grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

Kamil123455

9 miesięcy temu

Microsoft flight simulator - opis gry,

Odkąd pierwsze wersje symulatorów lotu zadebiutowały na komputerach osobistych, gracze mieli okazję eksplorować niebo w wirtualnym środowisku. Jednakże żadna z tych wcześniejszych produkcji nie przybliżyła się do tego, co oferuje Microsoft Flight Simulator (2020). Ta niezwykła gra, będąca owocem wieloletniej pracy i zaawansowanej technologii, jest nie tylko najnowszym przykładem, ale także wyznacznikiem doskonałości w dziedzinie symulacji lotu. Pozwala ona graczom wkroczyć w fascynujący świat lotnictwa, gdzie każdy szczegół, od realistycznego modelu samolotu po wirtuozersko odwzorowane krajobrazy, daje uczucie bycia prawdziwym pilotem. W tym artykule przyjrzymy się bliżej fenomenowi Microsoft Flight Simulator (2020), odkrywając, dlaczego ta gra wywołuje falę zachwytu wśród zarówno doświadczonych entuzjastów lotnictwa, jak i nowicjuszy chcących rozpocząć swoją przygodę w niebie.

 

TWÓRCY GRY

 

Microsoft Flight Simulator (2020) to owoc współpracy kilku kluczowych firm i zespołów deweloperskich. Głównymi twórcami tej znakomitej gry są:

 

·        Asobo Studio - To francuskie studio deweloperskie, które odegrało kluczową rolę w produkcji Microsoft Flight Simulator. Asobo Studio jest znane z tworzenia gier na różne platformy, ale to ich zaangażowanie w rozwijanie symulatora lotu zdobyło ogromne uznanie. Studio to zajmowało się projektowaniem grafiki, modelowaniem terenu oraz ogólnym rozwojem gry.

·        Microsoft Game Studios - To jednostka Microsoftu odpowiedzialna za wydawanie gier, w tym Microsoft Flight Simulator. Microsoft, jako wydawca i dostawca technologii, odegrał kluczową rolę w zapewnieniu zasobów finansowych i wsparcia technicznego dla projektu.

·        Azure AI - W Microsoft Flight Simulator ogromną rolę odgrywa sztuczna inteligencja, która pozwala na generowanie dokładnych i realistycznych warunków atmosferycznych, ruchu lotniczego oraz tekstur terenu. Dział Azure AI w Microsoft dostarcza technologie niezbędne do osiągnięcia tego poziomu realizmu.

 

·        Third-Party Developers - Oprócz głównych twórców, wielu deweloperów zewnętrznych dostarcza dodatkowe samoloty, lotniska i inne treści do gry, co znacznie wzbogaca doświadczenie graczy. To ekosystem deweloperów zewnętrznych przyczynił się do zwiększenia różnorodności dostępnych maszyn i lokalizacji w grze.

 

Microsoft Flight Simulator (2020) jest efektem ogromnego zaangażowania i współpracy tych podmiotów, co przekłada się na niezwykły poziom realizmu, jaki oferuje gra. Dzięki swoim unikalnym umiejętnościom i doświadczeniu w dziedzinie rozwoju oprogramowania oraz technologii, zespół twórczy stworzył wirtualny świat lotnictwa, który zachwyca miliony graczy na całym świecie.

 

HISTORIA GRY

Microsoft Flight Simulator (2020) to najnowsza odsłona legendarnego symulatora lotu, który ma długą i bogatą historię sięgającą początków komputeryzacji. Oto krótka historia gry Microsoft Flight Simulator:

 

1.      Początki w lat 80. - Pierwsza wersja Microsoft Flight Simulator ukazała się w roku 1982 na komputery osobiste z systemem MS-DOS. Była to stosunkowo prosta gra, ale już wtedy zachwyciła wielu miłośników lotnictwa. Grała się na niej na niskiej rozdzielczości grafiki i z wykorzystaniem tekstowych komunikatów.

 

2.      Ewolucja w latach 90. i 2000. - W kolejnych latach seria Microsoft Flight Simulator rozwijała się, wprowadzając coraz lepszą grafikę, realistyczniejszą fizykę lotu oraz rozbudowane modele samolotów i lotnisk. Wersje takie jak Flight Simulator 98, 2000, czy X były znane i cenione przez fanów symulatorów lotu.

 

3.      Przerwa w wydawaniu - Po wydaniu Flight Simulator X w 2006 roku, seria na pewien czas zniknęła z rynku. Microsoft postanowił przerwać jej produkcję, co zaniepokoiło wielu graczy.

 

4.      Powrót w 2020 roku - W 2019 roku Microsoft ogłosił niespodziewany powrót serii Flight Simulator. Microsoft Flight Simulator (2020) został wydany w sierpniu 2020 roku i od razu stał się ogromnym sukcesem. Gra wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak chmurzenie, aby dostarczyć niesamowicie realistyczne wrażenia z latania.

 

5.      Dokładność i realizm - Jednym z największych osiągnięć gry Microsoft Flight Simulator (2020) jest niesamowita dokładność odwzorowania świata rzeczywistego. Gracze mogą eksplorować niemal każdy zakątek globu, a tereny są generowane na podstawie prawdziwych danych geograficznych.

 

6.      Wsparcie społeczności - Gra ta została bardzo dobrze przyjęta przez społeczność graczy i deweloperów zewnętrznych, którzy tworzą dodatkowe samoloty, scenariusze i inne treści, wzbogacając doświadczenie gry.

 

Microsoft Flight Simulator (2020) to wynik wieloletnich starań i zaangażowania, które sprawiły, że seria odniosła sukces i powróciła jako jedno z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych imion w świecie symulatorów lotu. Dla miłośników lotnictwa i fanów tego gatunku gier jest to prawdziwa perełka, która dostarcza niezapomnianych wrażeń.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

Poniższe dane dotyczą komputera. W grę można grać również na konsoli xbox.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 10 (wersja 1909) lub nowszy
 • Procesor: Intel i5-4460 lub AMD Ryzen 3 1200
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 770 lub AMD Radeon RX 570
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dysk twardy: 150 GB wolnego miejsca
 • Karta dźwiękowa: Zintegrowana lub zgodna z DirectX
 • Połączenie internetowe: Wymagane do aktywacji gry i dostępu do funkcji online.

Zalecane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 10 (wersja 1909) lub nowszy
 • Procesor: Intel i5-8400 lub AMD Ryzen 5 1500X
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 970 lub AMD Radeon RX 590
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Dysk twardy: SSD o pojemności 150 GB lub więcej
 • Karta dźwiękowa: Zintegrowana lub zgodna z DirectX
 • Połączenie internetowe: Wymagane do aktywacji gry i dostępu do funkcji online.

Warto zauważyć, że aby cieszyć się pełnymi efektami wizualnymi, takimi jak ultra-realistyczna grafika, szczegółowe modele samolotów i tekstury, oraz dynamiczne warunki atmosferyczne, konieczne jest posiadanie wydajnego komputera. Gry komputerowe, które wymagają tak dużej ilości szczegółów i fizyki, mogą być wyjątkowo wymagające dla procesora, karty graficznej oraz pamięci RAM.

Jeśli Twój sprzęt nie spełnia zalecanych wymagań, nadal będziesz mógł grać w Microsoft Flight Simulator (2020), ale konieczne może być obniżenie ustawień graficznych w celu uzyskania płynności rozgrywki. Warto również pamiętać, że deweloperzy stale wprowadzają aktualizacje i optymalizacje, które mogą poprawić wydajność gry na różnych konfiguracjach sprzętowych.

 

CENA GRY

Cena gry Microsoft Flight Simulator (2020) może różnić się w zależności od wersji gry oraz dostępnych pakietów. Oto ogólne informacje na temat cen tej gry:

 1. Standard Edition - Standardowa wersja gry Microsoft Flight Simulator (2020) oferuje podstawową zawartość, w tym dostęp do gry oraz kilka samolotów i lotnisk. Cena tej edycji zazwyczaj wynosiła około 60-70 USD (lub równowartość w innych walutach).
 2. Deluxe Edition - Edycja Deluxe zawiera dodatkowe samoloty i lotniska w porównaniu do Standard Edition. Możesz się spodziewać, że cena tej wersji będzie wyższa, zazwyczaj wynosiła około 90-100 USD.
 3. Premium Deluxe Edition - To najbardziej rozbudowana wersja gry, która zawiera najwięcej samolotów i lotnisk. Cena Premium Deluxe Edition była najwyższa i wynosiła zazwyczaj około 120-130 USD.

Warto zauważyć, że ceny gry Microsoft Flight Simulator (2020) mogą się zmieniać w zależności od promocji, okresów wyprzedaży oraz dostępności różnych pakietów. Ponadto, wersje gry Premium Deluxe Edition oraz Deluxe Edition zawierają ekskluzywne samoloty i lotniska, które mogą zwiększyć atrakcyjność tych edycji dla miłośników lotnictwa.

  

SAMOLOTY

Microsoft Flight Simulator (2020) oferuje imponujący wybór różnych samolotów, które gracze mogą pilotować. Od małych jednomiejscowych maszyn po ogromne samoloty pasażerskie czy wojskowe myśliwce, gra ma coś dla każdego miłośnika lotnictwa. Oto kilka informacji o samolotach w Microsoft Flight Simulator (2020):

 1. Jednosilnikowe samoloty: W grze znajdziesz wiele różnych jednosilnikowych samolotów, idealnych dla początkujących graczy. To m.in. samoloty typu Cessna 172 Skyhawk, który jest popularny w prawdziwym szkoleniu lotniczym, oraz samoloty sportowe.
 2. Samoloty wielosilnikowe: Dla tych, którzy chcą bardziej zaawansowanych wyzwań, gra oferuje samoloty wielosilnikowe, które często są wykorzystywane w lotnictwie komercyjnym. Przykłady to samoloty takie jak Daher TBM 930, Beechcraft King Air 350i czy Boeing 747-8.
 3. Samoloty ultralekkie: Jeśli interesują Cię małe, lekkie maszyny, w grze znajdziesz także samoloty ultralekkie, które są popularne w lotnictwie rekreacyjnym.
 4. Samoloty wojskowe: Microsoft Flight Simulator (2020) zawiera także niektóre samoloty wojskowe, takie jak F/A-18 Hornet, które pozwalają na realizację misji i wirtualnych walk powietrznych.
 5. Helikoptery: Gra oferuje również kilka modeli helikopterów, co dodaje nowy wymiar rozgrywce. Możesz latać helikopterem i eksplorować świat z zupełnie innej perspektywy.
 6. Samoloty historyczne: W grze znajdziesz także samoloty historyczne, które pozwalają na odtworzenie historycznych lotów i misji. To doskonałe rozwiązanie dla miłośników historii lotnictwa.
 7. Dodatki od społeczności: Dodatkową zaletą Microsoft Flight Simulator (2020) jest to, że społeczność graczy oraz deweloperzy zewnętrzni tworzą dodatkowe samoloty i modele, które można dodać do gry, znacznie zwiększając różnorodność dostępnych maszyn.

Każdy samolot w grze został starannie odwzorowany, zarówno pod względem wizualnym, jak i fizycznym. Gracze mogą cieszyć się fotorealistycznymi kokpitami, dokładnymi modelami lotu i realistycznymi dźwiękami, co sprawia, że pilotaż w Microsoft Flight Simulator (2020) jest niezwykle satysfakcjonujący i realistyczny.

 

CEL GRY

Microsoft Flight Simulator (2020) to gra, która nie posiada tradycyjnych celów lub misji, jak wiele innych gier. Jest to symulator lotu, który daje graczom wolność eksploracji i latania w wirtualnym świecie. Głównym celem gry jest zapewnienie graczom autentycznego i realistycznego doświadczenia latania. Oto kilka głównych aspektów i możliwości, jakie oferuje gra:

 1. Eksploracja: Gracze mogą eksplorować ogromny, dokładnie odwzorowany świat, który jest generowany na podstawie prawdziwych danych geograficznych. Możesz odwiedzić niemal każde miejsce na Ziemi i podziwiać piękne krajobrazy, znane miasta, góry, rzeki i wiele innych miejsc.
 2. Lotniska: Gra zawiera tysiące lotnisk z całego świata, od małych lotnisk regionalnych po duże porty lotnicze. Gracze mogą próbować swoich sił w lądowaniu i startowaniu na różnych lotniskach.
 3. Samoloty: Microsoft Flight Simulator (2020) oferuje szeroki wybór różnych samolotów, od małych jednosilnikowych maszyn po ogromne samoloty pasażerskie i wojskowe. Możesz eksperymentować z różnymi rodzajami samolotów i uczyć się nimi latać.
 4. Realistyczna fizyka lotu: Gra stawia duży nacisk na realistyczną fizykę lotu, co oznacza, że pilotaż jest jak najbardziej zbliżony do prawdziwego. To stanowi wyzwanie i przyjemność dla tych, którzy chcą nauczyć się latania.
 5. Warunki atmosferyczne: Microsoft Flight Simulator (2020) oferuje dynamiczne warunki atmosferyczne, co oznacza, że pogoda zmienia się w czasie rzeczywistym. Możesz spotkać deszcz, mgłę, burze czy piękne zachody słońca.
 6. Loty VFR i IFR: Gra umożliwia zarówno loty według zasad widzialnych (VFR - Visual Flight Rules), jak i według zasad lotów na podstawie wskaźników (IFR - Instrument Flight Rules). To pozwala na różnorodne doświadczenia lotnicze.
 7. Eksperymenty i symulacje: Gracze mogą przeprowadzać symulacje różnych scenariuszy lotniczych, od awaryjnych lądowań po planowanie długodystansowych tras.

Podsumowując, celem Microsoft Flight Simulator (2020) jest dostarczenie graczom realistycznego i wciągającego doświadczenia lotniczego oraz możliwość eksploracji wirtualnego świata z lotniczej perspektywy. Gra stawia na autentyczność i pozwala graczom cieszyć się pięknem lotnictwa i widokami, jakie oferuje.

 

DODATKI DO GRY

Gra Microsoft Flight Simulator (2020) może być jeszcze bardziej satysfakcjonująca dzięki różnym akcesoriom, które pozwalają na bardziej immersywne i realistyczne doświadczenie lotnicze. Oto kilka popularnych akcesoriów, które można używać w połączeniu z grą:

 1. Kontrolery lotnicze: Doświadczenie w Microsoft Flight Simulator zyskuje na autentyczności dzięki użyciu kontrolerów lotniczych, takich jak joysticki, drążki sterowe czy yoke'y. Istnieje wiele różnych modeli na rynku, od tych bardziej przystępnych cenowo do profesjonalnych urządzeń, które dokładnie odwzorowują kontrolery prawdziwych samolotów.
 2. Pedaly: Pedaly lotnicze pozwalają na bardziej precyzyjną kontrolę nad skręcaniem samolotu oraz działaniem sterów kierunku. Są niezwykle przydatne szczególnie przy pilotowaniu większych maszyn.
 3. Przepustnica (throttle): Dla tych, którzy chcą bardziej zaawansowanych możliwości kontroli silnika, przepustnica jest doskonałym dodatkiem. Pozwala ona na regulowanie mocy silnika w bardziej naturalny sposób.
 4. Panel kontrolny: Panele kontrolne to urządzenia, które odwzorowują kokpity konkretnych samolotów. Mogą zawierać fizyczne przełączniki, przyciski i wskaźniki, które pozwalają na pełniejsze wcielenie się w rolę pilota wybranego samolotu.
 5. Gogle wirtualnej rzeczywistości (VR): Jeśli posiadasz zestaw gogli VR, możesz użyć ich w połączeniu z Microsoft Flight Simulator, aby dostarczyć sobie jeszcze bardziej immersywne wrażenia lotnicze. Dzięki VR poczujesz się, jakbyś naprawdę znajdował się w kokpicie samolotu.
 6. TrackIR: TrackIR to system śledzenia ruchów głowy, który pozwala na naturalne obracanie głową w kokpicie, aby spoglądać w różne kierunki. Jest to bardzo przydatne w grach lotniczych, pozwalając na bardziej intuicyjne śledzenie otoczenia.
 7. Dodatkowe oprogramowanie: Istnieje wiele dodatkowych programów i narzędzi, które mogą wspierać grę, takie jak narzędzia do planowania tras lotów, aplikacje do kontrolowania oświetlenia w kokpicie, czy programy monitorujące warunki atmosferyczne w czasie rzeczywistym.
 8. Fotel gamingowy: Choć może to wydawać się nieoczywiste, wygodny fotel gamingowy może znacząco poprawić komfort i doświadczenie gry, szczególnie jeśli planujesz długie sesje lotnicze.
 9. Systemy audio: Dobrej jakości słuchawki lub zestaw głośników pozwalają na pełniejsze wcielenie się w dźwięki i efekty dźwiękowe w grze.

Akcesoria te pozwalają na dostosowanie doświadczenia gry do własnych preferencji i zapewniają większą precyzję oraz realizm w czasie rozgrywki. Wybór akcesoriów zależy od budżetu i stopnia zaawansowania, jakie chcesz osiągnąć w Microsoft Flight Simulator (2020).

Mam nadzieję, że artykuł się podobał.                                                                                                                                       

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy