grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

Lubiekroliki

rok temu

Najlepsze gry na telefon w 2022 roku

Najlepsze gry na telefon w 2022 roku

Siema, w tym artykule przedstawię Wam (moim zdaniem) najlepsze gry na telefon w 2022 roku. Od razu mówię, że to tylko moja prywatna opinia i każdy może lubieć inne gry. 

Roblox

Myślę, że przynajmniej raz w życiu słyszałeś tą nazwę, ponieważ gra jest bardzo popularna. W sklepie play ma ona powyżej 100 milionów pobrań. Gra ta stała się popularna, ponieważ tak naprawdę składa się ona z wielu różnych gier i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zarówno producenci roblox-a, jak i każdy użytkownik, mogą tworzyć własne gry, do których każdy ma dostęp. W grze roblox są gry przygodowe, parkoury i różnego rodzaju zabawy społeczne. Jeśli chcemy zagrać w roblox-a, musimy mieć dostęp do internetu. Gramy tam bowiem z innymi graczami, za którymi kryją się prawdziwi ludzie. Gra roblox to perełka wśród wszystkich gier, bo naprawdę każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Idealna jest również dla fanów rywalizacji, które często tak występują. Ja osobiście najczęściej gram tam w hide and seek extreme (co po polsku znaczy ekstremalne chowanego). Polegam serdecznie! Natomiast jeśli chodzi o parkury to uwielbiam cotton city i przeszłam go już wielokrotnie!

Gra roblox uczy nawiązywania przyjaźni oraz pokazuje, że nie powinniśmy wierzyć we wszystko, co jest w internecie.

Bottle flip 3D

W 2017 roku słynne stało się robienie bottle flipów. Polegało to na podrzuceniu butelki w taki sposób, by stanęła ona prosto. W tej grze jest trochę inaczej - robimy tutaj bottle flipy, ale przez kliknięcie w ekran, także nie to stanowi w tej grze trudność. Trudność stanowi to, że butelką ,,skaczemy'' (poprzez robienie bottle flipów) po różnych meblach, które często się chwieją lub przemieszczają. Gdy nasza butelka spadnie na ziemię, przegrywamy. Gra ma bardzo dużo poziomów. Za przejście każdego poziomu dostajemy tak zwane diamenty, czyli poprostu walutę do tej gry, a za te diamenty możemy kupić sobie nową butelkę.

Gra bottle flip 3D uczy wytrwałości i uczenia się na błędach.

Scary teacher 3D

Gra scary teacher 3D polega na wchodzeniu do domu swojej strasznej nauczycielki i robieniu na niej pranków. Nie jest to jednak takie łatwe, poniważ jej dom jest naprawdę ogromny i można się łatwo zgubić, a nauczycielka jak tylko nas zobaczy, biegnie za nami. Jeśli schowamy się w jakiejś dobrej kryjówce, to nas nie złapie, natomiast jeśli nie uda nam się jej uciec i zostaniemy przez nią złapani, to poziom nie jest zaliczony i musimy przechodzić go od nowa. Gra scary teacher 3D jest bardzo ciekawą grą z lekkim dreszczykiem. Polecam ją wszystkim serdecznie i w tej grze jest taki plus, że nie potrzebny jest internet by w nią grać. Podczas gry w małym okienku wyświetla nam się, co robi nauczycielka, więc warto co jakiś czas tam patrzeć, żeby wiedzieć, czy nie zbliża się akurat do pomieszczenia, w którym właśnie jesteśmy.

Gra scary teacher 3D pomaga odreagować stres. Grając w nią szybko można dojść do wniosku, że jeden poziom można przejść na wiele różnych sposobów.

Subway Surfers

Jest to naprawdę ponadczasowa gra, powstała ona już jakiś czas temu, a mimo to nadal jest popularna i uwielbiana przez miliony użytkowników na całym świecie. Gra ta ma bardzo proste zasady - trzeba biec tak, aby nie złapała nas policja. Możemy biec po prawej, lewej stronie lub po środku naszej przestrzeni. W grze znajdują się różne interesujące ułatwienia - na przykład specialne buty, dzięki którym można bardzo wysoko skakać i nawet da się za ich pomocą przeskakiwać pociągi. Podczas uciekawnia przed policją można zbierać leżące na ziemii pieniądze. Jak się pewnie domyśliliście, w grze można coś za nie kupić. Owszem, można kupić między innymi postacie lub deskorolki. (Deskorolki chronią przed wypadkiem.) Gdy uderzysz przykładowo w jakiś pociąg to przegrywasz.

Gra Subway Surfers uczy zaradności, zarządzania pieniędzmi oraz za jej pomocą można ćwiczyć zwinność palców.

Pou

Gra pou została wydana w 2013 roku, zasłynęła w roku 2017. Zasady gry są niezwykle proste, lecz jest ich na tyle dużo, że gra jest poprostu ciekawa. Chodzi tutaj o nic innego jak opiekowanie się zwierzątkiem o imieniu pou. Mówiąc ,,opiekowanie'' mam na myśli karmienie, leczenie w przypadku choroby, dbanie i bawienie się z naszym zwierzaczkiem. W grze mamy też minigry, za pomocą których możemy zebrać trochę pieniędzy. Pieniądze można wydać na różnego rodzaju akcesoria takie jak tapety na ściany, ubrania dla pou-a, jedzenie lub lekarstwa i tak dalej. Grafika w tej grze jest niezwykle prosta i można powiedzieć, że jest w 2D, lecz mimo to gra się w to naprawdę przyjemnie i jest to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Gra pou uczy opiekuńczości, cierpliwości i zarządzania finansami.

Color Switch

Ostatnią grą w tym artykule jest gra color switch. Chodzi w niej o to, że mamy swoją kuleczkę i gdy ją dotkniemy, to przesuwa się do góry, a jak jej nie dotykamy to spada. Jest to gra na wyczucie, ponieważ nasza kulka ma jakiś swój kolor. Załóżmy, że jest żółta. W takim wypadku nie może dotknąć innego koloru niż żółty. W grze jest mnóstwo przeszkód i pułapek, a gdy przegrywamy możemy zapłacić 100 gwiazdek, aby powrócić do tego poziomu od miejsca przegrania. Tak jest, bo w tej grze walutą są gwiazdki. Gwiazdki można zdobyć w trakcie gry, wystarczy na nie skoczyć - są one białe lecz biały i czarny to wyjątek i można ich dotykać (białe są gwiazki, a czarne jest całe tło). Gra posiada różne poziomy oraz różne warianty gry - można na przykład grać na punkty, czyli celem gry jest zdobyć jak najwięcej punktów, a za każdy punkt dostaje się gwiazdkę. W takiej wersji oczywiście nie ma poziomów, ponieważ to mijałoby się z celem. 

Gra color switch uczy kreatywności i logicznego myślenia.

Podsumowanie

Podsumowując, w tym artykule opisałam 6 gier: roblox, scary teacher 3D, bottle flip 3D, Subway Surfers, Pou oraz Color Switch. Są to jedne z mpoich ulubionych gier i jeśli któraś z gier Was zaciekawiła, to polecam zainstalować. Wszystkie z tych gier są dostępne zarówno na androida, jak i na IOS (wszystkie są też darmowe oprócz pou na IOS, na iphonach pou kosztuje 8 złotych). 

Mam nadzieję, że artykuł Wam się spodobał. Jeśli tak, zostawcie pod nim opinię, będę bardzo wdzięczna :)) Myślę, że opisane przeze mnie gry są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie wśród nich jakąś swoją perełkę.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy