grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

H4n4ko

rok temu

Mangi i manhwy, które warto przeczytać.

Manga i manhwa to popularne formy komiksów pochodzące z Japonii i Korei Południowej, które cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Te historie, które są pełne emocji, dramatu, humoru i akcji, zachwycają czytelników swoimi wyjątkowymi opowieściami. W niniejszym artykule przedstawimy kilka warto przeczytanych mang i manhw.

1. The Beginning After The End - Manhwa

"The Beginning After The End" to manhwa fantasy autorstwa TurtleMe a.k.a. Tae Ha Lee, które opowiada o królu grey, który zostaje zabity i reinkarnuje się w nowym świecie i zaczyna swoje życie od nowa jako człowiek o imieniu Arthur. W manhwie Arthur musi stawić czoła wielu przeciwnościom i niebezpieczeństwom, takim jak walka z potężnymi wrogami i poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące swojej przeszłości i przeznaczenia.

Manhwa oferuje także bogatą krainę pełną różnorodnych ras, takich jak elfy i demony, a także magii i mocy, które są ważnymi elementami fabuły. Postacie są wyraziste i interesujące, a relacje między nimi są dobrze skonstruowane i wzbogacają historię.

"The Beginning After The End" jest uważane za świetnie napisane dzieło, które zachwyca czytelników swoją piękną i emocjonującą historią. Jego fani są zachwyceni nie tylko fabułą, ale także pięknymi ilustracjami i dobrze skonstruowanymi postaciami. Warto zwrócić uwagę na tę manhwę, jeśli interesujesz się fantasy i chcesz poznać świat pełen magii i niebezpieczeństw.

Status: Ongoing

Chapter: 175

2. Kaiju No. 8 - Manga

Kaiju No. 8 to manga autorstwa Naoya Matsumoto. Opowiada historię Kafki Hibino, który jest członkiem ekipy sprzątającej zajmującej się usuwaniem zwłok potworów po bitwach. Po tym jak do ust Kafki dostaje się kaiju dowiaduje sie że może zazmienić się w potwora i zostaje nazwany „Kaiju Numer Osiem”. Mimo że jego sytuacja jest trudna, Kafki wie, że jest jedyną nadzieją dla ludzkości w walce z innymi kaijami, które pojawiają się w różnych częściach świata. Manga została po raz pierwszy opublikowana w Japonii w 2019 roku i obecnie jest dostępna w kilku krajach na całym świecie. Zyskała popularność za sprawą swojego unikalnego podejścia do gatunku kaiju i dynamicznych walk pomiędzy kaijami. Kaiju No. 8 oferuje dynamiczne walki i intrygującą fabułę, która zachęca do dalszego czytania. Główny bohater jest sympatyczny i zabawny, a jego relacje z innymi bohaterami dodają dodatkowej głębi historii. Ta manga jest must-read dla wszystkich fanów gatunku kaiju i dla tych, którzy szukają czegoś nowego i oryginalnego.

Status: Ongoing

Chapter: 80

3. Sweet Home - Manhwa

"Sweet Home" to manhwa opowiadające o młodym człowieku o imieniu Cha Hyun-su, który po trudnych doświadczeniach związanych z śmiercią swojej rodziny, decyduje się na przeprowadzkę do nowego mieszkania. Tam jednak nieoczekiwanie natyka się na serię niepokojących wydarzeń i tajemniczych sąsiadów, którzy stopniowo zaczynają przemieniać się w potwory. Cha i pozostali lokatorzy muszą stawić czoła swoim lękom i walczyć o przetrwanie, jednocześnie szukając sposobu na ucieczkę z tego przeklętego miejsca.

Manhwa jest uważana za jedno z najbardziej niepokojących i wciągających dzieł w gatunku horroru, a jego niepowtarzalna atmosfera, dynamiczne postacie i nieprzewidywalne zwroty akcji przyciągają rzesze fanów. W 2020 roku "Sweet Home" został zekranizowany jako serial Netflix, a jego sukces jedynie potwierdza popularność manhwy i jej znaczenie dla światowego rynku komiksowego. Manhwa ta jest uznawana za jedno z najlepszych dzieł w swoim gatunku i z pewnością warto poświęcić czas na jej przeczytanie lub obejrzenie

Status: Finished

Chapters: 141

4. Tower of God - Manhwa

"Tower of God" (w języku koreańskim "Kami no Tou") to popularna manhwa webowa napisana i zilustrowana przez SIU. Akcja manhwy skupia się na młodym mężczyźnie imieniem Baam, który podąża za swoim najlepszym przyjacielem Rachel, aby ją odnaleźć w Wieży Boga. Wieża jest tajemniczym miejscem, w którym ludzie próbują zdobyć niezwykłą moc i bogactwo, ale muszą stawić czoła licznym wyzwaniom i przejść przez serię testów. Baam, wspierany przez swoich towarzyszy i nowych przyjaciół, walczy o swoje marzenia i odkrywa tajemnicze tło Wieży Boga.

Manhwa jest znana ze swojego intrygującego świata i oryginalnej fabuły, a także z wyjątkowej szaty graficznej i dynamicznych scen walki. Zdobyła wielu zwolenników na całym świecie i jest szeroko uznawana za jedną z najlepszych koreańskich serii webowych. Wiele osób jest zainteresowanych tą manhwą, ponieważ łączy ona elementy fantastyki, akcji i przygody w jedną spójną całość. W 2020 roku manhwa została zadaptowana w formie anime i jest dostępna na platformach streamingowych, takich jak Netflix, co pozwala na jeszcze większą dostępność i popularność tej serii.

Status: przerwa na czas nieokreślony

Chapter: 550

5. Legend of the Northern Blade - Manhwa

"Legend of the Northern Blade" to manhwa z gatunku fantasy i akcji, która opowiada historię Jin Mu-Won - ostatniego władcy rodu który stracił wszystko kiedy jego ojciec zostaje oskarżony o zmowę z wrogiem. Pozbawiony rodziny i sojuszników Mu-Won prowadzi ponure życie pod ścisłą obserwacją... do czasu, gdy niespodziewany atak Cichej Nocy daje mu szansę na ucieczkę w góry, zostaje tam i uczy się technik pozostawionych przez swoich poprzedników i czeka na odpowieni moment. W celu pomszczeniu śmierci ojca, bohater bierze udział w wielu walkach z złoczyńcami, którzy grożą pogrążeniem świata w ciemności, korzystając z potężnego miecza "Snow Flower" . W trakcie swojej podróży, Jin Mu-Won spotyka szereg interesujących postaci, takich jak sojusznicy i wrogowie, i staje w obliczu wyzwań, które pomogą mu w niszczeniu aktualnych władzów oraz wprowadzić spokuj w kraju.

Manhwa jest znana ze swojego intensywnego i emocjonującego akcji, a także z imponującej kreacji świata i postaci. Grafika i rysunki są piękne i pełne detali, co dodaje jeszcze więcej głębi do opowieści. Wątki romantyczne i dramatyczne również są dobrze rozwinięte i dodają jeszcze więcej głębi do historii.

Ogólnie rzecz biorąc, "Legend of the Northern Blade" jest uważane za jedno z najlepszych manhw z gatunku fantasy i z pewnością zasługuje na uwagę fanów tego typu historii.

Status: Ongoing

Chapter: 142

6. Call of the Night - Manga

"Yofukashi no Uta" to japońska mmanga autorstwa Kotoyamy, która została pierwotnie opublikowana w 2019 roku. Tytuł tłumaczy się jako "Call of the Night" inaczej "Zew nocy".

Manga opowiada historię młodego mężczyzny o imieniu Kou, który jest zamknięty w swoim własnym świecie, pozbawiony jakichkolwiek uczuć i emocji. Jednak pewnego dnia spotyka dziewczynę o imieniu Nazuna, która wprowadza go w tajemniczy świat nocy, gdzie odkrywa, że istnieją istoty, które wypoczywają w ciemności - wampiry. W miarę jak ich relacja się rozwija, Kou odkrywa prawdziwe emocje i uczucia, których nigdy wcześniej nie doświadczył.

"Yofukashi no Uta" jest nie tylko opowieścią o poszukiwaniu prawdziwego siebie, ale także o odkrywaniu uczuć i emocji, które są często ukryte głęboko w nas samych. To dzieło jest szczególnie atrakcyjne dla miłośników fantastyki, a także dla tych, którzy szukają pięknej i emocjonalnej historii. Z pewnością jest to manga, która zostanie zapamiętana na długo po jej zakończeniu.

Status: Ongoing

Chapter: 157

7. Solo Leveling - Manhwa

"Solo Leveling" to koreańska manhwa, która rozpoczęła swoją publikację w 2018 roku. Opowiada historię głównego bohatera, Jinwoo Sunga, który początkowo jest uważany za najsłabszego awanturnika w swojej gildii. Jednak po wydarzeniach, które miały miejsce, Jinwoo odkrywa, że jest jedynym, który może się uleczyć i ulepszać bez pomocy innych. W miarę jak jego moc rośnie, Jinwoo staje się coraz bardziej niezależny i podejmuje coraz trudniejsze misje, aby stać się najpotężniejszym awanturnikiem w świecie.

Co ważne, "Solo Leveling" nie tylko skupia się na rozwoju siły głównego bohatera, ale także pokazuje jego rozwój jako osoby, co dodaje głębi do postaci i historii. Seria ta jest uważana za jedną z najlepszych w gatunku isekai i cieszy się dużym uznaniem wśród fanów na całym świecie. Jest pełna niezapomnianych postaci, emocjonujących walk i intrygującej fabuły, która z pewnością zainteresuje każdego miłośnika gatunku.

Status: Ongoing

Chapter: 184

8. Record of Ragnarok - Manga

Record of Ragnarok to manga opowiadająca o starciu bogów i ludzi, którzy walczą w imieniu swoich ras w końcowym starciu zwanym Ragnarok. Seria została stworzona przez autora Shirow Miwa i wydana przez Akita Shoten w 2019 roku.

W manga występuje wiele postaci inspirowanych mitologią skandynawską i nordycką, a każda z nich posiada unikalne umiejętności i moc, co dodaje dramatu i niepewności do walk. Mangę charakteryzuje realistyczne i dynamiczne kadrowanie oraz efektowne rysunki, co pozwala czytelnikom na intensywne przeżycie każdej walki.

Poza walkami, Record of Ragnarok również skupia się na rozwijaniu postaci i ich motywacji, co pozwala czytelnikom na lepsze zrozumienie i zaangażowanie w historię. Seria ta jest idealna dla fanów gatunku shonen i fantasy, a także dla osób, które interesują się mitologią nordycką i skandynawską.

Ogólnie rzecz biorąc, Record of Ragnarok jest emocjonującą i pełną napięcia serią, która z pewnością zapewni czytelnikom wiele godzin zabawy i zainteresowania.

Status: Ongoing

Chapter: 73

9. Kimetsu no Yaiba - Manga

"Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba" to popularny japoński manga autorstwa Koyoharu Gotouge. Opowiada historię Tanjiro Kamado, który po tym, jak jego rodzina została zamordowana przez demony, staje się slayer'em, aby odnaleźć i zabić demona, który jest odpowiedzialny za śmierć jego rodziny. W swojej wędrówce Tanjiro spotyka wiele różnych demonów i innych slayerów, a także uczy się nowych technik i umiejętności walki, aby stać się silniejszym i móc wypełnić swoje marzenie.

Manga zdobyła ogromną popularność zarówno w Japonii, jak i za granicą, a także zyskała wiele nagród i wyróżnień. W 2019 roku powstał anime oparte na mandze, które również cieszy się dużą popularnością wśród fanów. Warto dodać, że "Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba" jest pełne akcji, emocji i niezapomnianych postaci, co czyni go jednym z najbardziej lubianych manga i anime w ostatnich latach.

Status: Finished

Chapters: 205

Co to jest Manhwa ?

Manhwa jest unikalnym i wartościowym gatunkiem komiksów, który charakteryzuje się własnym stylem i tradycją. Często opowiada ona historie o miłości, przygodach, fantastyce lub dramacie, ale istnieją też manhwy dotyczące tematów społecznych i politycznych.

Manhwa różni się od innych form komiksów, takich jak manga, przede wszystkim stylem rysowania i sposobem opowiadania historii. W manhwie często stosowane są kolorowe ilustracje i duże, dramatyczne kadry, które podkreślają emocje i nastrój. Wiele manh w jest publikowanych w formie webtoonów, co umożliwia łatwy dostęp i czytanie na urządzeniach mobilnych.

Manhwa jest ważnym elementem kultury koreańskiej i cieszy się dużą popularnością w całej Azji, a także w innych częściach świata. Wiele manh zostało przeniesionych na ekran jako dramy telewizyjne, filmy i gry komputerowe, co pokazuje jego wpływ i znaczenie.

Podsumowując, manhwa to unikalny i wartościowy gatunek komiksów, który zasługuje na uwagę i zainteresowanie ze względu na swoją oryginalność i wartość artystyczną.

Manga a Manhwa, czym się różni ?

Manga i Manhwa to dwa różne gatunki komiksów, które pochodzą z różnych kultur. Manga jest typowym dla Japonii, a Manhwa pochodzi z Korei Południowej. Różnią się one nie tylko pochodzeniem, ale także stylem rysunku, narracją i tematyką. Ostatecznie jednak, obie formy są równie popularne i lubiane przez fanów na całym świecie. W przeciwieństwie do Mangi, która często opowiada historie o nastoletnich bohaterach i skupia się na emocjach i relacjach międzyludzkich, Manhwa często skupia się na fantastycznych elementach, takich jak magia i supermoce. Manhwa także często ma bardziej dynamiczne i ekspresyjne kadry i postaci, co czyni je bardziej widowiskowe. Różnice te są jednak subtelne i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z nich jest lepszy, ponieważ zależy to od gustu i preferencji każdej osoby. Oba gatunki są wartościowe i warto przeczytać kilka tytułów z każdego, aby uzyskać pełne doświadczenie.

 

UWAGA: Status co do Mangi/Manhwy może się różnić w zalężności kiedy czytasz artykuł.

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy