logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

MatHeo

5 miesięcy temu

Metro Exodus

KILKA SŁÓW O GRZE:

Metro Exodus zostało stworzone przez 4A Games, a wydano go 15 lutego 2019r. przez Deep Silver. Jest to gra jednoosobowa typu strzelanka horror. Gra typu PvE.

 

 

Metro Exodus jest grą bardzo uwielbianą przez graczy, ponieważ posiada cechy, które my - gracze oczekujemy od gier. Jest to gra bardzo długa, która ma otwarty świat i pełno rozmaitych miejsc. Naszą główną postacią jest Artiom. Ma on swoją żonę Annę. Ojcem żony Artioma jest Młynarz, który dowodzi podziemną stacją.

 

 

Podczas rozgrywania fabuły możemy napotkać wiele niebezpieczeństw, które nie tylko stwarzają mutanty, ale również ludzie. W jednej z misji musimy przebijać się przez podziemną bazę ludojadów.

 

 

Gra jest bardzo rozbudowana i ma ogromne lokalizacje. W trakcie zwiedzania lokalizacji możemy rozglądać się za znajdźkami (pocztówkami lub notatkami).

 

 

W grze występuje wiele rodzajów broni, co czyni grę rozrywkową. Oczywiście w grze my gracze mamy największy wpływ na fabułę (w zależności jakie kroki podejmiemy podczas fabuły, tak one wpłyną na rozgrywkę - negatywnie bądź pozytywnie).

 

W grze mamy również swoich sojuszników, których możemy spotkać z czasem, lecz nie każdy zaufa nam od razu (w końcu gra opiera się na świecie postapokaliptycznym, co oznacza, że aby ktoś nam zaufał musimy się postarać).

 

 

Mamy również zwroty akcji i nagłe wydarzenia. Gra czasami potrafi nieźle nas wystraszyć. Dobrym przykładem będzie moment, kiedy musieliśmy zabić ogromną rybę, a po jej zabiciu mieliśmy spokój. Gdy przechodzi w punkt gdzie musieliśmy iść cisza..., ale gdy się wracamy - ryba nagle wyskakuje z jeziora i musimy ją ponownie zabić, lecz za drugim razem ona umiera. Również czasami otwierając drzwi mogą nas zaskoczyć mutanty bądź inne osoby.

 

 

Teraz co nieco o samej fabule. Grę rozpoczynamy w Rosji na terenach zimowych, gdzie pociągiem podążamy do terenów zarośniętych drzewami, krzakami i innymi roślinami. Jednak po drodze możemy napotkać bardzo dużo niebezpieczeństw i nie wszystko pójdzie po naszej myśli, gdyż np. na weselu jednego z naszych towarzyszy okazuje się, że Anna (żona głównego bohatera) jest chora, co pokazuje moment, gdy podczas picia toastu Anna zaczyna pluć krwią na stolik. To przerwało huczne wesele. Wszyscy zaniepokoili się jej stanem, a najbardziej jej ojciec (Młynarz) i nasz główny bohater.

 

 

Podczas przemierzania lokalizacji możemy również napotkać bezpieczne miejsca, które są zaznaczone jako "bezpieczne strefy". W każdym takim budynku znajduje się stolik (warsztat), przy którym możemy:

- modyfikować i oczyszczać broń ;

 - wytwarzać przedmioty i je naprawiać.

Bronie w grze mogą się zabrudzić, co zmniejsza zadawane obrażenia, dlatego powinniśmy je czyścić na bieżąco.

 

Pozdrawiam: MaTT

"

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022