 

Trójwymiarowa gra akcji z klockami lego na kultowym i memowanym już silniku od TT games z elementami Sandboxowymi. Druga część jest roszerzeniem poprzednika ze względu na wypuszczenie na ekrany kin w 2008 roku czwartej części serii filmów o Indianie Jones-ie czyli "Świątynia Kryształowej Czaszki", zawiera ulepszenia niektórych technik rozgrywki i ukazuje poprzednie przygody w jeszcze innej postaci. w grze rozwiązujemy zagadki, pokonujemy przeszkody, wykonujemy zadania. seria tych gier cechuje tym że gra zawiera masę żartów bez użycia jakichkolwiek dialogów, w tej części mamy również możliwość poruszania się po świecie w danym epizodzie gry swobodnie i można udawać że ścieżka jaką się poruszamy to jest bieg naszej historii. w trybie budowania i tworzenia własnych poziomów możemy kompletnie pobudzić wyobraźnię do stworzenia kilku minutowej przygody na wydawałoby się małym obszarze do projektowania ale jak się przyjżymy już wdubowanym poziomom to możemy się zainspirować i stworzyć coś lepszego. kreatywność nie zna granic.

 

Sitting Ducks - Świat według kaczek

Data premiery: 2004

Data zakupu: 2007

Zakupione w: nieznane

Cena: 6zł

Cena premierowa: 49,90zł

Nośnik: 1CD

 

Trójwymiarowa gra sandbox bardzo przypominającą Grand Theft Auto opowiadająca o przygodach kaczki o imieniu Bill i jego kumplach. historia zaczyna się od zwykłego dnia w którym jego kumple naciągają go na zakup shaków za jego ciężko zarobione pieniądze pod pretekstem wspólnego obejrzenia premiery nowego serialu w TV. wszystko wychodzi normalnie dopóki nie dzieje się rzecz przerażająca mieszkańców kaczogrodu, czyli wieść o tym że w ich mieście grasuje aligator, Bill dowiaduje się o tym dopiero w godzinach wieczornych czyli wtedy gdzie skończyli oglądać serial i po wyjściu z Baru zaczyna go gonić wielki Aligator którego Bill sprytnie pokonuje. Gad zaczyna się skarżyć o ból zęba a Bill z dobrego serca nie chce zostawiać go samego i mu pomaga w rozwiązaniu problemu stomatologicznego co jest dziwne a wręcz nienormalne. Przez kilka dni Aldo czyli nasz nowy przyjaciel musi się ukrywać za przebraniem by go nikt nie nakrył aż do momentu gdy ujawnia swoje oblicze. porównując do GTA to gra ma okrojone możliwości eksperymentowania z przedmiotami a jedyne pojazdy to skutery, samoloty, łyżwy i deskorolka, istnieje funkcja kupowania przedmiotów w tym przypadku kupuje się je na stałe. najbardziej mi się w tej grze podoba fabuła i cutscenki. mimo małych możliwości kiedyś często w nią grałem i się bawiłem dobrze przy niej.

 

Dziękuję za przeczytanie artykułu. w następnej części omówię następne gry i historie z nimi związane. Do zobaczenia

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy